Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

22. február 2009

Odmeny v čase krízy

Sporné výberové konanie a štedré odmeny.

Prvé stretnutie mestských poslancov v tomto roku sa nieslo predovšetkým v duchu hodnotiacich správ. Okrem výsledkov činnosti polície, prítomní zobrali na vedomie aj správu o riešení sťažností za minulý rok.

Najväčšiu diskusiu však vyvolala interpelácia Olivera Pestúna, ktorý poukázal na neštandardný postup výberu vedúceho zamestnanca. V októbri minulého roku vypísal magistrát výberové konanie na post vedúceho právneho oddelenia. Jednou z podmienok pre adeptov bola požiadavka minimálne dvojročnej praxe v samospráve. Do konkurzu sa prihlásili dvaja uchádzači – Mgr. Miriam Findorová a JUDr. Mária Vozárová. O víťazovi mala rozhodnúť päťčlenná komisia v zložení: Ing. Milan Domaracký, JUDr. Emil Kuruc, Ing. Jozef Hviezdarek, Zlatica Procházková a prednostka úradu Ing. Eva Lukáčová.

Oliver Pestún poukázal na skutočnosť, že iba krátko pred otvorením obálok došlo k rozšíreniu komisie o ďalších členov. Primátor ju doplnil o riaditeľa mestskej obchodnej spoločnosti Vodárenské a technické služby JUDr. Jozefa Sobotoviča a právnika Bytového hospodárstva Mgr. Brezu. Ján Dlhopolček sa rozhodol pre tento krok napriek tomu, že pracovný poriadok Mesta Hlohovec stanovuje zloženie výberovej komisie iba z piatich členov. „Nezainteresovaný človek by mohol povedať, že viac členov komisie zabezpečí väčšiu objektivitu. Ale tiež sa núka otázka: A nemohli byť ďalší členovia pribratí do komisie na zabezpečenie požadovaného výsledku voľby?“ spýtal sa Pestún. Postup primátora považuje za cielený a úmyselný.

Víťazkou výberového konania sa stala Mgr. Miriam Findorová. Poslanec upozornil na fakt, že úspešná kandidátka nikdy v samospráve nepracovala a tak nesplnila jednu z podmienok konkurzu. „Sedem členov komisie malo k dispozícii podklady a nikto si nevšimol, že pani Mgr. Findorová nespĺňa kritériá a dokonca ju pomerom 4:3 zvolia na uvedenú funkciu,“ dodal. K prítomným členom výberovej komisie adresoval otázku: „...skutočne ste urobili všetko pre to, aby mesto Hlohovec neutrpelo ďalšiu ranu v otázke kompetentnosti, zodpovednosti a znalosti riadenia?“

Primátor vysvetlil rozšírenie komisie o dvoch právnikov z politických dôvodov. Do diskusie sa zapojili aj prítomní členovia komisie Hviezdarek a Domaracký. Pestúnove vyjadrenia označili za osočujúce vzhľadom na to, že hlasovanie prebiehalo tajne.

Zvukový záznam interpelácie Olivera Pestúna.
Reagujú: Primátor, Jozef Hviezdarek a Milan Domaracký.

K hlasovaniu v tejto podobe sa však vôbec nemalo pristúpiť a Mgr. Findorová mala byť pre nesplnenie podmienok konkurzu vylúčená. Oliver Pestún postúpil spornú záležitosť na prešetrenie hlavnému kontrolórovi.

Nemenej zaujímavým bodom zasadnutia bolo schvaľovanie odmien. Podobne ako v decembri 2007 aj tentoraz navrhol odmenu primátorovi Milan Domaracký. Prilepšenie vo výške štyroch mesačných platov (viac ako 11.950 €, teda 360.000 korún) odôvodnil siahodlhým zoznamom úspechov v oblasti výstavby, rekonštrukcií a služieb občanom.

Opäť reagoval Oliver Pestún a upozornil, že za zmienenými úspechmi často stoja jednotlivé oddelenia mestského úradu. Taktiež pripomenul nezvládnutú situáciu v súvislosti s rekonštrukciou železničného priecestia, nedostatočnú prácu s mládežou a chýbajúcu koncepciu v čase hospodárskej krízy. Poslanci odhlasovali odmeny aj obidvom viceprimátorom Jánovi Tassymu a Petrovi Dvoranovi (2 platy), uvoľnenej poslankyni pre miestnu časť Šulekovo Silvii Rybnikárovej (2 platy), hlavnému kontrolórovi Jánovi Kozákovi (1 plat) a poslankyni Marte Miklovičovej (200 €).

Mesto Hlohovec sa tak neinšpirovalo napríklad Liptovským Mikulášom, kde sa samospráva z dôvodu krízy rozhodla šetriť finančné prostriedky. Radnica v tomto meste ustúpila od nákupu nového služobného vozidla a primátor sa vzdal svojich odmien.

Otvorený list primátorovi mesta

Vážený pán primátor,

Keďže v posledných dňoch sa rozprúdila diskusia na tému konkurzu, nedá mi tiež nereagovať, keďže uvedené skutočnosti sa priamo dotýkajú mňa a mojej rodiny. 

Poznáme sa, pán primátor, už viac rokov. I keď nie sme priatelia, nikdy sme nemali problémy spolu prehodiť pár slov. Preto ma veľmi prekvapilo, že dnes v malej spoločnosti, keď sa nedalo vyhnúť nášmu stretnutiu, som z Vás nadobudla dojem, akoby ste ma nikdy nepoznali. O pravdivosti môjho pocitu ma utvrdilo i to, že ste ma nepozdravili. Prisudzujem to práve nedávno vzniknutej nepríjemnej situácii okolo konkurzu na uvoľnené miesto vedúceho právneho oddelenia.

Vždy sme mávali korektné vzťahy. Vaše deti si ma vybrali za svojho lekára a hlavne z ohľadu na priateľstvo našich detí som nemala problém sa im venovať ani počas mojej dovolenky. I preto by som očakávala korektný prístup od Vás k iným. Keby moja dcéra neuspela v objektívnom konkurze, nemala by som s výsledkom žiaden problém. Toto však nebol konkurz, to bola fraška. Dcéra nastúpila pracovať na MsÚ v pozícii právnika v r. 2005 s radosťou a so snahou byť prospešná pre svoje mesto. Nasledujúci rok získala doktorát zo správneho práva ,s rigoróznou prácou so zameraním na právne postavenie a pôsobnosť obcí. Absolvovala desiatky odborných školení z oblasti samosprávy. Skrátka, zodpovedne a sústavne sa vzdelávala, aby mohla profesionálne a erudovane zastávať post právnika MsÚ.

A na konkurze? Vypočula si ódy na svoju doterajšiu prácu, poďakovania za ňu, za ľudský prístup ku kolegom a stránkam. Napriek tomu bola vybratá kandidátka, o ktorej práci nič neviete, a hlavne, ani nespĺňala Vami vypísané požiadavky. Napriek Vášmu tvrdeniu som presvedčená, že to nebolo rozhodnutie nezávislej komisie a som si istá, že výber prebehol presne podľa pripraveného scenára. Aj s dodatočným dopĺňaním komisie z 5 na 7 členov, aby bol výsledok hlasovania zaručený, i keď podľa pracovného poriadku mesta Hlohovec, má mať komisia členov päť.

Skrátka predpis-nepredpis, zákon-nezákon, svedomie-nesvedomie, po tejto skúsenosti som nadobudla presvedčenie, že Vám nič nerobí problémy. Som z Vás, pán primátor, veľmi sklamaná.

Želám Vám zdravie a hlavne duševný pokoj.

MUDr. Mária Vozárová
Diskusia k článku (110)


Podobné témy
Radnica vyplatila v júli na odmenách 32-tisíc
Radnica vyplatila v júli na odmenách 32-tisíc
Prehľad platov a odmien vedúcich zamestnancov a primátora.

Hlohovčanom narástli nedoplatky, zamestnancom bytového odmeny
Hlohovčanom narástli nedoplatky, zamestnancom bytového odmeny
Minulý rok Hlohovčanov pobúrilo vyúčtovanie bytového hospodárstva. Spoločnosť si vlani nadelila najvyššie odmeny za ostatných päť rokov.

Prilepšili si všetci zamestnanci mesta
Prilepšili si všetci zamestnanci mesta
Mesto opäť nadeľovalo odmeny. Ich celková výška dosiahla v tomto roku takmer 44-tisíc eur.

Pracovať pod krídlami mesta sa vyplatí
Pracovať pod krídlami mesta sa vyplatí
Milan Domaracký si počas éry v bytovom podniku pekne prilepšil. Za posledné tri roky vo funkcii dostal na odmenách vyše 13-tisíc eur!

Radnica opäť nadelila štedré odmeny
Radnica opäť nadelila štedré odmeny
Na prémiách za uplynulý rok rozdal mestský úrad takmer 50-tisíc eur. Prilepšili si všetci zamestnanci okrem jedného.


Diskusia k článku (110 komentárov) »

110 komentárov


 1. gravatar

  Ako môže primátor povedať, že v zákone sa nehovorí aká má byť minimálna prax. Ak to bolo raz uvedené v podmienkach, tak to musí byť splnené. Viete koľko právnikov sa do konkurzu vôbec neprihlásilo, lebo nespĺňali túto podmienku? Ja jedného poznám. Mali ste napísať prax v samospráve vítana, alebo niečo podobné. Pán Pestún, držím Vám palce vo Vašej práci odhaľovania praktík vedenia tohto mesta.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  V.

  Bolo by dobré pozrieť sa aj na iných vedúcich pracovníkov napr. hovorkyňu. Ja by som chcela vedieť medzi akými kandidátmi mohla uspieť táto osoba.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar
  An.

  Primator to ma uz spocitane do volieb. Dosadza si svojich ludi, co najrychlejsie, lebo vie, ze uz primatorom po najblizsich volbach nebude. Dosadeni ludia sa neskor primatorovi urcite odmenia. V Martine maju dobre spravene interpelacie, v LM si odmeny nepridelili. Len u nas je vsetko idealne, redakcia Zivot v HC sa oduva, primator sa zvladnutim rekonstrukcie zelez.priecestia chvali (len skoda, ze mal tak natecene do bot, ze si urcite musel kupovat nove), Nitrianska dopadla 'skvele' - poklopy su stale pod urovnou cesty, cast cesty sa uz nici (pri cinziaku SNP 23) atd. Uz sa mi ani nechce pisat, co este vsetko mozne, lebo by ma slak trafil.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Tak toto uz je vrchol drzosti,som obyvatelka Sulekova a neviem zaco si zasluzi nasa starostka odmenu 2 platy !!!Ved pre Sulekovo absolutne nic nerobi,vid cesty uz neviem kolko rokov su v dezolatnom stave,neapeluje ani na problematiku s ostatnymi nedostatkami v nasej dedine takze neviem ale nejake mi je to s tymito rozdanymi odmenami podozrive!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Vážený pán primátor, nehanbíte sa pozrieť ľuďom do očí a nechať si vyplatiť takéto odmeny? Tú odmenu ste dostali za to, ako ste sa postarali o občanov Hlohovca pri oprave železničného priecestia? Čo keby Vám všetci vodiči poslali faktúry za poškodené autá, stratený čas a benzín? Čo robíte pre to, aby sme nemuseli čakať v kolónach na moste a na nezmyselných prechodoch? Mesto je jeden veľký bordel, ale to Vám nebráni prijímať odmeny. Už dávno som oľutoval, že som Vás volil pán Dlhopolček. U mňa máte jedno veľké zbohom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Pokiaľ by občania mali taký pohľad na spravodlivosť ako primátor,na odmeny,tak ho denne môžu kľudne opľúvať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar
  Ka

  Po vypočutí audiozáznamu musím povedať, pán Ing. Domaracký, to bolo teda inteligentné vyjadrenie hodné člena zastupiteľstva... Ak tam bola nejaká myšlienka, tak som ju asi nepostrehla. A fakt neviem, koho budem voliť. Viem, že nevoliť nie je riešenie, doteraz som volila podľa strany, ale vidím, že do politických strán sa poslanci delia len pred voľbami, potom už je to jedna banda, ktorej ide len o to, aby sa mali dobre a nedajbože sa niekto postaví proti nim... Ak by bol v mojom volebnom obvode niekto ako Dr. Pestún, nemám problém a nepozerám na stranícku príslušnosť, obávam sa však, že opäť nebude z čoho vyberať, jedine zase spôsobom 'najmenšie zlo'. Dokedy?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  AV

  Ja som si to tiež vypočul a jediný kto tam urážal bol Domaracký. Ale to tak býva, keď dôjdu argumenty... Ešte k V. - miesto vedúceho sekretariátu, hovorcu bolo vytvorené po nastúpení primátora Dlhopolčeka a nebolo obsadené výberovým konaním. Asi ktokoľvek môže prísť na Mestský úrad za primátorom a povedať - Chcem u vás robiť, vytvorte mi miesto!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  no oliver, máš to tam ťažké, ale trafená hus zagágala... Také neprofesionálne reakcie sú znakom toho, že na tomto meste by generácia súčasných 'radných' už mala skončiť, naozaj tam nemajú čo robiť, už im chýbajú na hrudi len tri rady metálov, ktoré si sami sebe podávajú. V podstate sa strápňujú sami. K odmenám sa radšej nebudem vyjadrovať...šetrím si zdravie

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  dobry den.....o tom co sa robi v nasom meste sa vzdy dozviem len z tejto stranky....som vdacny tvorcom....chcel by som sa len spytat ci by nebolo mozne uverejnovat aspon uryvky stretnuti mestskeho zastupitelstva na stránke aj video formou...nakolko neprijimam HTV...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Dobry den, samozrejme, bolo by to mozne, ale vzhladom na obmedzujuce VZN technicky zlozitejsie: http://www.ssn.sk/?id=20&num=930&lang=sk. Budeme sa vsak snazit prinasat viac zvukovych zaznamov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Pripájam sa k predchádzajúcemu príspevku a prosbe. Na mestskej stránke nie je zápis z posledného MsZ a to už od štvrtku je 3 pracovný deň. Hlohovecká televízia tiež ešte nezaradila záznam na hcregion.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Tuto sa vyskytuje meno brata,vašeho primátora.http://dolezite.sk/Ma_slovensky_narod_diamantovu_banu.html

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Spamätaj sa, to nie je jeho brat. Je to síce podarený pár, títo naši dvaja bratia, ale nepripisuj im všetky hriechy mesta a sveta. Nie sú oni jedinými Langfeldovcami na Slovensku. Pozri si telefónny zoznam regiónu Žilina a tam ich nájdeš habadej. A vôbec, šetri si zdravie a nečítaj už tie sračky o diamantovej bani. A píše sa ZVLÁŠTNE a VÁŠHO.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  skoda len, ze nie v vsetci v HC nemaju pristup k internetu a nevedia o tom co sa v nasom meste deje. co takto clanky uverejnovat na nejakej info tabuly, trebars rovno pred mestskym uradom? :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Práve bolo v správach na Markíze ako primátori iných miest idú šetriť na svojich platoch. Pozerali ste to pán Dlhopolček?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar
  L.

  no to je dobry napad ale potom urcite vacsina obyvatelov HC ,po tom ako sa dozvie, co sa v tomto meste skutocne deje, bude musiet brat tabletky na vysoky tlak, antidepresiva alebo si bude vymienat neznosti so zachodovou misou :) Inak najlepsie by bolo vydavat nejaky casopis ako konkurencia Zivota v Hlohovci, lebo zo Zivota v HC mam pocit,ze vsetko v tomto meste je idealne, nemame nijake problemy..Pan primator a jeho prisluhovaci nemaju chrbtovu kost, ked dokazali zobrat odmeny za ten bordel, co v meste je...U nas je to tak, odmenuje sa za neschopnost..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar
  L.

  Inak vsimli ste si, ze aj hlavny kontrolor dostal odmenu ? Asi aby vedel ako spravne kontrolovat...Verim, ze sa nenecha skorumpovat a to sporne vyberove konanie posudi objektivne bez ohladu na to, ci dostal odmenu alebo nie...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  to by nase mesto asi neprezilo, keby na veducich miestach boli ludia, ktori tomu aj rozumeju .... ale ved ryba smrdi od hlavy

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Vážení, som absolútne presvedčený, že súčasný primátor už v budúcich voľbách kandidovať nebude. Takéto prideľovanie si odmien v čase krízy dokazuje, že sú jedni z posledných a s dôverou voličov sa už veľmi neráta. Keďže je ešte rok a pol do volieb, neviem celkom, či sa mám tešiť, alebo plakať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Mas pravdu, nebude, namiesto neho bude kandidovat verny kamos Alibaba, presne ten co mu teraz navrhol taku stedru odmenu a rovnako ten, co mu pomaha obsadzovat lukrativne mestske fleky. Ruka ruku myje... Len nas panboh opatruj ak vyhra...........

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Metla nestraš a nemaľuj čerta na stenu. Pretože prejsť za 8 rokov cestou cez dlhé pole a potom nájsť doma raka, tak to by bola tragédia. Asi by nám nepomohla ani opatera Pána Boha.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Do Transylvánskych Álp k Drakulovi. Nedovoliť ani krátku pracovnú návštevu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Strasit nikoho nechcem, iba varovat. Pretoze tato informacia je naozaj realna!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Tie o mnohom vypovedia. Bude asi stačiť k zmene, keď jedného poslanca nebudú voliť slovenské spolupracovníčky gastarbeiteriek z Rumunska.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar
  kju

  metla má pravdu,Alik sa už chystá.Obieha všetky dôchodcovské akcie,skúpi tam takmer všetky tombolové lístky a čo potom vyhrá, porozdáva prítomným so širokým priateľským úsmevom.Pred dvomi rokmi vyhral na mestskom plese MP3,ktorú sám venoval do tomboly a bez hanby si ju prevzal- to sa ale ešte neblížili voľby.Ak vyhrá, máme sa na čo tešiť.Stačí si zaspomínať ako dopadli pod jeho vysokoodborným roľnícke družstvá, kde bol predsedom, alebo sprivatizovaný nábytkársky závod Mier .

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar
  kju

  ...pod jeho vysokoodborným vedením...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  co sa toho ' ALIHO ' tyka: to s MP3 neviem, ale pokial viem tak Mier vytuneloval F. a nie Milan D. Mimochodom ked ho tak ' podporujes a poznas' mal by si vediet aj to ze kazdorocne pomaha detickam v Pastuchove ci ludom na vozikoch alebo aj s inym postihnutim. No a odmeny, predsa su v kazdom Meste, ci je to vela alebo nie o tom nehovorim.Viem to ze za minuleho primatora a ten bol neuveritelnych 12 rokov tu nebola pesia zona, sianec, sturova ulica, faurecia, peter vetter, lidl, kaufland,nove cesty- aspon niektore. No a sport sa chysta,no a Milan? Pokial viem tak by Ti vedeli hovorit o jeho ustretovosti ako riaditela ludia, ktorym bytove pomaha s obnovou barakou a tych nie je malo... Mam rad mudrlantkov, no ved nikto nie je dokonaly, ani ja. Kazdy vie kritizovat. Ukaz co vies, ked mas na to, pomoz Mestu

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  No, sľubovať a mať sladké rečičky, ako nič nie je problém, to teda pán Milan D. dokáže, viem z vlastnej skúsenosti. Druhá vec je, že to je aj všetko... Inak dobrú tému ste tu načali s tou jeho budúcou kandidatúrou, normálne sa bojím, že to bude pravda. A hoci nie som spokojná, ako to tu vyzerá teraz, tak vidím, že by to mohlo byť ešte aj horšie... Snáď si to ľudia ešte do volieb usporiadajú v hlave.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Nie je pravdou, že odmeny sú v každom meste. Niektorí primátori sa vzdali odmien a zmrazili rast svojich platov, pretože rátajú s výpadkom v príjmoch. Náš primátor uvažuje rovnako. Tiež počíta s výpadkom vo svojich príjmoch, pretože v budúcich voľbách ho už veľa ľudí voliť nebude.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar
  K2

  Provízia za kostolnú strechu bola asi malá,tak týchto 360 000 sk alebo 11 949,81eur mu na dostavbu pomôžu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar
  L.

  Antikju odmey sa davaju za dobre vysledky, lenze tento primator a jeho prisluhovaci z tohoto mesta urobili jedne velky bordel. Za to maju dostat odmeny? V meste je spina ako v chlieve, neodhrnute chodniky alebo ked odhrnune tak neposypane, o kulture v HC mozeme len snivat, pracovne prilezitosti su neznamy pojem, nezvladnuta rekonstrukcia zeleznicneho priecestia atd. Keby som to vsetko mala vymenovat co tu pohnojili nasi radni nestacila by mi A4..Inak pesia zona bola na namesti dakedy, teraz je tam parkovisko a cloveku tam ide o zivot, ked sa snazi tadial prejst..Detto pri tych troch obchodikoch o chodniku ani chyru ani slychu.Faureciu, Petra Vetra a Lidl si moze strcit vies kam, to nie su seriozne pracovne prilezitosti to je akurat dobra praca pre ludi, co maju osobitnu skolu alebo maju zakladne vzdelanie, ostatni sa mozeme ist past...Lidl ? Osobne nepreferujem taketo diskontne predajne, v HC je sami cinan a lidl - uzasne...Ake nove cesty? Myslis tu pokafranu Nitriansku, myslis, to ako robili most vyse roka? Myslis, tie kolony, ktore boli na moste jedine stastie je ze ich teraz vyriesila docastne kriza. Bytove je jeden velky bordel, ked sme cakali na opravu meraca vody 3 dni !!!!Len sa vyhovarali a zavadzali, ze pridu a prisli az po zvyseni tonu v hlase..Ani nikto nie je dokonaly, lenze je rozdiel medzi byt nedokonalym a byt neschopnym, nase vedenie je neschopne..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  http://spravy.pravda.sk/odmena-primatora-v-case-krizy-je-10-tisic-eur-fk9-/sk_domace.asp?c=A090226_080759_sk_domace_p29

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 34. gravatar

  Aj tebe asi pomohol k teplemu fleku ked ho tak obhajujes, cooo? Inak ano, on pomaha rad, to sa musi nechat. Hlavne ked je nablizku HTV! je to vlastne superman kedze zvlada sediet na tolkych stolickach:o))

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 35. gravatar

  co sa tyka sturovej ulice, bola uz robena aspon tri razy, rozobrane dlazdicky a vratene naspat, minulorocna rekonstrukcia robena aby sa nieco uslo aj na dom pana primatora a pana poslanca Vargu, neodborne a nezmyselne, nechapem naco tieto veci vobec vytahujes, pre toto mesto sa nespravilo nic, a ak ano, vzdy za nejakym inym ucelom ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 36. gravatar

  Vážení, len chudáci píšu anonymy!!! Máte možnosť sa vyjadriť, posťažoať, tak sa podpíšte nech sa páči... Tu píšete pod prezývkou špinavosti na kadekoho a keď sa s tými ľudmi stretnete, tak sa im určite strkáte do r... až po samý koniec. Je mi na vracanie. Spamätajte sa a starajte sa o svoje problémy...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 37. gravatar

  len pre info, obyvatelia Sturovej ulice proti neodbornej rekonstrukcii spisali peticiu, vystupili na MSZ a co im to pomohlo?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 38. gravatar

  Odkiaľ viete, že rodina menovaného prevádzkovala bordel? V Hc je už len zopár pamätníkov, ktorí navštevovali toto zariadenie pri prevádzke hostinca. Aj dom je prispôsobený na umiestnenie červeného lampáša. Viete aj podrobnosti? Nie sú náhodou aj snímky tohto zariadenia v múzeu?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 39. gravatar

  Vtedy to ešte nebol bordel. Iba prichýlenie do podniku 2- 3 povoľných dievčeniec na zvýšenie obratu a zlepšenie nálady.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 40. gravatar

  je to jedna banda - od komunistov. Domaracký, sobotovič a stále tí istí ľudia si spravili z mesta pekný biznis. primátor pred voľbamy pochodí domovy dôchodcov, rozdá koláčiky, úsmev a babky hajde ho k urnám. Škoda, že drvivá väčšina obyvateľov HC sa o toto vôbec nazaujíma. Na ďalších voľbách odporúčam urobiť veľké promo s informovaním čo títo páni skutočne spravili pre HC / domnievam sa, že nič / a marketing s cieľom vzbudiť u ľudí záujem o komunálne voľby. nejakú masívnu kampaŇ...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 41. gravatar
  kat

  Poďakujte sa voličom za to akú maju kontrolu.Výrobili poslancom samoobsluhu a to bez akej kolvek kontroly a bez platenia.TAK ČO SA VŠETCI ČUDÚ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 42. gravatar
  L.

  Bohuzial demokracia je vlada vacsiny, a kedze v tomto meste prevazuju dochodcovia a ludia, ktorym staci oprava strechy kostola a uz sa idu potentovat, tak to vyzera ako to vyzera...Aj keby isli volit vsetci ti, ktorym je z tohoto co sa deje v hc nevolno, neviem ci by sa nieco zmenilo..Riesenim je propagovat vsetky preslapy nasich radnych, nech aj tym menej inteligentnym to zapne, koho zvolili ci chcu zvolit...Inak osobne by som bola za to, ze ten kto ide k volbam by mal prejst nejakym testom, nieco ako ked chce clovek jazdit autom musi mat vodicsky preukaz, takto by to bol volicsky..inak to asi vzdy bude tak, ze vyhraju nie ti, ktori chcu nieco realne spravit teraz konktretne pre mesto ci rozumenju sa tomu ale ti, ktori daju prachy z dani vsetkych obcanov na strechu kostola alebo ti co budu rozdavat napriklad parky zadarmo..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 43. gravatar

  Úctivý služobníček, tak som zažil ja nášho pána primátora pri jednej príležitosti, chcelo sa mi grc.ť. Je to jeden falošný človek, ktorý sa tu dobre nabalil a pre mesto vybavil asi toto: nie je tu obvodný úrad /iba nejaké detašované pracovisko/, okresný súd a prokurátura /má ho hoc aká dedina/, okresné riaditeľstvo policajného zboru, okresné riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru, zastúpenie SPP, zastúpenie ZSE, rôzne zdravotné poisťovne... onedlho budeme aj k lekárovi chodiť iba do TT a PN a ďalej. Áno, uvedené inštitúcie nezriaďuje on a nemá na to právo, ale jemu 'lobing' a podobné snaženie sa o to, aby v tejto diere niečo bolo nič nehovorí. Môžeš sa HANBIŤ, ja sa hanbím za to, že si tu primátor!!!! Jeden zo zástupcov obchodného reťazca, ktorý tu stále nie a všade okolo áno a ktorý sa dlhodobo snažil a možno aj snaží o to aby sa tu etabloval po rokovaní z našim primátorom uviedol 'taký hnoj som ešte nevidel'!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 44. gravatar

  ktorý tu stále nie je a všade okolo áno...po rokovaní s našim primátorom.... Ale je to pravda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 45. gravatar

  Presne rovnako sa vyjadril aj isty nezainteresovany tlmocnik ktory bol v zasadacke MsU pri rokovani s inym zahranickym investorom ktory sa chcel usadit v HC. Takyto bordel vraj este nevidel... :o( Pekna vizitka!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 46. gravatar
  a

  V Hlohovecku (chodi kazdy vikend do schranok) kyda kazdy tyzden majitel na vladu. Co keby sa s nim dohodlo a na nejakom priestore by sa uverejnovali pravdive info z HC.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 47. gravatar

  Prijemny dobry den vsetkym citatelom. Som občanom mietnej casti ŠULEKOVO. Mam 19 rokov a uz niekolkokrat som sa snazil aj s mojimi kolegami rozbehnut zivot v HC a samozrejme aj v Šulekove ! Vzdy prisla velka nevola od pana primatora, ze nemame peniaze,a naco to bude, a ze on ma inu skupinu ludi s ktorou pracuje .....takze v nasom meste to je asi tak, ak ked niekto chces, proste nemoze, nie je politicka vola. Pripada mi to ako za TOTALITY, kedy sa musela koli nim prepisovat aj historia. Ako o tom hovori spisovatel J.Orwell vo svojom diele 1984. Je to smutne, nase cesty, infrastruktura, kulturne stredisko, ked by sme mohli vychovavat VASE deti, nic, nic....Vedenie si mysli.ak spravi jedno ihrisko pre deti a jednu komunikaciu (ul. OSloboditelov), zaslepi vsetky oci a bude to v poriadku. Preto ozvyvajme sa, nebudme pasivny, mame pravo na lepsi DNESOK a samozrejme aj ZAJTRAJSOK !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 48. gravatar

  No s tou ulicou Osloboditelov by sa ani chvalit nemal. Jedine, co je na tom pozitivne, ze vyzera teraz lepsie ako ostatne ulice, ktore vyzeraju otrasne. Ale vzhladom na to ako je spravena, tak za to sa dava v USA elektricke kreslo. Inak suhlasim s autorom Polcek-Dlho, len tusim SPP ma alebo malo sidlo na Zabrani. Ci tam este je, to neviem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 49. gravatar

  27.2.2009 17:08 SEN CI SKUTOCNA REALITA ?Plne s tebou súhlasim . Problem je aj v pasivite Šulekovčanov.p Pestún nemôže byť sám družina.Kultúru od človeka typu Dlhopolček nečakaj.Presne ako to tu už niekto pomenoval-hnoj- hnoj ,jednoducho- hnoj.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 50. gravatar

  Verím, aj my sme boli skupinka, ktorá sa snažila rozbehnúť tu niečo, čo v HC chýba a nebolo treba ani toľko peňazí, len trocha dobrej vôle. Narazili sme na neochotu a totálnu ignoranciu zo strany mesta a 99% podnikateľov (asi by z toho nemali dostatočnú reklamu a už vôbec nie zisk). Jasné, treba bojovať a nič nejde samé od seba, ale keď bojuješ niekoľko rokov a nič, tak to aj najväčšieho optimistu prejde chuť niečo robiť. A potom to tu vyzerá tak, ako vyzerá.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 51. gravatar

  Vážený pán primátor, Keďže v posledných dňoch sa rozprúdila diskusia na tému konkurzu, nedá mi tiež nereagovať, keďže uvedené skutočnosti sa priamo dotýkajú mňa a mojej rodiny. Poznáme sa, pán primátor, už viac rokov. I keď nie sme priatelia, nikdy sme nemali problémy spolu prehodiť pár slov. Preto ma veľmi prekvapilo, že dnes v malej spoločnosti, keď sa nedalo vyhnúť nášmu stretnutiu, som z Vás nadobudla dojem, akoby ste ma nikdy nepoznali. O pravdivosti môjho pocitu ma utvrdilo i to, že ste ma nepozdravili. Prisudzujem to práve nedávno vzniknutej nepríjemnej situácii okolo konkurzu na uvoľnené miesto vedúceho právneho oddelenia. Vždy sme mávali korektné vzťahy. Vaše deti si ma vybrali za svojho lekára a hlavne z ohľadu na priateľstvo našich detí som nemala problém sa im venovať ani počas mojej dovolenky. I preto by som očakávala korektný prístup od Vás k iným. Keby moja dcéra neuspela v objektívnom konkurze, nemala by som s výsledkom žiaden problém. Toto však nebol konkurz, to bola fraška. Dcéra nastúpila pracovať na MsÚ v pozícii právnika v r. 2005 s radosťou a so snahou byť prospešná pre svoje mesto. Nasledujúci rok získala doktorát zo správneho práva ,s rigoróznou prácou so zameraním na právne postavenie a pôsobnosť obcí. Absolvovala desiatky odborných školení z oblasti samosprávy. Skrátka, zodpovedne a sústavne sa vzdelávala, aby mohla profesionálne a erudovane zastávať post právnika MsÚ. A na konkurze? Vypočula si ódy na svoju doterajšiu prácu, poďakovania za ňu, za ľudský prístup ku kolegom a stránkam. Napriek tomu bola vybratá kandidátka, o ktorej práci nič neviete, a hlavne, ani nespĺňala Vami vypísané požiadavky. Napriek Vášmu tvrdeniu som presvedčená, že to nebolo rozhodnutie nezávislej komisie a som si istá, že výber prebehol presne podľa pripraveného scenára. Aj s dodatočným dopĺňaním komisie z 5 na 7 členov, aby bol výsledok hlasovania zaručený, i keď podľa pracovného poriadku mesta Hlohovec, má mať komisia členov päť. Skrátka predpis-nepredpis, zákon-nezákon, svedomie-nesvedomie, po tejto skúesnosti som nadobudla presvedčenie, že Vám nič nerobí problémy. Som z Vás, pán primátor, veľmi sklamaná. Želám Vám zdravie a hlavne duševný pokoj. MUDr. Mária Vozárová

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 52. gravatar
  Za

  Je to pravda. Na zastupiteľstve síce primátor tvrdil, že podmienka praxe v samospráve nie je daná žiadnym zákonom, čo je pravda, ale keď už je raz uvedená ako podmienka konkurzu (nie s dotatkom 'vítaná' alebo niečo podobné), tak ju treba dodržať. Niekto tu písal, že pozná právnikov, ktorí sa práve kvôli tomu do konkurzu neprihlásili. Preto, že sú zodpovední a uvedomili si, že práca v samospráve má špecifiká, ktoré sa nadobudnú jedine praxou v samospráve a tak sa nebudú hrabať na miesto, na ktoré nemajú všetky potrebné predpoklady. Aj ja mám známu právničku, ktorá už roky dochádza denne za prácou do Bratislavy a viem, že by radšej pracovala doma. Keď som ten inzerát zbadala, hneď mi napadlo, že by som jej mala dať vedieť, ale potom som si to podrobne prečítala a nechala som to tak, lebo som si povedala, že robí v inej oblasti a načo sa bude zbytočne pripravovať na konkurz, v ktorom aj tak neuspeje. Teraz mi je jasné, že by naozaj neuspela, ale nie z dôvodu chýbajúcej praxe v samospráve...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 53. gravatar
  Ja

  Je to strašné. Vidíte to v televízii, obviňujú sa z toho politici, funkcionári a teraz to máte na dosah ruky a v priamom prenose. Nerozumiem však, čo má politika spoločné s funkciou vedúceho? Je lepší ten vedúci, ktorého zvolia zástupcovia Smeru? Alebo tí z HZDS? Primátor vlastne priznal, že priority sú niekde inde ako v odbornosti. Čo bude nasledovať ďalej?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 54. gravatar

  Mala to vyhrat ona, lebo je ludska, obetava, pracovita a problematiku pozna. Drzim palce.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 55. gravatar
  Za

  ...potom si zaslúži spolupracovať s kvalitnejšími ľuďmi ako s tými, ktorí ovládajú toto mesto (tým nechcem povedať, že súhlasím s tým, ako ju odstavili). Vieme, aký odborne 'zdatný' bol predchádzajúci vedúci právneho oddelenia, takže asi všetku odbornú robotu robila aj tak JUDr. Vozárová, škoda, že mesto nevyužilo šancu mať tam konečne niekoho odborne na úrovni. Inak nikto tu nehovorí nič proti Mgr. Findorovej, čo oceňujem, lebo konečné rozhodnutie je na vyhlasovateľovi konkurzu. Ona využila právo prihlásiť sa, ktoré má každý, aj ten, čo nespĺňa podmienky. Potom je na vyhlasovateľovi konkurzu, aby takéhoto uchádzača slušne upozornil, že mu chýba to, čo od uchádzača žiadajú a vyradil ho z konkurzu. Takto, žiaľ, keď existoval uchádzač, ktorý všetky podmienky spĺňal a vyhral ten druhý, niet divu, že každý hľadá, čo je za tým. Za to si už môže Mesto Hlohovec a svojej novej právničke situáciu veľmi neuľahčilo, skôr naopak.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 56. gravatar

  Meno Findor má vHlohovci svoju váhu.Moc násobý moc .Na začiatku ide každému o peniaze.Keď ich je dosť, tak začne isť o moc.A to aj za akú koľvek cenu.Výsledok je nám jasný.Čo s tým poddaný urobíte?...Asi len prt.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 57. gravatar
  L.

  http://vybrali.sme.sk/c/Sporne-vyberove-konanie-v-Hlohovci/

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 58. gravatar

  Hlavne, že všetci, čo ste sem niečo napísali, ste pre mesto urobili niečo, čo ho posunulo ďalej. Hubu si otvorí každý, najmä Pestún - zverolekár. To je teda politik, len čo je pravda.. Rodiť teľatá a potom sa hrabať do samosprávy. On pre vás urobí všetko, však? Len to nie je vidieť. Hlupáci. Ad 1 - cestu cez to blbé priecestie je treba zrekonštruovať raz za 15 rokov, to že na to predchádzajúci primátor kašľal, neznamená, že to tak musí ostať. Keď sa na to niekto konečne podujme, otvárate zobáky. Budťe radi, že z mesta, kde nebolo vôbec nič je miesto, kde sa dá žiť. A keď niekto bude chodiť fotiť detské ihriská v noci po daždi, nedivte sa, že sa tam nehrajú húfy detí. Postarajte sa aj vy o mesto, v ktorom žijete. Alebo radšej nie, vy všetci politici, ktorí vysedávate v krčmách, chodťe nadávať tam k pivu a burákom, ako by ste to spravili lepšie. Zaujímavé, že NIKTO z vás to nedokázal... A pani rádobydoktorke odkazujem, že môže byť rada, že jej dcérenka má kde pracovať (keď o to tak prosila), nie hubovať a oháňať sa -chcem viac, viac... Dcérku jej po škole asi nikto nezamestnal, tak chodila s prosíkom a teraz je nenažratá, dožadujúca sa stále viac a viac. Preboha. Ste smiešni.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 59. gravatar

  Ty si čo obedoval? Alebo si ešte hladný?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 60. gravatar

  a tato vozarova splnala vsetky podmienky? neviem, ked pracovala tak kratko a hned chce viest pravne oddelenei samospravy.. aj to ako sa o tom dozvedel p. pestun - asi je jej pestun ked sa ju tam tak snazi za kazdu cenu pretlacit.. vidim to asi tak ze tam prebehli interne veci pre ktore vozarova nevyhrala. asi s nou neboli spokojni. nech sa vyjadria kompetentni..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 61. gravatar

  To bolo teda fakt konštruktívne.. Ďalší zo stáda.. Uži si to a dnes nezmeškaj večer Rozborila..

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 62. gravatar
  L.

  Koho s tych, co tu urobili z tohoto mesta taky bordel si ty rodina?Alebo ze by si bol sam primator? Toto mesto je jedna velka diera a je to zasluhou tohoto vedenia..Horsie to uz ani nemoze byt a tebe obcan radim vyjst aspon raz v zivote z Hc,aby si videl, co za bordel je v tomto meste.Je len dobre ze sa ludia ozyvaju, je dobre ze sa poukazuje na to co si arogantne dovoluju radni..Ze sa ti nepaci pravda o Hlohovci, tvoj problem. Smiesny si ty ludia nie su slepi ani hluchi, vidia co sa deje.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 63. gravatar
  ?

  Fogarty,na večer mám iný program, ty si asi toho Rozborila už videl, keď doporučuješ. Ale ty budeš asi primátorov zať, že?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 64. gravatar

  Je to zásluha aj teba, lebo tu žiješ. A dieru si z toho robíme sami. Nie zásluhou vedenia. Prečo ľudia chodia ako tupci cez prechody? Lebo radnica.. Prečo je cesta cez mesto štátna a štátna správa ciest ju nemieni preklasifikovať? Jasné, nahádžme všetku špinu na vedenie. Nadávanie na vedenie, to ti ide, aj v roboe, aj na internete, čo? Ozývaj sa koľko chceš, ale aj niečo vymysli a neoháňaj sa. Sprav niečo, čo to zlepší. Choď zohnať peniaze na obchvat, zamestnaj ľudí, postav ho a potom sa chváľ. Máš na to? Asi nie. Ani ja, ale ani nenadávam na ľudí, čo k tomu asi maj´ú viac čo poveať, ako ja. Si najmúdrejší, lebo všetko vieš a riešiš, hm? To je tovja pravda, tak si ju maj. Stádo.. Keď nadávať, tak jasné. Keď niečo spraviť, ani h.o.v.no. Leniví ohovárači. Všetci by ste mali byť primátori, prezidenti, predesedovia, keď to tak viete. Ale nie je ani jeden, nesvedčí to o niečom?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 65. gravatar

  Asi nevies, co je volit si svojich zastupcov a hlavne nevies co je to, ked tebou zvoleny zastupca alebo zastupcovia si nesplnaju to, co si od nich pred volbami ocakaval. Aj stari Greci pred 2 tisic rokmi vedeli, co to je, ked si volili svojich zastupcov, no cudujem sa, ze clovek ako ty to ani po 2000 rokoch nevie. To je na tom to smutne. Ked ja alebo my ako obcania s niecim nesuhlasime, mame pravo vyjadrit sa a povedat to nasim volenym zastupcom. Ak oni nas ani nevypocuju a budu si robit, co chcu podla seba, tak to potom aj tak v tom Hlohovci vyzera. Velmi by si sa cudoval, kolko je tu vystudovanych ludi, ktori maju svoj vlastny rozum a velmi dobre vedia, ako to v politike chodi, preto do mestskeho zastupitelstva ci do inej politiky nevstupuju (cest vynimkam). Do politiky idu vacsinou ludia, nad ktorych diplomovymi pracami aj obycajny sedliak len zakruti hlavou. To, ze Dr. Pestun je zverolekar, neznamena, ze veci nerozumie. Poznam zopar ludi, ktori ani nevedia, o com pisali (alebo niekto iny za nich pisal) v diplomovej praci a hraju sa teraz na velke zvieratka. Tym padom je fajn, ze pan Pestun sa chce tymto zvieratkam pozriet na zubok.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 66. gravatar

  Obcan preco to mam robit ja? To co pises je robota tych lenivcov mestskeho uradu a primatora..za to su plateni z nasich dani.Kradnut to vedia, podporovat klientelizmus to vedia, davat si odmeny na to ako dokonale znicili toto mesto to vedia, vyhovarat sa preco nieco nejde urobit to vedia, davat peniaze na strechu kostola to vedia, ale ak obcania ziadaju aby sa castejsie vynasali odpadkove kose, tak na to povie nie su peniaze, ak ziadaju aby sa tlacilo na VUC kvoli obchvatu tak su len sama vyhovorka atd. ..Keby si ktokolvek robil svoju pracu tak ako nas primator, jeho prisluhovaci a zamestanci mestskeho uradu, tak kazdy ma vypoved. Len v HC to neplati.Vies obcan ryba smrdi od hlavy. Tak to je aj v Hlohovci.Pan Pestun sa aspon snazi, ale je ako sam vojak v poli, vela ludi aj tu na diskusiach ho podporuje ale v tomto meste ze z vedenia jediny, ktory sa vobec nieco snazi urobit a tazko nieco zmeni, ked bude vacsina ludi tak ako ty pred tym vsetkym zatvarat oci a nech, aby tito radni robili co sa im zachce, prezierali ich peniaze a skakali obcanom po hlavach...Len dufam, ze takych ako ty, co su ako tie tri opice ( nevidim, nepocujem, nehovorim) je malo, lebo to pojde len k horsiemu....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 67. gravatar

  Rovnaké argumenty ako primátor v audiozázname. Konkurz bol úplná fraška. Robíte z ľudí blbcov? Si vypočujte, čo to tárate a pán Domaracký, nezaškodilo by Vám trochu slušnosti, tá Vaša arogancia nepozná hraníc. Asi sa Vám dvíha adrenalín pred voľbami do VÚC, čo??? Konečne sa našiel niekto, kto sa vie postaviť zohranému tandemu D&D. Pán Pestún, nič si nerobte z týchto úbožiakov, ktorí sú nahnevaní, že sa im niekto pozerá na prsty.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 68. gravatar

  Primator mesta ma nieco spravit pre mesto...tak neviem co sa vobec chvalia...nezda sa mi ,ze by p.Dlhopolcek nieco vynimocne urobil...viac je toho nesplneneho...a odmena??? a odmena ????...za co p.Dlhopolček????

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 69. gravatar

  A co děti? Mají si kde hrááát?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 70. gravatar

  a vy ste sa vzdali niekto 13 alebo 14 platu v decembri kvoly krize?????? ako nic v zlom ,ale hadzete kamenujete aj ked nie ste bez viny.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 71. gravatar

  Viete nadavat je velmi jednoduche. Ale bol niekto za primatorom a povedal mam takyto alebo takyto napad alebo riesenie.Reci mate vsetci ako koza bobkov, ani nemate overene informacie. A hlavne , kto tu pochvalil primatora ,ze nieco co spravil .To akoze nic nerobil? Viete na akych autach sa vozia primatori inych miest???? A tento ma fabiu a co namestie,fontana ,do ktorej aj tak niekto stale hadze sajrajt a uz aj nagrcane tam bolo. Oplati sa nieco potom robit ???? A co sprapacenim hovna od psov co su pri cinziakoch,ved sa ani chodit neda tade. Aj to spravil primator? VEd sa konecne zobudte.KRITIZOVAT JE TO NAJJEDNODUCHSIE, navrhy a riesenia moze dat kazdi obcan,tak preco to neurobite a bude to podla vas

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 72. gravatar

  Nie Miriam, my sme tentor rok nedostali ani 13. ani 14. a uz vobec nie 15. a 16. plat ako primator. Vacsina ludi je rada, ak ma vobec nejaky plat. Este lepsie, ak ten plat dorazi na ucet. Pre obcanku - namestim myslis to parkovisko? A hovna od psov - spravil sa jeden nepouzitelny vybeh. Mas psa? bola si tam s nim? Do coho zbieras ty a kam to davas, ak mas psa? Ozaj, kedy si bola naposledy vonku?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 73. gravatar

  Ak niekto dostal 13. a 14.plat ako zamestnanec sukromneho podniku, tak co je na tom? Sukromny podnik nie je financovany z nasich dani, resp. z penazi statu. Sukromny podnik musi fungovat tak, aby financne prezil. Mestske zastupitelstvo na cele s primatorom su financovani z dani nas vsetkych.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 74. gravatar

  To je smutne, ze primator chodi na Fabii. Ma to tak daleko do prace, ze musi pouzivat auto a zaberat miesto na parkovisku hlavne ked je v centre mesta problem s parkovanim. Zaujimave je, ze ked som chodieval na ZUS davnejsie pred niekolkymi rokmi, tak pani primátorová chodievala do prace pesi.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 75. gravatar
  Wir

  Z príspevku je zrejmé, že chceš robiť najväčšiemu ..... imidž. Evka - nemysli si, že občania sú lúza - ako rád hovorieval p Ferko - kandidát na prezidenta, keď robil predsedu nár.rady.Vzhľadom k tomu, že si dobre informovaná - povedz na akej Fabii s bratislavskou ŠPZ jazdí náš najväčší ?!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 76. gravatar

  ano, nadavat a kritizovat je velmi jednoduche. Myslim si, ze vacsina prispevkov je vsak iba konstatovanim sucastneho stavu a kritika ma sluzit, aby sme sa posunuli aspon o krocik dalej. Ale arogancia, pocit moci a pospajane ruky nasich radnych ignoruju kritiku obcanov s usmevom na tvari. Mili radni sa medzi sebou chvalia, tlapkaju po pleciach a obhajuju jeden druheho a mozno preto je nase mesto, podla mna, v zlom stave. Cim to je, ze v inych mestach sa robi nieco pre ludi a ti dokazu respektovat zakony a nariadenia? Mozno tym, ze vedenia tych miest chcu robit pre ludi a dokazu svojim spravanim ich presvedcit aby repsektovali nariadenia. Cerstvym prikladom spravania sa vedenia v nasom meste je sporne vyberove konanie, zadam podmienky a potom ich jednoducho ignorujem ... A potom chcem od ludi aby ma respektovali... Nechcem aby bolo podla mojho navrhu ale chcem aby sa tu robilo aj nieco pre mladych ludi ako som ja a robili to ti, ktori to maju v naplne prace a zaplatene aj z mojich dani.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 77. gravatar
  Ja

  Ak si dobre pametam nas primator jedno auto rozbil,ktore patri Mestkemu uradu.Ak sa mylim opravte ma.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 78. gravatar

  po prvé - ak sa nekto vyondi pred barák, nie je to vina spravcu domu po druhé - clovek cloveku vlkom, este ani jeden clovek tu nenapisal, co spravi pre to, aby bolo lepsie po tretie - len kritizujete alebo vas ti druhi ukludnuju a snazia dokopat aspom k dakej konstruktivnej diskusii - preboha. po stvrte - je mi fuk ci dostanete hoci aj sty plat, ak je to źa nieco, co pomoze aj inym ludom po piate - nikto nemoze povedat, ze v meste je horsie, ako za byvaleho primatora - kopa veci sa nezmenila po sieste - ani teraz to nie je idealne, ale dakujem za to, ze sa konecne aspon niektore veci zmenili - casto k lepsiemu po siedme - nerozbil auto uradu, ale svoje. Ak sa mylim opravte ma.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 79. gravatar

  A ty si fakt myslis, ze ked byva niekto v BA na palisadoch oproti parlamentu a ma to sto krokov, tak nema mat auto? To je smiesne. Existuje jeden primator, vozi sa na Bentley za statisíce eur. To sa ti paci viac? Sukromny dar? Jasne, ha ha.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 80. gravatar

  Áno, za primátorom sme boli (aj za viceprimátorom, aj za p. Domarackým, aj na zastupiteľstve). Mali sme nápad aj riešenie. Informácie nemáme, máme vlastnú skúsenosť. Návrh sme predniesli, dva roky sa nám usmievali do očí a oblbovali, ako všetko urobia pre to, aby nám pomohli, dva roky sme si všetko organizovali sami a čakali na ten deň 'D'. Čo myslíte, bolo podľa nás? Nie, len nám asi dlho trvalo, kým sme si pripustili, že tie úsmevy a pekné reči sú všetko, čo dosiahneme. Takže sme to nechali tak, lebo proti vetru sa jednoducho nedá... veď viete. Áno, kydať je najjednoduchšie a preto sme si zvolili zložitejšiu cestu. Ale teraz aspoň máme právo kydať...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 81. gravatar
  ka

  Jedna vec je výberové konanie, z ktorého si frašku urobilo samotné Mesto Hlohovec tým, že nedokázalo zabezpečiť splnenie podmienok, ktoré si samo stanovilo. Druhá vec sú odmeny. Možno ani nešlo autorovi článku o to rozpútať diskusiu, či si ich primátor a ostatní zaslúžili alebo nie. Koľko ľudí, toľko názorov. Možno je naozaj v HC dosť ľudí, ktorí si skutočne úprimne myslia, že primátor toto mesto pozdvihol a odmeniť ho treba. Dosť, možno viac je tých, ktorí majú úplne opačný názor. Názory nebudú nikdy jednotné a to je dobre. Problém je asi skôr v tom, že v čase hospodárskej krízy nie schváliť odmeny, ale nechať si ich vyplatiť, zvlášť keď ide o peniaze z daní všetkých občanov, je prinajmenšom drzé. Možno by sa niekde na záver tejto diskusie alebo na inom vhodnom mieste hodil otvorený list primátora, v ktorom oznámi občanom, v prospech koho, kto to potrebuje viac ako on, sa tých peňazí zriekne. A samozrejme aj ostatní 'odmenení' páni.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 82. gravatar

  Nikto mu nevycita..ani peniaze ..ani miesto...len sa pytame za co odmena???ano... aj tam ...aj tam ...ma primator dobre auto ...ale ten a ten primator aj nieco viac spravil...jedna fontanka v meste ..po xxx dobe...co vsetko tu malo byt uz davno spravene ....a este sa chvalia...je to snad normalne,ze primator ma nieco zmenit ,obnovit v meste ...ale nas primator a jeho exkomunisticka spolocnost zrejme nevie co je napln prace..povinnost...slub a skutok...a kultura v Hlohovci??? NULOVA...spomente si na DD...NA NIC NEMAJU PENIAZE...ale este stale lepsí primator ako.....a to mi ma stacit???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 83. gravatar

  Vidite ,niekto nedostal 13,14 plat niekto dostal a niekto je vobec rad,ze ma pracu. Ale ak ho niekto dostal ,nikto sa ho nevzdal a je jedno o koho ide. Ani v politike sa nikto nevzda svojich odmien a su plateni vsetci z nasich dani. A to maju ine fara a vymozenosti. Ale ak toto vsetko obrblem a budem nadat zmeni sa nieco na tom????? Len hlupak si mysli ,ze sa nieco zmeni..... Len tolko a nikoho som urazat nechcela

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 84. gravatar

  Nezmeni, ale mozem poukazat na negativa, otvorit ocim babkam demokratkam (aj ked tie su uz slepe a budu stale volit toho svojho). Aj clanok poukazuje na nekale veci v Hlohovci (a nebolo by to po prvykrat za toto volebne obdobie). V kazdom pripade toto nadavanie moze mat zmysel a to len jeden - ze vo volbach mu to ludia zrataju. Ja som Dlhopolceka tiez volil, ale teraz lutujem velmi silno. Som si mal radsej ruky odťať. No nastava otazka - koho ineho by som chcel volit? Ak si spomeniem na vtedajsich (myslim styroch) kandidatov, tak asi ani jedneho.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 85. gravatar

  pristahovali sme sa sem a neda sa tu poriadne chodit cez leto po trave s malym deckom ,lebo su vsade hovienka od psov. Najlepsie to bolo teraz na snehu ,lebo to bolo aspon vidiet. Chcela som tym povedat ,ze napr v Trnave su zberne kose a sakle a pokuty ak to niekto nezbiera.Ale na druhu stranu si viem predstavit aj tych co maju psov a mozno by to chceli riesit ale nevedia ako alebo nemaju ako.. Ale otvaranim ust ,tam kde to nema zmysel sa nic neriesi. A von chodim kazdy den. Chodte do BB,tam ma pan Saktor auto luxusne -drahe a prenajate a platia sa pekne peniaze. Tak tam by ste este len nadavali.JA som len zahliadla Vasho primatora vo Fabii a SPZ ani podobne veci som uz neriesila{a nepoznam ho osobne ale z Hlohoveckeho televizneho kanalu,keby si niekto chcel mysliet,ze som nebodaj nejaka jeho kamoska.}. Tak som to porovnala s tymi co maju luxusme auta. A viem si predstavit ked sa kupi auto na obecny urad v nejakej malej dedine ,tak preco nie v meste. Vybavovat veci to maju chodit autobusom alebo vlakom ,mozno by usetrili ,ale prd vybavili. SAmozrejme ,ze teraz zas nepisem,ze to tak robia vsetci. Ale kazdi mame svoje svedomie a raz sa budeme zodpovedat a to co robime sa nam vracia ako bumerang ,ci je to zle alebo dobre. Len tolko

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 86. gravatar

  Ak niekoho zvolite 2volebne obdobia po sebe ,tak by covek predpokladal, ze pre mesto nieco vykonal,Nakoniec volili ho obcania mesta,nerobil to niekto za Vas. A v dalsom obdobi ,to mozete zmenit. A to je to,co je viacej ako kritika. A je pravda ,ze niekedy si clovek ani nema z coho vybrat. Ale ked nieco spravite ,nikdy neulahodite vsetkym. Ale zas je vobec otazne ci pre mesto naozaj nieco spravil. Uvidime po volbach.....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 87. gravatar

  hanba,hanba,hanba,hnus a humus

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 88. gravatar

  Je vidno z Vášho príspevku, že sa musíte ešte zorientovať. Občanom mesta nestačí keď sa primátor usmeje - ako to bolo vo Vašom prípade. Miešate BB s HC - čo je nezrovnatelné.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 89. gravatar

  Pešia zóna nebola projektovaná za predchádzajúceho primátora? Iste áno, keď je kritizovaná, tak tým argumentujú. Janík II. otváral aj sociálne byty, tiež toto ovocie zozberal po predchodcovi, Štúrka, tá je po chuti a po ruke podnikateľom. Mala taký neúnosný stav, že by k renovácií došlo bez ohľadu, kto sa stane primátorom. Tento tu dokáže akurátne kántriť zeleň. Napr katalpy pred asi obývanou betónovou kockou na stanici. Jeho politický súputnik, vedľa, ich ma stále ešte zdravé a dokresľujú firmu, ktorú vedie. Je to perla historických technických pamiatok s modernou technológiou. Škoda, že nie je z nášho mesta. To by bol primátor.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 90. gravatar

  ...svedomie???v politike???hlupost...ved kazdy politik si mysli ,ze jedna spravne..ci nie??? Je dolezite aby sa ludia nebali , ak mate nieco co sa vam nepaci ,treba o tom pisat ,stazovat sa ,rozpravat na spravnom mieste ( noviny,TV,osobny kontak s primatorom,obcianske forum...atd) ...a 1000 krat ..nie len raz zazundrat ...napiste do casopisu HLOHOVEC ...ako sa riesil vas problem ...ako ...ako ...mne sa to podarilo...sice po x raze ,ale podarilo...nebojte sa..kricte....ved su tam vdaka NAM a pre NAS...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 91. gravatar
  jan

  Silvika, kde ste doteraz boli? Už je deň, zobuďte sa.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 92. gravatar

  nechapem co sa pytate??? ako ... kde som mala byt???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 93. gravatar
  jan

  Prečo píšete na toto fórum? Po prvé: Prečítajte si čo ste predtým napísali. Po druhé: Skúste osobne niečo vybavovať u arogantného a.... človeka. Opíšte potom svoje skúsenosti. Príjemný deň.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 94. gravatar
  SM

  P.Jan...treba citat vsetko...ja som len odpovedala...dvom pisatelom...a bola to moja skusenost...to co som napisala...ja len hovorim ,ze treba sa viac ohlasovat...a nikoho ani nenapadam ,nevycitam ... snad sa nebudeme nakoniec medzi sebou prat...aj vam pekny den...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 95. gravatar
  L.

  Mila Silvia, myslim, ze ste na tomto fore nova, lebo ste si museli vsimnut tak ludia sa ohlasuju, kritizuju. Lenze je ich malo a proste maju smolu, pretoze v tomto state demokracia nie je a pomaly ale iste sa vraciame do dob minulych pretoze vela ludi je tak strasne blbych, ze staci im navarit gulas alebo hodit 100 € pod nohy alebo prezrat peniaze na strechu kostola a oni su schopni volit idiotov, komunistov a este neviem aku spodinu..Ohlasovanie nepomoze, pomoze to,aby sa tym hlupakom otvorili oci a niekto ich udrel po hlave aby pochopili, ze tie mozgove bunky nie su na okrasu ale na rozmyslanie..Kvoli takym ludom, ktorych je bohuzial stale velka vacsina je aj toto mesto tam kde je.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 96. gravatar
  SM

  ...mate pravdu,ale ohlasovat som myslela ..uz aj ako volby...len skoda,ze nemame niekoho ,koho by som volia Ja ,vy a dalsi ...v Hlohovci je to tak ako pisete,ale nechcem suhlasit a byt spokona...a medzi sebou na tomto fore nic nespravime...skoda...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 97. gravatar

  Si na omyle voliť máme koho.Treba spraviť generačnú výmenu.A p.Pestún bude pre mňa č.1

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 98. gravatar

  ...smejko ..p .S.M. myslela zrejme uz prvsie volby ...tam sme mali zvolit niekoho ineho ...teraz nariekame co sa deje...naco ste ho volili???

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 99. gravatar

  Silvia jediná povedala to, čo som sa Vám, Hlohovčanom, snažila vtĺcť do tých sedľačích gebúľ tvrdohlavých - nie stádovite nadávať, vytýkať dôchodcom/ tí sa sem aj tak nedostanú/, ale pekne od pľúc si povedať svoj názor u kompetentných, prípadne pekne písomne a dať na vedomie vyšším inštanciám. Ja som to tiež tak urobila nielen s Dlhopolčekom, ale aj s Brezovským. Pochodila som tak na 50% aj u jedného aj u druhého, ale zdravíme s dodnes. K deťom fraštackej smotánky sa vyjadrovať nebudem, lebo ich nepoznám. Poznám ale Mudr.Vozárovú ešte ako žiačku Kamennej školy a ja viem, bude to nízke a hlúpe, ale vo mne tá detská krivda možno zmenila život. Chodili sme spolu na nemčinu, učiteľka Freimanová, aby nepokazila Majke vysvedčenie z nepovinnej nemčiny,nás - plebs sekírovala s gramatikou a Majka čítala a prekladala článočky. Kto chodil na Nemčinu vie o čom hovorím. Ak takto vyštudovala aj za lekárku, potom jej všetko musí pripadať nespravdlivé. Poznala som aj starého pána Findora, to bol asi dedko vo vzťahu k Findorovej, bol to jeden skvelý človek. Napriek tomu si myslím, že kandidáti boli mladí a bolo ich primálo a najmä príliš zvučných mien. K odmenám. Je škoda strácať čas a energiu. Prasce sú pri hrantoch a tak žerú....bez hanby.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 100. gravatar

  ako nič zlom, ale mýliš si dojmy s pojmami!!!!!!!!!!!!!!!!§ Mne sa na môj 13. plat neskladali občania z daní, ja som si sama naň prispela celoročnou prácou. Keby bol môj zamestnávateľ nespokojný s mojou prácou, určite mi 13. plat nedá. Takže asi nevieš čo táraš...............

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 101. gravatar

  Ak pracuješ vo verejnom sektore,si platená z daní daňových poplatníkov.Na 13ty plat má právo zamestnanec vo výrobnej sfére.Ak podnik vyprodukuje väčší zisk ako bol plánovaný,vypláca zamestnancom 13-tý plat.Ty však nič neprodukuješ ty si platená za službu pre občana a tým pádom je 13-tý plat iba prasprostým podvodom na občanovy.Tak ako ty nemáš právo na 13-tý plat tak ani primátor nemá právo na odmeny.Pri takejto drzosti by si mohol nechať premier vyplatiť odmeny na to prezident a vlastne celý parlament.Potom všetci policajný velitelia ,vojaci, hasiči ,...záhradkári...holubári.....Tak že, pojmy a dojmy si mýliš ty!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 102. gravatar

  ' Akým právom vôbec uvažujete / ešte väčšia drzosť, že hovoríte / o ZASLÚŽENÝCH odmenách pre ťažkopracujúcich. Nevšimli ste si, že počas ich mandátu sa odmenovali viackrát. Aj vtedy padala na ich hlavy kritika. Nevšimli ste si, že aj v minulosti boli výberové konania a 'VŽDY bol vybraný ten naj, naj'. Možno sa u nich 'vypestovala' imunita na kritiku. Poznám jeden výrok - ' že s pokur...... nýn charakterom od peňazí sa veľmi dobre žije'. Hurá, nech sa im darí !!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 103. gravatar

  TRNAVA/ SENICA 3. apríla (WEBNOVINY) – Primátor Senice Ľubomír Parízek a jeho zástupca Peter Hutta sa vzdali svojich polročných odmien, ktoré im vo štvrtok schválilo mestské zastupiteľstvo. Poslanci obom odhlasovali odmenu vo výške 50 percent zo zárobku za druhý polrok 2008, čo znamená 6 715 eur pre primátora a 3 000 eur pre viceprimátora. Ako pre novinárov uviedol Parízek, peniaze poukážu neziskovej organizácii Pro Region, ktorá je zriaďovateľom Domova sociálnych služieb Svetluška v Senici. „Chceme prispieť na rozšírenie chránenej dielne a na vybudovanie farmy, kde by mohli hendikepovaní pestovať zeleninu a ovocie a starať sa o zvieratá,“ uviedol Parízek. Pro Region okrem toho dostane 6 500 eur, ktoré jej mesto pridelilo z grantov. Je to však len asi polovica zo sumy, ktorú žiadali. „Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli odmeny poukázať im, aby sme pokryli rozdiel,“ dodal primátor. Poslanci rokovali aj o výškach mesačných odmien primátora, viceprimátora a hlavného kontrolóra mesta v tomto roku. Návrh poslanca Antona Cibulu o zmrazení platov však neprešiel. V roku 2009 tak bude mesačná odmena primátora Senice 2 786 eur, plat viceprimátora bude 1 660 eur a hlavný kontrolór mesačne dostane 1620 eur. SITA

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 104. gravatar

  A na čo si vlastne chcel týmto poukázať?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 105. gravatar

  ...aký sú v Senici hlupáci, šak víš- Záhorí....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 106. gravatar

  Blíži sa koniec bačovaniu ďalšieho primátora. Tradícia sa asi znova potvrdí - bude ďalší nezamestnaný.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 107. gravatar

  j00I1D , url=http://lkddkhfnkjew.com/lkddkhfnkjew/url, link=http://rjgysbgukurz.com/rjgysbgukurz/link, http://nsboihmlfvsk.com/

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 108. gravatar

  staré zlaté časy. najmä ten zvukový záznam :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím