Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Možných termínov predčasných volieb je viac, tvrdí podpredseda SNS Jaroslav Paška
BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Možných termínov na predčasné parlamentné voľby môže byť podľa podpredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslava Pašku viac. Uviedol to v stredu pred novinármi s tým, že predpokladá, že to nebude počas prázdnin.

Vhodná konšteláciaAko najpravdepodobnejší termín sa spomína 7. júl. "Nechcel by som to hodnotiť. Je otázka, do akej miery to bude vhodná konštelácia," uviedol Paška s tým, že technicky by sa dal júlový termín stihnúť a SNS je za čo najskorší termín. "Naša strana sa nebude to tohto veľmi vkladať. Budeme sa usilovať, aby bol problém vyriešený čím skôr," dodal.

Odporúčame:
Hrnčiar sa stotožňuje s výsledkom Republikovej rady Most-Híd, bude hlasovať v súlade s klubom

Na otázku, kedy by mal byť termín istý, uviedol, že je to v kompetencii koaličných lídrov, aby o tom rozhodli v lehote, do pondelka 19. marca."Pokiaľ Most-Híd funguje ako koaličný partner a necháva NR SR konštruktívne viesť ďalej, tak je potrebné vytvoriť priestor, aby sa takto pracovalo a aby sa udržala forma spolupráce aj v predvolebnom období," uviedol Paška s tým, že zákony, ktoré sú v prvom či v druhom čítaní, by bolo dobré dotiahnuť do konca.Jaroslav Paška uviedol, že stále je možnosť, že zásadná rekonštrukcia vlády by mohla priniesť riešenie.

Dostatočný priestorV prípade, ak by sa koalícia nakoniec dohodla na rekonštrukcii vlády a zhodla by sa na výmene premiéra, by bolo podľa Pašku veľmi dôležité, či by náhradníka prezident Andrej Kiska akceptoval a či by ho vymenoval. "Nechceli by sme robiť personálnu politiku Smeru," uviedol.

Odporúčame:
Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Kaliňák sa na konci poďakoval za spoluprácu

Podľa Pašku by to mal byť človek s politickými skúsenosťami, za sebou by mal mať odbornú kariéru, mal by byť známy verejnosti a mal by byť dôveryhodný. SNS však do vyjednávania Mosta-Híd so Smerom nezasahuje. "Snažíme sa, aby mali dostatočný priestor," dodal.

Viac k témam: Ján Kuciak, Jaroslav Paška, Most-Híd, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Možných termínov predčasných volieb je viac, tvrdí podpredseda SNS Jaroslav Paška © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia