Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Tomáš Drucker vysvetlil, prečo prijal ponuku byť ministrom vnútra
BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Minister zdravotníctva Tomáš Drucker aj štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská chcú zlepšiť stav v rezortoch, ktoré by podľa nového návrhu na rekonštrukciu vlády mali viesť.

Tomáš Drucker v reakcii na nomináciu za ministra vnútra uviedol, že prijať ponuku Petra Pellegriniho a strany Smer-SD sa rozhodol po viacerých rokovaniach Petra Pellegriniho s prezidentom Andrejom Kiskom a opakovanom spoločnom rokovaní.

Odporúčame:
Online: Prezident Kiska vládu zatiaľ nevymenuje, Pellegriniho požiadal o nový návrh ministrov

„Toto rozhodnutie som urobil napriek môjmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva a pokračovať v zmenách, ktoré som naštartoval, ale urobil som tak v záujme zachovania štandardného ústavného a demokratického fungovania krajiny a to predovšetkým s cieľom pokúsiť sa upokojiť súčasnú situáciu. Napriek inej voľbe, ako som si pôvodne želal, som presvedčený, že každý má povinnosť sa aspoň pokúsiť zlepšiť situáciu. Akékoľvek ďalšie rozhodnutia a názory budem schopný poskytnúť po rozhovore s pánom prezidentom a po menovaní.“ Stanovisko Druckera poskytla agentúre SITA hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Odporúčame:
Pellegrini prinesie prezidentovi Kiskovi nový návrh vlády, ministrom vnútra nebude Ráž

Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Andrea Kalavská v reakcii na nomináciu na ministerku zdravotníctva uviedla, že k ministerskej pozícii má prirodzený rešpekt. „Ako doterajšia štátna tajomníčka som sa snažila podieľať sa na zmenách, ktoré by zlepšili stav zdravotníctva na Slovensku“, uviedla v reakcii, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Viac k témam: Andrea Kalavská, Ján Kuciak, ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo zdravotníctva SR, Peter Pellegrini, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD, Tomáš Drucker
Zdroj: Webnoviny.sk - Tomáš Drucker vysvetlil, prečo prijal ponuku byť ministrom vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia