Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Zeman sa už pred druhým kolom volieb nebude vyhýbať debatám, cíti sa mladý a plný energie
PRAHA 13. januára (WebNoviny.sk) - Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa chystá ísť pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom bude obhajovať funkciu, do televíznej debaty s Jiřím Drahošom.

Bývalý predseda Akadémie vied Českej republiky skončil v prvom kole hlasovania na druhom mieste a bude tak Zemanovým vyzývateľom. Prezident pritom doteraz verejné diskusie so svojimi konkurentmi odmietal. "Som stále mladý a stále plný síl a plný energie. A diskusia ma teší," uisťuje však teraz Zeman.

Odporúčame:
Aktualizované: Česi si volia prezidenta, medzi deviatimi kandidátmi je aj Zeman

Prezident sa podľa českých médií poďakoval svojim voličom i manželke za podporu a vyzval svojich stúpencov, aby prišli k hlasovacím urnám i v druhom kole. Svojmu konkurentovi Drahošovi zagratuloval k "peknému druhému miestu“. Drahoš, ktorému prieskumy predpovedajú možné víťazstvo, chce byť podľa vlastných slov prezidentom, "ktorý spája". Druhé kolo českých prezidentských volieb sa uskutoční 26. a 27. januára.

Odporúčame:
Mesežnikov si myslí, že preferenčne silnejší potenciál stať sa prezidentom má Drahoš

Sedemdesiattriročný Zeman získal podľa konečných výsledkov v prvom kole 38,56 percenta hlasov, 68-ročný Jiří Drahoš 26,6-percenta. Na tretej priečke sa umiestnil bývalý diplomat a manažér Pavel Fischer so ziskom 10,23 percenta hlasov. Nasledujú podnikateľ Michal Horáček (9,18 percenta hlasov), lekár Marek Hilšer (8,83 percenta hlasov) a expremiér Mirek Topolánek (4,3 percenta hlasov). Zvyšní traja kandidáti nezískali ani dvojpercentnú podporu. Volebná účasť v prvom kole dosiahla 61,92 percenta.

Viac k témam: Jiří Drahoš, Miloš Zeman, prezidentské voľby v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk - Zeman sa už pred druhým kolom volieb nebude vyhýbať debatám, cíti sa mladý a plný energie © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia