Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Foto: Medzi obcami Bučany a Trakovice sa prevrátil autobus, viezlo sa v ňom 52 ľudí


  • aktualizované 1. júla, 13:13
TRNAVA 1. júla (WebNoviny.sk) - Pri vážnej dopravnej nehode sa zranilo asi 25 osôb. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa HaZZ Zuzana Farkasová, v sobotu o 8:45 boli hasiči vyslaní k dopravnej nehode autobusu na štátnej ceste I/61 medzi obcami Bučany a Trakovice.

Zasahoval vrtulník aj hasiči"Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa pri nehode autobus prevrátil na bok, pričom sa v ňom viezlo 52 osôb," uviedla.

Na mieste je záchranársky vrtuľník a evakuačný autobus HaZZ. "Pri udalosti zasahuje 17 hasičov z Trnavy, Piešťan a Hlohovca s päť kusov hasičskej techniky," uviedla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzi obcami Bučany a Trakovice sa prevrátil autobus

Podľa informácií policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej je cesta uzatvorená a polícia riadi premávku. "Podľa prvotných informácií, pri nehode nikto nezomrel, nie sú tam zakliesnené osoby, predbežne sú tri osoby zranené ťažko, asi 15 osôb utrpelo stredné zranenia," uviedla Kredatusová.

Zranených odviezli do okolitých miestZranených z vážnej dopravnej nehody autobusu, ktorý sa v sobotu pred deviatou hodinou prevrátil medzi obcami Bučany a Trakovice, previezli sanitky do nemocníc v Trnave, Galante a Piešťanoch. Jednu vážne zranenú osobu previezol vrtuľník do nemocnice v Bratislave.

Pri nehode podľa informácií hovorcu operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela utrpeli štyri osoby ťažké zranenia, 14 stredne ťažké a niekoľko ďalších ľudí vyviazlo s ľahkými zraneniami.

Odporúčame:
Foto: Vážna nehoda ochromila dopravu na R1, prevrátil sa kamión s drevom

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave prebieha diagnostikovanie zranených z autobusu. Zatiaľ nie je podľa hovorkyne nemocnice Anety Racikovej známy ich presný počet, ani rozsah zranení. Bližšie informácie o zdravotnom stave nemocnica poskytne až popoludní.

Hľadajú sa svedkovia nehodyPolícia žiada svedkov, ktorí videli, ako k dnešnej nehode autobusu došlo, aby sa prihlásili na linku 158. Ako agentúru SITA informuje trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, zájazdový autobus z Považskej Bystrice sa pohyboval v smere od Piešťan na Trnavu.

"Pravdepodobne v dôsledku šmyku narazil pravou prednou časťou do svahu a prevrátil sa na bok. Udalosť na mieste dokumentuje vyšetrovateľ, aj za prítomnosti znalca z cestnej dopravy," uviedla Kredatusová.

Do nemocnice v Ružinove odviezli najťažšie prípadyAko agentúru SITA informovala hovorkyňa Air-transport Europe Zuzana Hopjaková, po pristáti záchranárskeho vrtuľníka priamo na ceste si lekárka leteckých záchranárov prevzala do svojej starostlivosti najťažšie zranenú, 52-ročnú pacientku, ktorá utrpela poranenie chrbtice, hornej končatiny a brucha.

"Po ošetrení bola preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky transportovaná do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre. Následne sa vrátila posádka späť k miestu dopravnej nehody pre 60-ročného muža s poranením hrudníka a hornej končatiny. Aj tento pacient bol pri vedomí, po ošetrení bol vrtuľníkom transportovaný na centrálny príjem bratislavskej Univerzitnej nemocnice v Ružinove," uviedla.

Odporúčame:
Zrážku vlaku s autom neprežil 22-ročný spolujazdec

Do Fakultnej nemocnice v Trnave previezli sanitky desať zranených z nehody autobusu medzi obcami Bučany a Trakovice. Traja boli ošetrení ambulantne na urgentnom príjme, štyria zostali hospitalizovaní na traumatologicko – ortopedickom oddelení a ďalší traja na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Aneta Raciková. Všetci hospitalizovaní z nehody sú podľa nej v stabilizovanom stave.

Viac k témam: nehoda, nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Medzi obcami Bučany a Trakovice sa prevrátil autobus, viezlo sa v ňom 52 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia