Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Útočník s palestínskou a izraelskou vlajkou zdemoloval kóšer reštauráciu v Amsterdame
AMSTERDAM 7. decembra (WebNoviny.sk) - V Amsterdame vo štvrtok útočník s palestínskou aj izraelskou vlajkou porozbíjal výklady na kóšer reštaurácii. Útok je zachytený na videu, na ktorom vidno, ako po útoku ešte vošiel do reštaurácie a potom z nej vyšiel s vlajkou Palestíny aj Izraela.

Pred reštauráciou ho premohla dvojica policajtov.

Odporúčame:
Blízky východ zasiahli masové demonštrácie, desiatky Palestínčanov utrpeli zranenia

Podľa hovorcu amsterdamskej polície Lea Dortlanda útočníkom bol 29-ročný obyvateľ Amsterdamu, ktorý má v tom meste dočasný pobyt. Národnosť útočníka hovorca nezverejnil.

Útok podľa všetkého súvisí so stredajším oznámením amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené štáty presúvajú svoje veľvyslanectvo v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzalema a oficiálne uznávajú Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Židovský štát tento krok privítal, vo svete však vyvolal veľké pobúrenie a na palestínskych územiach, ale aj inde vo svete, toto rozhodnutie vyvolalo masové demonštrácie a nepokoje.

Odporúčame:
Donald Trump oficiálne uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, jeho krok môže vyvolať napätie

Hlavné mesto svojho budúceho štátu totiž chcú mať z Jeruzalema Palestínčania, čo sa po tomto americkom rozhodnutí ešte viac vzdialilo realite. Medzinárodné spoločenstvo Palestínčanom doteraz vždy sľubovalo, že o statuse Jeruzalema sa rozhodne na mierových rokovaniach.

Viac k témam: Holandsko, Izrael, Jeruzalem, Palestína
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník s palestínskou a izraelskou vlajkou zdemoloval kóšer reštauráciu v Amsterdame © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia