Hlohovec
Pravá stránka Hlohovca

Správy

Hokej

Juraj Slafkovský strelil svoj prvý hetrik v NHL, v zápase padlo 12 gólov (video+foto)

10.4.2024 (SITA.sk) - Juraj Slafkovský sa v nočnom zápase NHL blysol prvým hetrikom v NHL, jeho Montreal na domácom ľade deklasoval Philadelphiu 9:3 a slovenský útočník bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Stal sa šiestym hráčom Montrealu, ktorému sa podarilo streliť tri góly v jednom dueli vo veku 20 rokov a menej. Pred ním to dokázali Guy Lafleur (trikrát), Ryan Poehling (6. apríl 2019), Alex Galchenyuk (16. december 2014), Stephane Richer (17. marec 1986) a Bernie Geoffrion (27. január 1952).

„Som trochu chorý, cítim hrdlo," priznal po svojom najlepšom zápase v profilige, ale potom so zachrípnutým hlasom a smiechom dodal, že to tak môže zostať, ak sa mu bude takto dariť v každom stretnutí.

Slafkovský v 65. sekunde otváral skóre, v 29. minúte zvyšoval na 2:0 a hetrik skompletizoval v 32. minúte, keď upravil výsledok na 4:0. V zápase proti Flyers na ľade strávil takmer 15 minút (14:58), šesťkrát vystrelil na bránku, rozdal tri hity a nazbieral aj jeden plusový bod.

Jednotku draftu z roku 2022 už v tejto sezóne siaha na 50-bodovú hranicu, na konte má 19 gólov a 29 asistencií.

Viac gólov strelil Montreal naposledy 29. apríla 2022, keď triumfoval nad Floridou 10:2.

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk - Juraj Slafkovský strelil svoj prvý hetrik v NHL, v zápase padlo 12 gólov (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.