Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Tenis

Bieloruská tenistka Arina Sobolenková obhájila vlaňajší titul na Australian Open
28.1.2024 (SITA.sk) -


  • aktualizované 27. januára 13:22
Bieloruská tenistka Arina Sobolenková si po roku zopakovala triumf vo dvojhre žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny - Australian Open v Melbourne.

Druhá nasadená hráčka si v sobotňajšom finále poradila s čínskou dvanástkou pavúka Čchin-wen Čeng a za 77 minút zvíťazila vo dvoch setoch 6:3, 6:2.

Tretie grandslamové fináleSobolenková už v druhom geme „brejkla“ súperku a prvý set pre seba získala za 33 minút.

Hneď v úvode toho druhého Čchin-wen Čeng opäť prišla o svoj servis, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúce z pohľadu zvyšného vývoja duelu.

Sobolenková sa v rozpätí 13 mesiacov predstavila v treťom grandslamovom finále, z ktorých vyťažila druhé celkové prvenstvo. Neuspela akurát na vlaňajšom US Open.

„Bolo to úžasných niekoľko týždňov. Momentálne je to neskutočný pocit. Nedokázala som si predstaviť, že by som niekedy túto trofej mohla zdvihnúť nad hlavu ešte raz. Ako obvykle, moja reč bude čudná, nie je to totiž moja silná stránka,“ povedala Sobolenková počas odovzdávania trofeje.

Napodobnila AzarenkovúDvadsaťpäťročná rodáčka z Minska Sobolenková sa po viac ako dekáde stala prvou ženou, ktorá dokázala obhájiť triumf v Melbourne. Predtým naposledy sa také niečo podarilo inej Bieloruskej Viktorii Azarenkovej - šampiónke z rokov 2012 a 2013.

Čchin-wen Čeng sa na tohtoročnom Australian Open postarala o raritu, keďže cestou do svojho premiérového grandslamového finále nečelila žiadnej súperke z elitnej päťdesiatky rebríčka WTA.

Nenasadenej súperke cestou do finále Australian Open v minulosti nečelila akurát Španielka Arantxa Sánchezová Vicariová v roku 1995.

Sobolenková po sobotňajšom finálovom víťazstve snažila utešiť súperku, ktorá bola sklamaná z toho, že sa jej nepodarilo triumfovať.

„Poznám pocit prehry v grandslamovom finále, ale si neuveriteľná hráčka, máš všetko pred sebou a ešte sa predstavíš v mnohých finále,“ poznamenala Sobolenková, ktorá sa stala piatou hráčkou v tomto tisícročí s víťazstvom na Australian Open bez straty setu.Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: SITA.sk - Bieloruská tenistka Arina Sobolenková obhájila vlaňajší titul na Australian Open © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia