Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hokej

Jozef Stümpel stále nezavesil korčule na klinec, bude hrať v HC Dynamax 96 Nitra
BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Hokejový majster sveta Jozef Stümpel stále definitívne neodložil súťažné korčule do kúta.

Už mu vyrábajú dresŠtyridsaťpäťročný útočník si po minulej sezóne vzal čas na premyslenie, či bude pokračovať alebo ukončí profesionálnu kariéru.

Odporúčame:
Gáborík a Kopitar dosiahli jubileum pri tom istom góle, puk si chceli vziať obidvaja

Až do decembra sa neobjavil na ľade v žiadnej hokejovej súťaži. Zmení sa to v sobotu 9. decembra, keď si na seba oblečie po takmer dvoch rokoch opäť dres rodnej Nitry. Nie však vicemajstrovského HK Nitra, ale druholigového klubu HC Dynamax 96 Nitra.

"V stredu išiel do výroby jeho dres a v sobotu už nastúpi na domáci zápas proti Púchovu,“ potvrdil viceprezident nitrianskeho klubu Marek Rašovský na webe druhaliga.sk.

V zbierke má dve medaily z MSJozef Stümpel začínal s hokejom vo svojom rodnom meste, kde dopomohol k historickému postupu do česko-slovenskej ligy. V Nitre ťažil najmä zo spolupráce so Žigmundom Pálffym, s ktorým vytvorili legendárnu útočnú dvojicu na klubovej aj reprezentačnej scéne.

Stümpel bol dlhé roky známy ako kreatívny stredný útočník, z čoho profitovali najmä jeho spoluhráči z útoku na svetových šampionátoch, zimných olympijských hrách, v zámorskej NHL či Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Z majstrovstiev sveta má v zbierke dve medaily. Zlato si vybojoval v roku 2002 vo švédskom Göteborgu, bronz o rok neskôr vo fínskych Helsinkách.

Viac k témam: HC Dynamax 96 Nitra, hokej, Jozef Stümpel
Zdroj: Webnoviny.sk - Jozef Stümpel stále nezavesil korčule na klinec, bude hrať v HC Dynamax 96 Nitra © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia