Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Johnson chce most medzi Britániou a Európou, starosta Londýna ho označil za nevýhodný
LONDÝN 19. januára (WebNoviny.sk) - Hoci britská premiérka Theresa Mayová neústupčivo trvá na odchode Veľkej Británie z Európskej únie, jej minister zahraničia Boris Johnson by chcel naopak medzi britskými ostrovmi a kontinentálnou Európou stavať mosty, pričom jeden by rád videl aj medzi Veľkou Británou a Francúzskom.

Návrh mosta predstavili v LondýneNávrh, podľa ktorého by mali krajiny spoločne postaviť most cez Lamanšský prieliv, predstavil vo štvrtok na francúzsko-britskom summite v Londýne.

Odporúčame:
Veľká Británia môže zostať v EÚ, odkázal Juncker do Londýna

Podľa Johnsona je "smiešne, že krajiny, ktoré sú od seba vzdialené len 32 kilometrov, spája iba jeden železničný tunel""Náš ekonomický úspech závisí na dobrej infraštruktúre a dobrom spojení. Čo keby bol prvým krokom most cez Lamanšský prieliv?" spýtal sa šéf britskej diplomacie.

Khan označil projekt za nevýhodnýÚrad premiérky Mayovej na Johnsonov návrh neskôr reagoval s tým, že v súvislosti s prípadným mostom medzi Veľkou Britániou a Francúzskom zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne plány.

Agentúra AP píše, že Johnson je známy obľubou nových infraštruktúrnych projektov, no nie všetky, o ktorých hovorí, sa nakoniec aj zrealizujú. Johnson napríklad ešte ako starosta Londýna presadzoval výstavbu nového londýnskeho mostu cez Temžu, no jeho nástupca Sadiq Khan projekt vyhodnotil ako nevýhodný a zrušil ho.

Viac k témam: Boris Johnson, brexit, Francúzsko, Londýn, Theresa Mayová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson chce most medzi Britániou a Európou, starosta Londýna ho označil za nevýhodný © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia