Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Kaliňák sa na konci poďakoval za spoluprácu


  • aktualizované 14. marca 14:27
BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Napriek vládnej kríze v stredu bolo rokovanie vlády. Po skončení ministri, ktorí zišli medzi novinárov, rokovanie označili za „vecné“ či „pracovné“.

K tomu, akú mal premiér Robert Fico náladu alebo či mal byť na rokovaní aj minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý v pondelok ohlásil, že podá demisiu, sa nevyjadrovali.

Vláda v stredu z funkcie odvolala štátneho tajomníka na ministerstve dopravy Viktora Stromčeka, ktorý by sa mal stať generálnym manažérom strany Smer-SD. Ten medzi novinárov nezišiel.

Fico sa k súčasnej situácii nevyjadrilPodľa štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Márie Kolíkovej rokovanie bolo v pracovnej atmosfére, podľa nej premiér sa k súčasnej situácii nevyjadril.

Odporúčame:
Aktualizované: V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

Na otázku, ako vníma, že talianska polícia si vyžiadala zadržanie kalábrijského podnikateľa Antonina Vadalu, ktorý mal podľa medializovaných informácií blízko k ľuďom z úradu vlády, Kolíková povedala, že to vníma tak, že „talianska polícia si plní svoje úlohy“.

Odporúčame:
Stromček skončil na poste štátneho tajomníka, mal by sa stať generálnym manažérom strany Smer-SD

„To som nepovedala,“ odpovedala na doplňujúci otázku, či to znamená, že slovenská polícia si ich neplní. Kolíková sa vyjadrila aj k predčasným voľbám – je presvedčená o tom, že nepomáhajú stabilite, ale niekedy sú jediným možným riešením.

Kaliňák oznámil, že podáva demisiuMinister zdravotníctva Tomáš Drucker (nom. Smer-SD) uviedol, že aktuálnu situáciu v politike neriešili a venovali sa rokovaniu a bodom programu v štandardnom režime.

Prítomnosť ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) ho neprekvapila a nevníma ju, ako nejaký druh provokácie."Príchod pána Kaliňáka vnímam úplne normálne, je stále ministrom. V závere zasadnutia vlády nám poďakoval za spoluprácu s tým, že podáva demisiu," uviedol Drucker.

Odporúčame:
Aktualizované: Danko určil termín mimoriadnej schôdze, na ktorej budú odvolávať Fica

Na otázku o prepojeniach podozrivých talianskych podnikateľov až na Úrad vlády SR nechcel minister Drucker reagovať. Podľa jeho slov si to žiada komplexné a dôsledné vyšetrenie.

"Informácie o zatknutiach alebo talianskej polícii nebudem komentovať. Je to normálne a prirodzené, že ak sa ukazujú nejaké prepojenia, tak prebieha vyšetrovanie. Koniec koncov sám som bol na sociálnej sieti priateľom jedného z týchto podozrivých osôb a ani som nevedel o tom, že je nejakým spôsobom spájaný s trestnou činnosťou," doplnil minister zdravotníctva. Ako dodal, chce pokračovať v práci, až kým nebude jasné, ako celá politická situácia dopadne.

Matečná označila rokovanie za pracovnéMinister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) povedal, že zástupcovia strany na koaličných rokovaniach nehovoria o rekonštrukcii vlády.

„Túto vec vie vyriešiť nie rekonštrukcia vlády, ale predčasné voľby, a o tom sa rokuje. Rokuje sa o tom, že ako vyriešiť túto situáciu,“ povedal ďalej novinárom. „Sme povedali, že tu neprichádza do úvahy rekonštrukcia vlády, prichádzajú do úvahy predčasné voľby,“ dodal na záver.

Po skončení zasadnutia kabinetu štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok označil rokovanie za vecné, k správe europoslancov sa vyjadrí po dnešnom zasadnutí Európskeho parlamentu, ktoré sa tejto téme bude venovať.

Podľa ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej sa premiér k situácii nevyjadril, rokovanie označila za pracovné.

 

 

Viac k témam: Gabriela Matečná, Ján Kuciak, László Sólymos, predčasné parlamentné voľby, Robert Fico, Robert Kaliňák, Tomáš Drucker, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Kaliňák sa na konci poďakoval za spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia