Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

11. september 2012

Do štrajku vstupujú aj učitelia v Hlohovci

Do protestnej akcie vstupujú takmer všetky školy v meste. Niektorí učitelia s požiadavkami súhlasia, do štrajku sa však nezapoja.

Do štrajku vstupujú aj učitelia v Hlohovci

Vyššie platy pre učiteľov o 10 percent a lepšie podmienky v školstve. To sú kľúčové požiadavky pedagógov, ktorí sa rozhodli vyjadriť svoju dlhodobú nespokojnosť štrajkom vo štvrtok 13. septembra. Myšlienku odborárov podporuje väčšina vzdelávacích zariadení na Slovensku.

V Hlohovci celkovo funguje 21 škôl. Do protestnej akcie sa zapoja takmer všetky. „Finančne sme na tom veľmi zle. Nejde len o platy učiteľov, ale aj mzdy prevádzkových pracovníkov, ktorí neraz žijú na hranici biedy,“ vyjadrila sa riaditeľka Základnej školy na Koperníkovej ulici Mária Loskotová. Závažným problémom je aj samotné financovanie školstva. „Vychádzame veľmi ťažko. Najmä pri nižšom počte žiakov musíme obracať každý cent,“ dodáva riaditeľka.

Učitelia, ktorí sa zapoja do štrajku, neprídu vo štvrtok do školy. V tento deň si zoberú neplatené voľno a deti ostanú doma. „Rodičov sme informovali prostredníctvom žiackych knižiek, oznam je aj na našej webovej stránke a vchode školy,“ informuje Loskotová. Podobne reagovali aj ostatné vzdelávacie inštitúcie v meste.

Do protestnej akcie sa s nadpolovičnou väčšinou svojich zamestnancov zapoja všetky základné školy v Hlohovci vrátane umeleckej aj špeciálnej školy. Z materských škôl do štrajku nevstupuje Cirkevná škola Panny Márie Pomocnice. Zamestnanci materskej školy na Hollého ulici a na Nábreží myšlienky odborárov podporujú, štrajku sa však nezúčastnia a prevádzku neprerušia. Ostatné škôlky budú vo štvrtok zatvorené. Do protestu vstupujú aj stredné školy okrem Obchodnej akadémie, kde sa nenazbierala nadpolovičná väčšina. Reedukačné centrum a Spojená škola sa z dôvodu ubytovaných žiakov vo svojich zariadeniach rozhodli iba pre symbolickú podporu.

Ktoré školy v Hlohovci vstupujú do štrajku?

Materské školy:

 Cirkevná MŠ Panny Márie Pomocnice  nie
 MŠ Fraštacká  áno
 MŠ Podjavorinskej  áno
 MŠ Kalinčiakova  áno
 MŠ Nábrežie  nie
 MŠ Vinohradská  áno
 MŠ Hollého  nie

Základné školy:

 ZUŠ  áno
 ZŠ Koperníkova  áno
 ZŠ M. R. Štefánika  áno
 ZŠ A. Felcána  áno
 ZŠ Podzámska  áno
 ZŠ sv. Jozefa  áno
 ZŠ Vilka Šuleka  áno
 Špeciálna ZŠ  áno

Stredné školy:

 Gymnázium Ivana Kupca  áno
 Obchodná akadémia  nie
 Stredná odborná škola  áno
 Stredná odborná škola technická  áno
 Reedukačné centrum  nie
 Spojená škola  pravdepodobne nieDiskusia k článku (36)


Podobné témy
Školy v Hlohovci príliš nezabodovali
Školy v Hlohovci príliš nezabodovali
Mimovládna organizácia zverejnila aktuálny rebríček základných a stredných škôl. V Hlohovci prevláda priemerná úroveň.

Bude v Hlohovci o školu menej?
Bude v Hlohovci o školu menej?
Horúca téma týchto dní vŕta v hlave mnohým Hlohovčanom. Podľa mesta je akékoľvek vyjadrenie k problematike predčasné.

Učitelia štrajkujú. Náhradný program ponúka CVČ Dúha
Učitelia štrajkujú. Náhradný program ponúka CVČ Dúha
AKTUALIZOVANÉ Počas štrajku môžu deti využiť športové aktivity centra voľného času. Hrozba preplnených nemocničných čakární sa zatiaľ nenaplnila.

Blíži sa najväčší štrajk učiteľov
Blíži sa najväčší štrajk učiteľov
Stále nič nie je rozhodnuté. V Hlohovci účasť predbežne potvrdili takmer všetky základné školy, stredné sa stále rozhodujú, materské školy budú otvorené.


Diskusia k článku (36 komentárov) »

36 komentárov


 1. gravatar

  Učitelia majú moju úplnú podporu a mali by sa k nim pridať aj iní. Pozrite sa do Francúzska ako dokážu ľudia bojovať za lepšie podmienky. Začali dopravcovia, potom lekári, teraz učitelia a budú aj ďalší. Držím vám palce, aby ste ukázali, kam sa dostal tento štát.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  mia

  Zamestnanci škôl,ktorí sa nezapojíte priamo,pripnite si,prosím,aspoň žltú stužku, aby bolo vidieť, že súhlasíte so štrajkom a nie je Vám náš osud ľahostajný...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Veľmi pekne ďakujem Rodičovi, snáď jeden z mála, ktorý si prácu učiteľa váži...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar
  blb

  V akom povolaní nie je práca vážená? Žeby taká existovala? Poučte ma!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  aké ľahké vydierať štát, ale čo majú robiť tí čo robia v súkromnom sektore ??? a ešte ktomu keď dobre vedia ako to je z naším štátnym rozpočtom. jedna učiteľka do SME napísala, že 600€ jej nestačí na živobitie potrebovala by 1000€ :) aj ja nech poradí ako na to

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Nechápem prečo by chceli učitelia väčší plat, za to že maju o druhej fajront? každých 45 min prestávku? Najdlhšie prázdniny? Vela učiteľov vás v škole nič nenaučí a račej vás zoberu von alebo do počitačovej učebne než by mala vysvetlovať. Keď niečomu nerozumiete ešte na vas nakričí!! Za toto väčšie platy? Určite som proti, škoda že nikto nezistí kto si robí svoju pracu dobre a zaslúžil by si vyšší plat a kto nie toho okašlať.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Súhlasím s thug.nech si páni učitelia vyrátajú koľko odpracujú hodín!ale 60min. hodín,nie 45min. a potom prídu na to koľko maju € na 1hod. a keď nedokážu v škole naučiť,ešte doma doučujú za peniaze z ktorých štátu unikajú odvody,dane atď. Ľudia v závodoch keď nespravia svoju robotu dobre tak ich ,,odmenia,, a pán učiteľ sa vyhovorí na ,,sprosté ,, decká.Je pravda,že učiteľ čo sa deťom venuje a vie ich naučiť a trávi kopec času svojho vlastného voľna aby vymyslel niečo nové,čo deti zaujme je nie celkom primerane zaplatený,ale koľko je takých?

   Príspevok je reakciou na "thug"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Máš pravdu, nič nenaučia. Napríklad Teba nenaučili, ako sa píše slovko radšej. RAČEJ si sa to naučil (a) sama. Ale zle.

   Príspevok je reakciou na "thug"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    som rád že tu aspoň niekto nepochopil pointu a opravuje gramatiku.aaa pardón ,začal som vetu malým písmenom a teraz neviem či nakoniec bodku,alebo výkričník? Skús porozmýšľať či nie je náhodou dôležitejšia pointa pred pravopisom.

    Príspevok je reakciou na "Comenius"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pointa je v tom, že ak chce niekto kritizovať a poučovať učiteľov, mal by mať aspoň základný všeobecný rozhľad o svete okolo seba. Ten príspevok je bieda nielen gramaticky, ale aj fakticky. Obrazne povedané: Nechoď do opery v gumákoch. Ak si už prišiel, nečuduj sa, že si na smiech.

     Príspevok je reakciou na "ko.comenius"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Máš pravdu. Preto uč tak, aby tvoji žiaci ten rozhľad dosiahli. Pracuj na sebe. Teraz už mnohí majú vysokú aj školu III. stupňa. Človek sa adaptuje na prostredie. Ty určite učíš na prvom stupni. Máš aj bonusy - bohorovnosť a ješitnosť. Stredoškolskí pedagógovia zvyčajne vedia, čo je pracovať na sebe a už dávno akceptujú osobnosť študenta. Ozaj, koľko ročne zadarmo absolvuješ výletov, lyžiarskych, divadelných predstavení, exkurzií... Júl a august sú riadne dlhé prázdniny oproti mnohým iným štátom s vyššou vzdelanosťou napriek masám emigrantov. Letnú školu treba zaviesť a nenechávať prepadávať tých žiakov, čo nedokážu z rôznych dôvodov udržať tempo s triedou. Je škoda, že je málo privátnych škôl. Verím, že moje vnúčence, už aspoň strednú školu si budú môcť vybrať podľa jej úrovne.

      Príspevok je reakciou na "Comenius"


      • gravatar

       ty si pekne mimo)) vylety,letna škola?? a kto to zaplati? rodič! a rodič ked nezaplati nič nie je, nie je zaujem nie je cesta...a pracuj na sebe? ako ma pracovat na sebe ked nema na to absolutne ziadnu motivaciu? ucitelia su obycajny chudaci a to ze ako vravis ze nic nenaucia - nie je ich chyba ale chyba demotivujuceho absoutne nespravodliveho systemu, ucitelia su v sucasnoti handry s ktorymi kazdy umyva zem, su nedostojni, absolutne nezodpovedajuco ohodnoteni a situacia v skolstve od skolky az po naj univerzitu a vedecky vyskum je na SK ako keby tu buchla atomova bomba. stat zle panuje, zle rozdeluje, len kradne a platia to obycajny ludia co robia - stredna trieda. podla tvojich vyjadreni si urcite niekto kto nemá nudzu o prachy, ok si sikovna, nech sa ti dari ale nezhazuj tu ucitelov, ktorý aj ked chcu, jednoducho nemozu robit svoju robotu riadne

       Príspevok je reakciou na "Fotula"


      • gravatar

       Svetlo Božie, zabudlo si na nezamestnaných mladých pedagógov Bc, Mgr. a PhD., pracujúcich na pásoch vo fabrikách a vo všelijakých náboroch. Teda tí sú riadne motivovaní a aj ich vzdelanie zodpovedá súčasným požiadavkám a to aj svetovým. Len tých starcov a pseudopedagógov dostať preč zo školstva. Aj na tomto fóre sa riešila stredoškolská profesorka, ktorá vedela horšie po nemecky ako jej žiaci. Prípadné bežecký asfaltový ovál vybudovaný na čerstvo vyťatých topoľoch (veď načo nám je zeleň). Korene pokračovali v raste. Botanik v škole je iba teoretik, riaditeľ ješiták, ktorý sa neradí s odborníkmi. Samozrejme dielo vyšlo navnivoč. Z našich daní sa im vybuduje nový ovál, vraj treba väčší vhodnejší pre súťaže. Pritom 500 m na západ a na severozápad, od tejto školy, ktorá nerobí dobré meno vynikajúcemu Hlohoveckému učiteľovi, sú dva štadióny aj s krytými tribúnami. Nehovoriac o tom, že rodičia radšej vozia deti do mesta do školy.

       Príspevok je reakciou na "Fotula"


 7. gravatar

  Rozosmiala si ma. Ja nie som učiteľ. Vzlykáš na nesprávnom hrobe.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  Je mi z toho všetkého smutno a pripomína mi to praktiky komunistov, ktorí rozoštvávali proti sebe skupiny obyvateľov - robotnícku triedu a pracujúcu inteligenciu, ako to nazývali. Inteligencia bola nebezpečná, a tak bolo potrebné ju umlčať alebo poštvať proti nej ostatných. Teraz Čaplovič hlási: "Neviem, odkiaľ to mám zobrať. Od invalidov? Od dôchodcov? Od detí?" No nie, pán minister. Zoberte to z predražených tendrov vašich straníckych kolegov. Zoberte to z preplnených ministerstiev a úradov. Ale to by bolelo a tak radšej zhadzuje učiteľov, práve tých, ktorých by mal brániť. Cielene štve proti nim ostatných, ktorí by, samozrejme, tiež chceli pridať. Len niekto, kto nevie o čom je učiteľské povolanie môže tvrdiť, že je to ľahké, majú prázdniny a končia skôr ako ostatní. Mám v rodine učiteľa a nedá sa spočítať množstvo hodín prípravy, opravovania písomiek, mimoškolskej činnosti so žiakmi, vypisovanie rôznych štatistík a hodnotení. Koľkí z vás používajú vetu: "Toto robiť nebudem, za to ma neplatia." Neviem si predstaviť, žeby niečo také povedal učiteľ. A nikto nehovorí o zodpovednosti. Skúste sa postaviť pred tlupu pubertiakov, ktorí sú schopní vás aj zlinčovať a vy nemôžete pomaly ani zvýšiť hlas, lebo porušujete ich práva. Zato vy ste jednou nohou v base, lebo keď si ublížia, tak budete na vine vy. Postavte sa pred triedu, kde vás potajme natáčajú žiaci, poobede zavesia na internet a potom zosmiešňujú pred ostatnými. Skúste sa proti tomu brániť. A to nehovorím o psychike. Každý, kto má v rodine učiteľa vie, ako psychicky náročná je táto práca a aké následky zanecháva. Namiesto toho, aby táto spoločnosť ocenila to, čo pre ňu niekedy tak vážené povolanie robí, dnes na nich ukazuje prstom. Vraciame sa k tomu, čo sme už prežili a verili, že sa tu nevráti.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  ABD

  Jasne, neuveriteľne náročná... Tak dobre som sa dlho nepobavil. Nič nerobia a nič nenaučia a ešte chcú vyššie platy. S kružidlom do oka a nie väčšie platy, neviem za čo by ich chceli...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tak to kružidlo si môžeš strčiť Ty, presne tam, kde chceš, určite máš vysoké IQ a všetkému rozumieš, postav sa na mesiac pred katedru a potom mudruj.

   Príspevok je reakciou na "ABD"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Presne z takýchto a podobných reakcií na učiteľov mi je smutno. Len si spomeňte na svoju obľúbenú pani učiteľku, ktorá vám dala kus svojho JA a formovala vás. Nie sú to len vedomosti, ale aj charakter, ktorý učitelia budujú. Uvedomte si, koľkým deťom sa nedostáva v rodine toho, čo im môžu dať učitelia. Mnohí trávia s deťmi viac času ako ich rodičia. V dnešnej spoločnosti sa takmer všetko posudzuje cez peniaze a aj to je dôvod, prečo sa mnohí stavajú k tomuto povolaniu pohŕdavo. Ja učiteľov veľmi obdivujem pre ich trpezlivosť, ktorú neskúšajú iba deti, ale aj táto doba.

   Príspevok je reakciou na "ABD"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Tvoj slovník hovorí za všetko. Bol si z tých múdrejších.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Najpr lekari, teraz ucitelia a teraz pojdu policajti a hasici. No lenze policajti aj lekari aj hasici maju omnoho narocnejsiu pracu ako ucitel co ma komplexy a riesi si ich na malom decku, nakrici na neho a vynada mu ze je sproste. Tieto psevdo ucitelky by sa mali spametat a ist hrabat listie a ne ucit aj tak nic nenaucia. Prispievatel co sa tyka tvojho komentaru ja na tie mrtve ucitelky a ich odute papulky zato že museli byt do 14 tej v školea pritom sedeli cely den za katedru a pili kavu. Ano pohrdam ucitelmi aj ucitelkami lebo prednedavnom som vysiel skolu a viem co to tam je a aky tam maju pristup. Vy co sa silno veci rozumiete a pritom ste 20 rokov zo skoly vonku tak ste zaspali na vavrinoch. Opytajte sa deti na ich nazor, nie vase 20 rocne true story

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Mal si chodiť do školy pravidelne a dávať väčší pozor, bol by si sa naučil pravopis...Hoci, niečo sa na Teba nalepilo v tej škole, keď si sa naučil čítať... Keď budeš mať vlastné deti, pochopíš akú prácu odvádzajú učitelia, aj za Teba... pekný deň...

   Príspevok je reakciou na "MAnonim"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zas a zas ta gramatika. Ked sa nevie niekto normalne vyjadrit ta len sedi na stolicke a sleduje vetu po vete a hlada kde kto nedal čiarku, kde medzeru a kde nedal mekcen. Namiesto toho aby si sa rozumne vyjadrila tak tu ides ohanat aka si super bezchybna. Babizna ty si asi stara dievka co nemá co robit a kontroluje moju gramatiku a k teme si sa zatial vobec nevyjadrila. Forum je nato aby sa tu diskutovalo o danej problematike nie to tom ci napisem aby alebo abi.. Som povedal len svoj názor a pokial pokial sa ti napači tak mi povec svoj a nie sa tu ohanat pravidlami a nic rozumne k veci nepovies. nemám tolko času aby som na kazde podčiarknute slovo klikal a googlil ako ty ;-) sohy

    Príspevok je reakciou na "Babka"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     už aj píšeš ako maďar...ukľudni sa, lebo si zvyšuješ tlak. Ja som sa vyjadrila k téme, odpoveď bola na Tvoju reakciu....Mám prekrásne vnúčatká... Pekný deň Ti želám

     Príspevok je reakciou na "MAnonim"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     počúvaj ty chytrolín. vidieť, že si tú školu ledva dochodil a okrem hlúpostí ťa asi nezaujímalo nič. ja mám niečo odučené a môžem ti povedať, že postaviť sa pred partiu pubertiakov a 45 minúť s nimi robiť niečo zmysluplné, nie je jednoduché. ak si myslíš, že práca učiteľa je taká jednoduchá a dobre zaplatená, tak sa postav pred žiakov a vyskúšaj si to. a za tie peniaze. ja keby som nemal ešte jednu robotu, tak rodinu neuživím. taká je realita slovenského školstva. ak radový učiteľ zarobí 600 E v čistom, tak si môže gratulovať. ty vidíš iba 45 minút, ale čo čas strávený doma na príprave. ty si po pieskovisku ťahal káčerov, ale učiteľ sa musel na nasledujúci deň pripraviť. máš pravdu v tom, že sa nájdu aj učitelia, ktorí to neberú príliš vážne, ale za tie peniaze a nervy tam iných nedostanú. ak odíde staršia generácia učiteľov, ktorá to neberie ako povolanie, ale ako poslanie, a niečo sa nezmení, tak táto republika bude mať iba takých múdrych žiakov ako si ty. a to až potom bude "sranda". pokiaľ si neskúsil, nekritizuj, lebo nevieš o čom hovoríš. !!!!!

     Príspevok je reakciou na "MAnonim"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Zamestnanie si treba hľadať nielen podľa vzdelania, ale aj psychických schopností. Niektorí majú pri voľbe povolania stimul - prázdniny, exkurzie, výlety, športové kurzy a socialistické vyvyšovanie sa nad iné zamestnania.

      Príspevok je reakciou na "jojo1"


      • gravatar

       zaujímavý názor. ibaže takého, ako si popísal ty, som za svoju kariéru nestretol. hrnúť sa za exkurziami a výletmi, ked máš na krku 20 alebo viac harantov, by mohol iba blázon. a o socialisticom vyvyšovaní si nechám od teba porozprávať, že čo to je ? a ak závidíš tých 6 týždňov prázdnin, kludne si to učiteľovanie vyskúšaj. doprajem ich každému. je jasné, že platy sú veľmi slabé v celej republike a mali by sa zdvihnúť všetkým. ale pri tom štrajku nešlo iba o platy, ale o situáciu v celom školstve, ktorá je katastrofálna. ale to by bolo na dlhšiu debatu. a pokiaľ školu poznáš iba z lavíc a aj to posledných, tak potom by tá debata bola asi aj strata času. neviem čo robíš a v čom si dobrý, ale do školstva teda vôbec nevidíš.

       Príspevok je reakciou na "zdravý úsudok"


 12. gravatar
  mia

  Už to konečne pochopte vy mantáci! Tu nejde len o tých po....ých učiteľov! My, prevádzkoví sme odpad? Viete si predstaviť, že mám vysokú školu,sedím v robote 5dní v týždni a zarobím 300€ v čistom?z čoho mám platiť hypotéku? Už konečne zobuďte, bojuje sa za celé školstvo,nie len za učiteľov...!kuchárka, ktorá maká a chystá stravu 5xdenne v nepretržitej prevádzke zarobí ani nie 300€ v čistom...toto je slovenská realita a nie 900eurový plat našich sestričiek a učiteľov!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  A čo tak tu aspoň spomenúť nejakého super učiteľa. Ja som bol veľmi spokojný s p. Janičkovou na I.ZŠ.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tak to bola super učiteľka. Nie ako teraz niektoré len chodia do počítačovej, pijú kávu na hodine, fajčia pred školou a vulgárne nadávajú deťom. To nie je učiteľka,čo má takýto prístup , ale to je zakomplexovaná chudera.

   Príspevok je reakciou na "Peter2"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pani Janíčková bola a dúfam, že aj je ozajstný pedagóg. Všetkých nás naučila matematike rozumieť a používať ju aj tými menej talentovanými. No mala aj kolegyňu a tá dala na stôl kabelku a za kabelkou sa štopkala jedlom, alebo štrikovala. Vďaka nej patrím k bojujúcim za jedno i v gramatike. Lebo neviem kde, aké patrí. Jej manžel bol úžasný učiteľ. Vďaka nemu sa mnoho deti dostalo na dobré stredné školy.

    Príspevok je reakciou na "Pavol"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.