Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Turecké jednotky vstúpili do provincie Idlib ovládanej al-Káidou
BEJRÚT 13. októbra (WebNoviny.sk) — Obrnené vozidlá tureckej armády vstúpili na územie severozápadnej Sýrie. Cieľom operácie je zaviesť v provincii Idlib, kde sú aktívni militanti z al-Káidy, medzinárodne dohodnutú "deeskalačnú zónu".

Turecké noviny Hurriyet informovali, že na operácii sa zúčastňuje 30 obrnených vozidiel, ako aj viac než sto vojakov a členov špeciálnych síl. Očakáva sa, že v nadchádzajúcich dňoch ich budú nasledovať ďalší. Turecká armáda na začiatku operácie vo štvrtok večer uviedla, že v regióne majú vzniknúť "pozorovateľské body", detaily však neposkytla.

Odporúčame:
Turecko bombardovalo provinciu Idlib na severozápade Sýrie

Cieľom rozmiestnenia vojakov v oblasti je očividne zaistenie tureckej vojenskej prítomnosti medzi provinciou Idlib a priľahlou kurdskou enklávou.

V nedeľu turecké sily ostreľovali územie pozdĺž hraníc v oblasti, kde sú aktívni militanti z al-Káidy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že Turecko neumožní vznik "teroristického koridoru" kurdských milícií, ktorým by spojili svoje územia na východe Sýrie so Stredomorím.

Viac k témam: al-Káida, Idlib, Sýria, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk -
style="text-decoration: underline">Turecké jednotky vstúpili do provincie Idlib ovládanej al-Káidou
© SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia