Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Foto: Po Špitálskej ulici skúšobne prešla električka, trať je spôsobilá na prevádzku
BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Nová električková trať na Špitálskej ulici v hlavnom meste SR Bratislave je z technického pohľadu spôsobilá na prevádzku, tvrdí to Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Po piatkovej technicko-bezpečnostnej skúšobnej jazde električky po trati o tom agentúru SITA informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Zenon Mikle. “Dopravný podnik Bratislava už podal žiadosť o kolaudáciu a električkovú dopravu spustí, keď dostane rozhodnutie od správneho orgánu,“ dodal s tým, že po ulici už môžu jazdiť aj autá.

Zastávka Mariánska bude na pôvodnom miesteZastávka mestskej hromadnej dopravy na električkovej trati na Špitálskej ulici nebude tam, kde ju pôvodne navrhovali, teda neďaleko od dočasnej zastávky Kamenné námestie. Tento návrh sa stretol s námietkami obyvateľov, ktorí na tomto mieste žijú. DPB po námietkach správnych orgánov v stavebnom konaní voči zastávke, ktorú plánovali na Špitálskej 31-35, pripravil projekt.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Skúšobný prejazd električky po Špitálskej ulici v Bratislave

Znamená to, že zastávka Mariánska, smer Kamenné námestie, bude napokon na pôvodnom mieste. Jej prevádzka je však podľa DPB závislá od stavebno-povoľovacieho konania. „Keďže DPB má záujem sprevádzkovať trať čo najskôr, spustenie prevádzky bez zastávky Dva levy je pravdepodobné,“ spomenula minulý týždeň hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Stavebné práve boli zastavenéKrižovatku Mickiewiczova-Špitálska ulica od soboty 25. novembra sprejazdnia. Trolejbusové linky mestskej hromadnej dopravy s označením 207, 208, N53 a N70 tak budú opäť jazdiť po pôvodnej trase na Mickiewiczovej ulici. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Križovatku pre opravu električkovej trate na Špitálskej ulici uzatvorili 16. októbra. Vjazd do ulice majú do soboty len obyvatelia a prevádzky, ktoré tu sídlia.

Odporúčame:
Foto: Začínajú opravovať podchod na Trnavskom mýte, práce by mali trvať deväť mesiacov

Stavebné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave začiatkom septembra dočasne zastavili. Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo, že stavba električkovej trate nie je povolená v súlade so zákonom, pretože v procese sú viaceré pochybenia. Práce pokračovali od 26. septembra.

Komplexná rekonštrukcia koľajového zvrškuPre stavebné práce na Špitálskej ulici od 1. augusta presmerovali električkové linky 3, 4 a 9 obojsmerne. Úsek opravovali od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova - Americké nám. – Špitálska. Cieľom opravy bola komplexná rekonštrukcia koľajového zvršku a nástupíšť.

Projekt rieši opravu dvojkoľajnej električkovej trate bez zmeny smerového a výškového vedenia so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení. Zhotoviteľom stavby za 2 532 067 eur bez DPH je spoločnosť EUROVIA SK, a.s. DPB rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici financuje zo zdrojov Hlavného mesta SR Bratislavy, mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

Viac k témam: Bratislava, električka, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Po Špitálskej ulici skúšobne prešla električka, trať je spôsobilá na prevádzku © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia