Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností
LONDÝN 14. novembra (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová ostro skritizovala Rusko a obvinila ho, že zasahuje do volieb iných štátov a uskutočňuje kybernetické špionážne útoky. Boli to pritom doteraz najostrejšie slová Mayovej na adresu Kremľa.

Odporúčame:
Putin a Trump sa zhodli na potrebe poraziť Islamský štát v Sýrii

Na bankete v Londýne premiérka vyhlásila, že vláda ruského prezidenta Vladimira Putina sa pokúša podkopávať slobodné demokratické spoločnosti. Podľa jej slov "šíri nepravdivé príbehy" s cieľom "rozsiať na Západe spory". Dodala, že Británia o "neustále konflikty" s Ruskom nemá záujem a bude ochraňovať svoje záujmy.

Mayovej odkaz PutinoviMayová uviedla, že má pre Putina "jednoduchý odkaz" a síce, že si musí zvoliť "veľmi odlišnú cestu" od tej, v rámci ktorej Moskva v posledných rokoch anektovala Krym, vyvolala konflikt na Ukrajine a uskutočnila kybernetické útoky voči vládam a parlamentom naprieč Európou.

"Rusko opakovane narušilo vzdušné priestory viacerých európskych štátov a pokračuje v kybernetickej špionáži a rozvratoch. To zahŕňa, okrem mnohých ďalších, miešanie sa do volieb a hackerské útoky na dánske ministerstvo zahraničia či Bundestag," uviedla premiérka.

Johnson navštívi RuskoPodľa jej slov by Rusko mohlo byť cenným partnerom pre Západ, keby "hralo podľa pravidiel". "Vieme, čo robíte, ale neuspejete," odkázala do Moskvy Mayová.

Mayovej slová sú v ostrom protiklade s vyjadrením amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý minulý týždeň povedal, že verí Putinovi, ktorý poprel akékoľvek zásahy do minuloročných prezidentských volieb v USA.

Britský minister zahraničia Boris Johnson by mal Rusko navštíviť v decembri.

Viac k témam: Rusko, Theresa Mayová, Veľká Británia, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk -
style="text-decoration: underline">Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností
© SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia