Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Správy

Slovenské univerzity dostanú zahraničné posily


B R A T I S L A V A (12. Januára 2017) – Vďaka programu Nadácie VÚB Hosťujúci profesor budú môcť študenti bratislavských univerzít zažiť atmosféru štúdia v zahraničí priamo na svojej alma mater. V budúcom školskom roku posilnia pedagogický tím na celý jeden semester dvaja odborníci na ekonómiu.

Kapacity z Rakúska

Nadácia VÚB už po deviaty raz zabezpečuje hosťovanie zahraničných profesorov na slovenských vysokých školách s ekonomickým zameraním. Tento rok sa na špeciálne prednášky počas celého semestra môžu tešiť študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave a Fakulty managementu na Univerzite Komenského v Bratislave.

Pozvanie na hosťovanie prijali americký profesor Edward M. Bergman, PhD. z Ekonomickej univerzity vo Viedni a prof. Bill N. Schwartz PhD. z College of Charleston v USA. Profesor Edward M. Bergman viac ako 20 rokov pôsobil na univerzitách vo Philadelphii a Chapel Hill v USA. Je špecialistom, ktorý sa venuje regionálnemu podnikateľskému prostrediu, priemyselným klastrom a produkčným systémom. Prijal hosťovanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Profesor Bill N. Schwartz PhD je skúsený odborník v oblasti účtovníctva a intenzívne sa venuje aj publikačnej činnosti v prestížnych odborných časopisoch. V súčasnosti hosťuje vo Viedni a bude prednášať študentom Fakulty managementu na Univerzite Komenského v Bratislave o nových metódach v účtovníctve.

V školskom roku 2017/2018 strávia obaja na Slovensku celý jeden semester. Okrem výučby sa budú podieľať na aj vedeckom výskume univerzít a pracovať s doktorandmi.

Slovenská ekonomika potrebuje skúsenosti zo sveta

Myšlienku intenzívnej spolupráce našich vysokých škôl s významnými zahraničnými odborníkmi podporuje Nadácia VÚB od roku 2009. Vďaka grantovému programu Hosťujúci profesor už na Slovensko zavítali odborníci z USA, Francúzska, Veľkej Británie, ČR i Maďarska. Nadácia doteraz poskytla deväť grantov v hodnote takmer 400 000 eur. Tohtoročný pobyt profesorov finančne zabezpečila prostredníctvom 2 ďalších v celkovej hodnote 73 000 eur.

"Spolupráca so zahraničnými univerzitami je pre vysokoškolských pedagógov i študentov veľmi dôležitá. Prináša prínosný pohľad zvonka. Umožňuje kontakt s inými pedagogickými postupmi a dáva priestor na spoločnú prácu na výskumných projektoch. Je to mimoriadne cenná príležitosť, ktorá môže mladých ekonómov na univerzitách motivovať, ale tiež pomôcť im pri hľadaní profesionálneho smerovania," zhodnotila Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Hlohovec.info - najlepšie ponuky v meste
Hlohovec
Dovoz a predaj piesku, kameniva, makadamu
Dovoz a predaj piesku, kameniva, makadamu (rôzne f...
Hlohovec
Pizza GRANDE
Donášková služba Pizza GRANDE vám ponúka široký výber pizze a hotových jedál. Pri objednávke cez internet neplatíte baln...
Čítať viac »
Hlohovec
Znovuotvorené dámske kaderníctvo
Znovuotvorené dámske kaderníctvo Petra vás srdečne pozýva do svojej prevádzky. Nám. sv. Michala č. 17, Hlohovec  Tel.: 0...
Čítať viac »
Hlohovec
Soles are made out of high density material that absorbs shock
who is baddie winkle and why was she at the vmas Christian Louboutin Shoes Designed by Anouk Wipprecht, the dress can su...
Čítať viac »
Pridať ponuku na Hlohovec.info »

Diskusia