Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Národný onkologický ústav zakázal návštevy pacientov, dôvodom je rozšírená chrípková epidémia
BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) - Pre zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení platí v Národnom onkologickom ústave v Bratislave na lôžkových oddeleniach od dnes až do odvolania zákaz návštev. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Národného onkologického ústavu (NOÚ) Martina Šoltésová.

Nemocnice zakázali návštevyPodľa informácií Úradu verejného zdravotníctva SR z piatka 9. februára platí zákaz návštev aj v dvoch nemocniciach v Prešovskom kraji (nemocnica v Kežmarku a nemocnica vo Svidníku), v nemocnici v Topoľčanoch, v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave a na jednej klinike a jednom oddelení Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Odporúčame:
V Nitrianskom kraji sa objavil prípad nebezpečného ochorenia SARI

Okrem nich na odporúčanie regionálnych úradov verejného zdravotníctva zakázali návštevy aj ďalšie nemocnice. Na svojej webstránke o zákaze návštev na lôžkových oddeleniach napríklad informuje Fakultná nemocnica Trnava či Fakultná nemocnica Nitra.

Chorobnosť  stúpla najviac v Nitrianskom krajiUplynulý týždeň nahlásili lekári 99 792 akútnych respiračných ochorení. Chorobnosť tak oproti predchádzajúcemu 5. kalendárnemu týždňu vzrástla o 8,3 percenta, informoval hlavný hygienik Ján Mikas. Chorobnosť na chrípke podobné ochorenia je podľa hlavného hygienika „vo všetkých krajoch vysoko nad epidemickým prahom“.

Odporúčame:
Počet chorých enormne vzrástol, v stovkách škôl prerušili vyučovanie

Minulý týždeň lekári nahlásili 18 855 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 18,9 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť stúpla o 15,3 percenta. Najviac chorých bolo v Nitrianskom kraji, najmenej v Košickom kraji. Najviac chorých na chrípku bolo vo vekovej skupine 15 až 19-ročných.

Viac k témam: chrípková epidémia, Národný onkologický ústav (NOÚ), nemocnice, zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Národný onkologický ústav zakázal návštevy pacientov, dôvodom je rozšírená chrípková epidémia © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia