Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

4. október 2013

Zoznam kandidátov je už známy!

AKTUALIZOVANÉ: O post krajského poslanca sa opäť uchádza primátor, jeho predchodca i bývalý šéf bytového. Kandiduje aj ďalších päť členov tunajšieho zastupiteľstva.

Zoznam kandidátov je už známy!

Voľby do ôsmich samosprávnych krajov na Slovensku sa uskutočnia v sobotu 9. novembra. Miesto predsedu Trnavského samosprávneho kraja chce opäť obhájiť i súčasný župan Tibor Mikuš. Z tunajšieho obvodu sa o poslanecké stoličky uchádza 22 kandidátov.

O kreslo trnavského župana zabojuje šesť uchádzačov. TASR o tom informoval Jozef Behul poverený šéfom TTSK organizačným zabezpečením volieb. Terajší predseda Tibor Mikuš kandiduje ako nezávislý. O najvyšší post v kraji sa uchádza i predseda Strany maďarskej komunity József Berényi (SMK, OKS), bývalý minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH, SDKÚ-DS), exminister envirorezortu József Nagy (Most-Híd), Andrej Richnák (Nový parlament) a Jozef Ravasz (Strana rómskej únie).

Ako ďalej uviedol pre tlačovú agentúru Behul, ambície získať miesto v 40-člennom krajskom parlamente má 197 uchádzačov, pričom 173 kandiduje za politické strany a 24 sú nezávislí. Volebný obvod Hlohovec má v rámci župy vyhradené 3 poslanecké posty. O tie sa uchádza 22 kandidátov, z ktorých je 16 nominantov politických strán a 6 nezávislých.

Predsedom volebnej komisie TTSK sa na základe žrebovania stal Róbert Orihel (Nová demokracia) a podpredsedom Dalibor Kuciaň (SNS).

Kandidáti na poslancov zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja

Volebný obvod Hlohovec

1. Branislav Andreanský, Mgr. (35) konzultant, kouč, Hlohovec KDH, SDKÚ - DS
2. Miroslav Bobák, (41) vrchný riaditeľ, Hlohovec, Nezávislý kandidát
3. Erik Bojničan, Mgr. (25) politológ, Hlohovec, MOST - HÍD
4. Ján Dlhopolček, PhDr. (61) pedagóg, Hlohovec, ĽS-HZDS
5. Milan Domaracký, Ing. (60) manažér, Hlohovec, Nezávislý kandidát
6. Miloslav Drgoň, Ing.arch. (44) architekt, Hlohovec, Nezávislý kandidát
7. Peter Dvoran, (58) primátor mesta, Hlohovec, KDH, SDKÚ - DS
8. Vladimír Filip, (65) dôchodca, Hlohovec, SNS
9. Alena Jelušová, Mgr. (57) starostka, Madunice, Nezávislý kandidát
10. Zdenka Magulicová, PaedDr. (46) špeciálny pedagóg, Hlohovec, NaS - ns
11. Milan Miklovič, (63) dôchodca, Hlohovec, ND
12. Lubomír Paulík, (50) mestský policajt, Hlohovec, SRK
13. Oliver Pestún, MVDr. (37) veterinárny lekár, Hlohovec, Nezávislý kandidát
14. Radomír Pikna, Mgr. (41) realitný maklér, Leopoldov, NaS - ns
15. Ivan Rogovský, Ing. (61) autorizovaný stavebný inžinier, Červeník, SaS, OKS
16. Gabriela Sporímska, Ing. (42) manažérka, Hlohovec, SMER - SD
17. Tibor Stanko, Ing. (49) starosta obce Žlkovce, KDH, SDKÚ - DS
18. Stanislav Števo, Ing., PhD. (30) vedecký pracovník, Hlohovec, SMER - SD
19. Peter Tvrdý, (26) štátny zamestnanec, Hlohovec, KSS
20. Martin Vilhelm, (29) živnostník, Madunice, SRK
21. Patrik Voltmann, Ing. (40) projektant, Hlohovec, Nezávislý kandidát
22. Miroslav Začko, Ing. (44) živnostník, Hlohovec, ĽS-HZDSČlánok bol zobrazený 14608x
Diskusia k článku (57)


Podobné témy
Miroslav Kollár: Nikomu nič nedlžíme
Miroslav Kollár: Nikomu nič nedlžíme
Rozhovor s budúcim primátorom Hlohovca.

Mená piatich kandidátov na primátora sú už známe
Mená piatich kandidátov na primátora sú už známe
Kandidáti odovzdali petičné listiny.

Novým slovenským prezidentom bude Andrej Kiska
Novým slovenským prezidentom bude Andrej Kiska
Prezidenta prišlo v druhom kole voliť viac ako 50,48 percent občanov.

V Hlohovci by postúpil do druhého kola Procházka
V Hlohovci by postúpil do druhého kola Procházka
Výsledky volieb posunuli do druhého kola Roberta Fica a Andreja Kisku. Účasť v Hlohovci presiahla 42 percent.

Voľby skončili. Primátor uspel iba vďaka obciam!
Voľby skončili. Primátor uspel iba vďaka obciam!
O županovi rozhodne ďalšie kolo. Do krajského parlamentu sa opäť dostali Domaracký a Dvoran, Dlhopolčeka vystriedala Jelušová.


Diskusia k článku (57 komentárov) »

57 komentárov


 1. gravatar

  Tak som zvedavý, či sa zas pokúsi neschopné trio 3D.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Ako je možné, že štátny zamestnanec je nominantom KSS, keď v zmysle ustanovenia § 60 ods. 1 písm. b) zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe je štátny zamestnanec povinný vykonávať štátnu službu politicky neutrálne a nestranne? A v prípade, že ide o príslušníka PZ alebo príslušníka ZVJS, v zmysle § 14 písm. g) zákona č. 73/1998 Z.z., je štátny zamestnanec povinný ku dňu prijatia do štátnej služby nebyť členom politickej strany alebo politického hnutia? Ak aj nejde o člena KSS, určite to vyvoláva pochybnosti o politickej neutralite štátneho zamestnanca.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   to, ze ma niekto za sebou napisane nejake pismenka este neznamena, ze je nevyhnutne clenom politickeho subjektu, ale znamena to, ze ide do volieb na kandidatke politickej strany... najdes to v § 14 z. c. 303/2001 Z. z. ... pochybnosti vyvolava polovica tych mien - mnohi su tam asi ani nie z vlastneho presvedcenia, ale mozno aby zobrali hlasy inym... ked to takto pojde dalej, tak za primatora bude kandidovat mozno vyse 10 ludi ... ludia by mali pouzivat zdravy rozum, volby su o mesiac, pre sudneho cloveka dost casu, aby si ujasnil koho volit a koho nie

   Príspevok je reakciou na "Rambo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Mrkni na moju poslednú vetu v predchádzajúcom príspevku - celým príspevkom som narážal na politickú neutralitu. Čo sa týka § 14 zákona č.303/2001 Z.z., ten rozlišuje medzi kandidátnou listinou politickej strany a kandidátnou listinou nezávislého kandidáta. Som toho názoru, že štátny zamestnanec by mal kandidovať ako nezávislý a nebyť spájaný s nejakou politickou stranou alebo hnutím.

    Príspevok je reakciou na "setri sily"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Len na margo Smeráckeho želiezka v ohni - ich favoritku Sporimskú nepozná ani len Google. Keď si ju zadáte do vyh+adávača, nájde vám presne 0 výsledkov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  A stale dookola ti isti,mozno dve nove vynimky a ja sa ani nedivim,ze niekto sa vyjadril,ze volit nebude.A dochodcovia nech su na dochodku.Co chcu este vylepsit s vykradnutymi pokladnicami?Alebo je to inak ako sa nam predostiera?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Človek keď číta tie mená - sprofanované 3D,z nich najhlúpejší a najneschopnejší ešte na workshope v hoteli Jeleň rečnil o cestovnom ruchu,kde sa chválil atraktívnym zámoc. areálom,kde máme o.i.kaštieľ,ktorý patrí k symbolm mesta,je mu do plaču.Rád by som videl tohto tlčhubu ,ak by sa zúčastnení o tento kaštieľ viac zaujímali,ako by sa tváril, ako by sa vynašiel,čo by naklamal.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  3D nemá hanby? Čo spravili pre Hlohovec? Čím neschopnejší, tým väčšia drzosť. Páni 3D už sa konečne spakujte z politiky a užívajte si všetky nahromadené statky za nič nerobenie. Chce sa mi vracať z týchto darmožráčov.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Čestná D - trojka,ďalej nohsledi opilca,známeho na celom Slovensku - to je perspektíva, to nás čaká v hlohovci veľa radosti,budovania,rekonštrukcia námestia,renovácia amfíku, obchvat mesta / leda obchvat čerpania financií z EU,ako pri nedávnom humbuku z akéhosi vymysleného 9OO - stého výročia čohosi / Jedným slovom,zločin v hlohovci nič neznamená,je skôr k prospechu.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  pevne verim, ze ked ostane vsetko po starom, tak zanedlho bude mat Hlohovec severny obchvat a zbavi sa casti dopravnej zapchy, ktora tak dlho trapi mesto, dokoca to bude vyriesene tak, aby nakladne auta netryznili pokoj dobrych ludi zijucich v tomto meste, ktore tak nadobudne nie europsky, ale svetovy vyznam... v odpadovom hospodarstve nebezpecnych odpadov

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  Vuc

  Rád by som chcel vedieť, čo tam chcú spraviť Bobakovi fraštačania ? Tam si hubu o nikoho neobtrú, lebo po nej dostanú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Že 25 ročný politológ ide kandidovať! Do ruky lopatu a nie kandidovať!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Jedine Oliver Pestun.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Vyhrajú šmejdi,ktorý obchádzajú okolité dediny a kupujú hlasy svojimi neuskutočnitelnými sľubmi.Zákon by mal postihovať aj týchto šmejdov.Milan hrá prím.Ivan zasa presviedča argumentom,že len oni sú tí správni / on je toho zárukou,všetci to vieme,čo urobil a čo robí/,len straníci môžu niečo dokázať,niečo presadiť,nie nezávisli - p.Jelušová z Maduníc však svojou prácou tieto opilé bludy jednoznačne vyvracia.Vidíme,čo doteraz tí straníci dokázali - je to jedno či KDH alebo Smer.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nie je tak strašne dávno, keď naša neslávne slávna televízia - HTV vysielala reportáž z Maduníc. Stretnutie SNS a NaS.Kde? U teraz akože, nezávislej pani starostky ktorá bola hostiteľkou a zavrch stola sediacou. Sedel tam aj náš Milanko Domoracký tiež akože teraz na kandidátke nezávislý. Nie je rozvážne voliť znova tých istých, čo si poslanecký post vo VÚC vyskúšali. Dôvod nič pre nás nespravili, ale pre seba zrejme áno.

   Príspevok je reakciou na "sklamaný Hlohovčan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar
  KAT

  He,j Vy čo tu vypisujete jak je všetko zlé a čo treba robiť. A ten je taký a ten zas onaký,teraz pri volbách to máte šancu zmeniť. Len chodte voliť !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Máš pravdu, že voľbami sa dá dosiahnuť zmena. Tieto voľby sú ale zbytočne, ako 8 samosprávnych krajov. Teraz sa zoznamy kandidátov nedistribuujú do domácnosti. Volič si nemôže v kľude doma porozmýšľa koho bude voliť. Nie každý sedáva na internete. Mnohí pracujú v 12-hod. režime. Disciplinovaný volič ešte zo socíku, príde do volebnej miestnosti, kde si bude môcť vybrať z 22 kandidátov. Väčšinou neznáme mená, aj také ktoré dokonca nepozná ani internetový vyhľadávač.Čo spraví, no keď už prišiel zakrúžkuje toho, koho pozná, alebo mu v kostole prikázali.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  český spevák Zdeněk Ružička: Všichni volí,i voli volí,a většina volu zatím volí voli. Nadávame,stěžujem si,že nás všechno bolí,netušíme,že za tím jsou z naší vule voli.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Totálne neschopné vedenie mesta,neschopní babráci,ktorí nedokážu vybaviť žiadne euráče z fondov,čo dnes dokážu na každej dedine,kde ich starostom na dedine záleží. Šéf týchto babrákov bez hanby kandiduje niekam,kde už zodral zopár gatí,lenže nič pre mesto nevybavil.Tak ako ďalšie dve D.A koho za šéfa TSK ?Myslím si,že keby sme sa dohodli s Berénym,že ho budeme voliť,urobil by určite pre hlohovec viac ako ten,čo doteraz pre hlohovec neurobil nič.Tak prečo ho znovu voliť ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.