Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Hrnčiar sa stotožňuje s výsledkom Republikovej rady Most-Híd, bude hlasovať v súlade s klubom
BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Strana Most-Híd rokuje o predčasných voľbách. Je platné uznesenie z pondelňajšej Republikovej rady Mosta-Híd, každý poslanec v klube Mosta-Híd to rešpektuje a bude hlasovať v súlade s týmto uznesením. V stredu to v NR SR pre novinárov povedal podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (klub Mosta-Híd).

Ako dodal, on aj jeho kolegovia sa s uznesením "plne stotožňujú". Na hypotetické otázky nechcel špekulovať. "Most rokuje o predčasných voľbách, verím, že tieto rokovania čím skôr dospejú do úspešného konca. Celý klub Mosta bude hlasovať v súlade s uznesením," povedal Hrnčiar s tým, že by sa to malo vyriešiť do najbližších hodín, maximálne dní.

Odporúčame:
Aktualizované: Fico s Dankom a Bugárom stále rokujú o riešení krízy, predčasné voľby by mohli byť v júli

Vysvetlil, že s premiérom a predsedom Smeru Robertom Fico rokuje Béla Bugár. Vylúčil, že či už on alebo jeho kolegovia, ktorí do klubu Mosta prestúpili po rozpade Siete, by sa s niekym stretli a rokovali o situácii. Opakoval, že budú hlasovať v súlade s klubom.

V pondelok zasadla Republiková rada Mosta-Híd. Buď budú predčasné parlamentné voľby, alebo vystúpia z koalície, uzniesli sa. Od utorka rána prebiehajú rokovania v rôznych formátoch, vrátane koaličných rokovaní.

Viac k témam: Andrej Hrnčiar, Ján Kuciak, Most-Híd, predčasné parlamentné voľby, Republiková rada, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk - Hrnčiar sa stotožňuje s výsledkom Republikovej rady Most-Híd, bude hlasovať v súlade s klubom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia