Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

27. apríl 2014

Primátor prišiel o 70 percent platu. Poďakoval „čapkáčom“

Petra Dvorana zníženie platu zaskočilo. Vyjadril sa, že odteraz už bude pracovať menej.

Primátor prišiel o 70 percent platu. Poďakoval „čapkáčom“

Primátor Peter Dvoran už nezarobí maximum ako doteraz. Rozhodli o tom poslanci na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

S návrhom na zvýšenie zákonom stanoveného základu o 70 percent až na 4 050 eur prišiel už tradične jeho zástupca Ján Tassy. Mzda viceprimátora sa pritom vypočítava z platu prvého muža Hlohovca. Tassy tak nepriamo určil aj svoj plat.

Predkladateľ materiálu ešte pred hlasovaním pripomenul zásluhy, o ktoré sa mal v minulom období Dvoran pričiniť. Medzi inými spomenul aj niekoľko tisíc eur, ktoré údajne primátor poskytol z vlastných zdrojov na akcie uskutočnené v meste.

Jedným z argumentov na zvýšenie platu mala byť aj suma 30-tisíc eur získaných z asignačnej dane pre občianske združenia. Z rovnakého dôvodu dostal odmenu od primátora v minulom roku aj Tassy.

Väčšina zástupcov občanov však pochopenie pre navýšenie platu nenašla. Miloslav Drgoň vyčítal návrhu spôsob odmeňovania, keďže od rozhodnutia poslancov závisí ohodnotenie dvoch osôb. Podľa jeho slov, ak by sa ocitol na mieste viceprimátora, mal by problém hlasovať za tento materiál. „Hodláte niekedy niečo s týmto spraviť, aby sa naozaj dalo transparentne a objektívnejšie k tomuto pristúpiť, alebo budeme ďalej takto prežívať z roka na rok?“ dodal nezávislý poslanec.

Patrik Voltmann označil vymenované aktivity primátora za jeho povinnosti. Navrhol hlasovať o 35-percentnom zvýšení zákonom stanoveného minimálneho ohodnotenia. Súhlasili ale iba ôsmi z devätnástich poslancov.

Na počudovanie však v následnom hlasovaní neprešiel ani Tassyho pôvodný návrh. Primátorov plat tak v okamihu spadol na úplný základ. Ten je v prípade Hlohovca 2 380 eur. S výsledkom súhlasili aj prítomní v hľadisku, ktorí rozhodnutie odmenili potleskom.

Oproti minulému roku, za návrh maximálneho navýšenia hlasovali Roman Drgoň (KDH) a Jozef Hviezdarek (KDH). Naopak, podporu stratil u Eleny Ďurišovej (SMER-SD), Milana Domarackého, Alžbety Lekárovej (SMER-SD) a Miroslava Začka.

Hlasovanie o návrhu na 70-percentné zvýšenie platu primátora v roku 2014

ZA

PROTI

ZDRŽAL SA

BEDEČ Ján
DRGOŇ Roman
DZURECH Miroslav
HVIEZDAREK Jozef
KURUC Emil
LIBANT Ján
RYBNIKÁROVÁ Silvia
TASSY Ján
BOBÁK Miroslav
DRGOŇ Miloslav
SALCMAN Juraj
ŠIŠKA Juraj
VOLTMANN Patrik
DOMARACKÝ Milan
ĎURIŠOVÁ Elena
LEKÁROVÁ Alžbeta
ZAČKO Miroslav
Nehlasovali: BEHUL Jozef, SLOVÁK Peter
Neprítomní: BALLA Martin, DLHOPOLČEK Ján, PESTÚN Oliver, WESOLOWSKI Tibor

Peter Dvoran neskrýval sklamanie. „Ďakujem za ohodnotenie mojej práce,“ povedal ironicky. Poďakoval aj tlieskajúcim občanom, ktorých nazval „čapkáčmi“. Tí, podľa neho, nevedia, čo to je práca primátora. Za svoju reakciu sa neskôr ospravedlnil. Na záver sa ešte spýtal poslancov, či budú teraz spokojní s tým, čo urobili. Viac situáciu nechcel komentovať.

Primátorovi tak nepomohol ani takmer stostránkový dokument, ktorý zverejnil dva dni pred hlasovaním na svojom Facebooku. Ten mal priblížiť jeho priateľom všetky práce vykonané počas posledného volebného obdobia.

Nenaplnené očakávania vyjadril Dvoran aj pre agentúru SITA. Pre tú uviedol, že teraz už bude robiť iba osem hodín, tak ako iní zamestnanci mestského úradu.

Prvé riadne poobedňajšie zastupiteľstvo v tomto období prilákalo desiatky Hlohovčanov. Mnohí využili aj priestor vyhradený pre občanov. Ich vystúpenia vám prinesieme v nasledujúcom článku Magazínu.Článok bol zobrazený 13506x
Diskusia k článku (47)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (47 komentárov) »

47 komentárov


 1. gravatar

  Tak on bude pracovať menej? To ma potešil. Mohol tak robiť od začiatku a mohli sme mať parkovanie zadarmo.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Papoušek červenotemenný (Čapkáč): Tento překrásný papoušek pochází z Austrálie. Sice není tak hojně rozšířen jako jiné australské druhy ale v posledních letech jeho popularita stoupá a už není mezi chovateli tak neznámí jako v letech minulých. Papoušci červenotemenní patří mezi středně velké papoušky. Jeho zbarvení je velmi neobvyklé, atraktivní. Samci mají čelo, temeno, stehna a podocasní krovky červené. Břicho má výrazně vybarvené modrofialově. Záda a ruční krovky jsou zelené. Okraje křídel a spodní krovky jsou zbarveny modře. Samice jsou zbarveny podobně jako samci. Akorát vybarvení je matnější a některé partie jsou více zelené.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Škoda. Mohol ešte toľko prospešného pre Hlohovec urobiť :-)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Keď vidím tabuľku za,tak Tassym nie som prekvapená veď tento nápad vznikol v jeho nenažranej hlave,ale opäť raz mi je smutno,že tam vidím meno Emil Kuruc...O pánovi riaditeľovi som mala inú mienku...keby takto hodnotil a rozhodoval aj v škole,tak by dlhé trvanie nemala...vidím,že má dvojitý meter...Je mi ľúto,že sa nespráva podľa hodnôt,ktoré sa snaž roky vštepovať svojím študentom :(

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Realne som si nevsimla nejaku jeho pracu v Hlohovci....takze bude robit to co doteraz? Chatrajuci zamok, vytlky na cestach, zanesene kanalizacne poklopy... To je jeho neaktivita

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Ten Tassy nemá kúska hanby? To ako môže hlasovať za svoj plat? Keby sa aspoň zdržal.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Ja si myslím, že on je iba taký prostoreký. Najskôr nazve tlieskajúcich čapkáčmi a potom sa za to ospravedlňuje. Rovnako to bude aj s tou jeho pracovnou dobou. Povie dačo a potom to ľutuje.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  "bude robiť iba osem hodín, tak ako iní zamestnanci mestského úradu." A za čo potom dostali všetci na úrade odmeny? Takže priznal že si ich nezaslúžia. Treba to poslať do Markízy, aby zase celé Slovensko videlo akého máme primátora a Mestský úrad. Hlavne nech to vidia všetci čo ho volili.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar
  WAU

  Chcem sa opýtať, kde bol páni: Pestún, Dlhopoček, Balla a Weselovski..vďaka tomu, že tam neboli to pánovi primátorovi mohlo znova prejsť a bral by zasa 4 litre a s pánom Tassym...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  ja viem presne kde boli, nechceli hlasovat za zvysenie platu, uz to bolo moc aj pre nich. Uz im vlastna moralka povedala dost a bali sa reakcie, keby hlasovali proti, alebo sa zdrzali, tak radcej neprisli s nejakym ospravedlnenim.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Hlohovčania, dnes 29.4.2014 na TV Markíza o 19,00hod. bude mať možnosť počuť hviezdne vyjadrenie primátora - psíčkara (v pracovnom čase) mesta HC o svojom plate a o jeho životnej úrovni.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Bude dostávať ešte žobračenku z VUCky - podľa neho je to iba takmer nič - mnohé rodiny s takým nič musia živoriť celý mesiac.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  primatorovi padaju bez prace peniaze do ust ako pecene holuby...preto sa k nim aj tak stavia. Horsie je, ze rovnaku neuctu ma aj k verejnym financiam a peniazom nas vsetkych. Inak by sa nemohol necinne prizerat k dvojmilionovemu dlhu polikliniky, bez analyzy navrhovat megaprojekt plavarne, atd, atd...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Všetci hlúpi z jedného košiara / Dvoran,Hviezdárek,plesnivec Bedeč / ,k nim sa pridala Rybnikárova - kam vietor tam plášť a esá Smeru / Tassy,Kuruc /.Tu sa ukázalo o čo im všetkým ide - nie o Hlohovec,ale o svoje kešene.Pritom Hviezdárek nemá ani šajnu,čo sa deje s NsP - aký je dlh,úroky.....Vie však urážať tých,čo poukážu na jeho hlúposť - nemusí byť šéfom správnej rady,ale sám hlasuje za seba / aby tam len zostal /Koľko za to berie ? / vlastne za čo ?,že nič nevie,nepovie,nestará sa ? /No a už chýbala len santamária,aby bola chasa spolu.Môcť ich dať do jedného batoha a poslať dolu Váhom !

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  a to sa ešte nevie že má radiatory v byte napojené na spoločné priestory a kúry za peniaze susedov a nehanbí sa za to a veselo venčí .....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  treba tu ale spomenúť aj pána poslanca Šišku,ktorý reagoval v TV novinách na primátora , že ,,primátor má makať,, .Ja sa pýtam či mestský poslanec nemá rovnako makať v rámci svojích možností a kompetencií a ako maká aj on,samotný pán Šiška? Koľko a akých interpelácií mal, k čomu sa zaslúžil a čo vybavil počas jeho obdobia v ,,mestskom parlamente,,? 2x interpeloval plastové-zhorené smetiaky ,nič viac! zase tam dali hodnotiť toho pravého.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ked sa povie "a", ma sa povedat aj "b" atd. ... aku odmenu (plat) ma primator? posledny rok mal 4000 € mesacne za primatorovanie + asi 500 € za VUC raz za 2 mesiace? t. j. asi 8 500 € za dva mesiace, pretoze zastupitelstvo sa schadza 1x za 2 mesiace, poslanec ma za mestske zastupitelstvo za tu dobu 50 € + za clenstvo v komisiach a dozornej rade mestskej spolocnosti dalsich 50 €, neviem v kolkych je spominany poslanec, tak povedzme ze ma 200 € za tu istu dobu, 8500 a 200 je trochu rozdiel... a poslanec toho hovoril viac, okrem kosov sa zapojil aj do diskusii o vybehu psov, pomahal upratovat mesto... pisem len o prijmoch z verejnych financii...

   Príspevok je reakciou na "abcd"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Juro Siska patri k tym aktivnejsim poslancom a v ramci svojich moznosti robi to, co moze. Kiezby to robili vsetci poslanci tak, ako on. A pokial ide o jednotlive navrhy,prispevky a nasledne hlasovania,tak tu toho spolu s dalsimi Frastacanmi a Oliverom Pestunom vela nezmozu. Masineria KDH-Smer zmetie vzdy a vsetko bez rozmyslania zo stola,nech by to bolo akokolvek prospesne pre mesto. Ale to uz vsetci v tomto meste davno dobre vedia. Co ale mnohi mozno nevedia je fakt,ze vsetci Frastacania svoje poslanecke odmeny poskytuju tym, ktori to potrebuju ovela viac a nenechavaju si z nich ani cent. A toto robia od zaciatku volebneho obdobia, nielen v tomto volebnom roku (to len keby ma chcel niekto obvinit z predvolebnej kampane). Takze si treba najskor trosku ozrejmit fakty,oboznamit sa s danym stavom a az potom nieco tvrdit.

   Príspevok je reakciou na "abcd"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Tak to buď potom objektívny, lebo aj primátor dáva so svojej peňaženky bezdomovcom,ktorí ho čakajú každé ráno. A so svojej peňaženky podporuje aj iné aktivity- dáva príspevok týraným matkám... Nie si objektívny.

    Príspevok je reakciou na "lokalpatriot"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Hm,tak teraz neviem,to ho mam pochvalit za tie prispevky bezdomovcom,ktori si za to nasledne kupia cuco v najblizsich potravinach a okupuju vsetky lavicky v meste,vsade spinia a robia bordel? V inych mestach (zjavne aj v okoli Hlohovca) im dali prispevok na to,aby si kupili listok na vlak ci autobus a odisli co najdalej (vid Trnava-cigani z Coburgovej plus niekolko bezdomovcov). Pokial ide o tie matky,to mozno len pochvalit. A teraz bud objektivny ty,toto ma stacit? Lebo neviem o nicom inom,co tento pan pre Hlohovec spravil!?

     Príspevok je reakciou na "lokalpatriot1"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Konečne múdry príspevok. Úplne s tebou súhlasím. Treba sa pozrieť aj na našich poslancov. A pán Šiška je ten posledný poslanec, ktorý má niečo rozprávať. Veď on je hanba Hlohovca. Obyčajný ,, gadžo.

   Príspevok je reakciou na "abcd"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    To v akom stave je naše mesto môžu všetci predchádzajúci primátori aj so svojim poslancami. Nejde zvaliť vinu len na jedného primátora. Je prostoreký to uznávam, ale je to človek, ktorý nemá podporu u poslancov to vidíme všetci. A bez poslancov sa nedá nič urobiť s týmto mestom. Bolo tu hnutie HZDS a skoro všetci poslanci boli v HZDS tak to sa dalo niečo urobiť, ale teraz to je jedna hanba- všetci poslanci. Primátor chce ísť rovno tak mi pôjdeme just opačne aby videl kto je tu pán. Je to kovbojka v priamom prenose. Tak dúfam, že páni poslanci budú takto pracovať ďalej tlieskame im. Ani raz som nevidel svojho poslanca v našom volebnom obvode. A pán Šiška ten by mal chodiť po kanáloch a nie vystupovať v televízií. On je teda poslanec. Fakt gadžo.

    Príspevok je reakciou na "Abcd"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Toto je skutočne zaujímavá myšlienka:"A bez poslancov sa nedá nič urobiť s týmto mestom. Bolo tu hnutie HZDS a skoro všetci poslanci boli v HZDS tak to sa dalo niečo urobiť, ale teraz to je jedna hanba- všetci poslanci." Ak som ju správne pochopil (tú myšlienku) , tak v dobe, keď tu vládlo HZDS, sa čosi dosiahlo. Mohol by autor tejto ozaj originálnej myšlienky vysvetliť ako to myslí? Resp. vysvetliť ostatným asi hlupákom (minimálne mne) čo sa takého v tej dobe, keď tu vládlo HZDS dosiahlo? Doteraz som si myslel, že táto kapitola je za nami (ako najväčšia krádež storočia). Zdá sa však, že "Abcd2" to vidí inak. Prosím o vysvetlenie.

     Príspevok je reakciou na "Abcd2"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Tak teraz neviem,co je podstatnejsie,nazory a myslienky (cize obsah),alebo to,akym sposobom su prezentovane? Zjavne je pre vas podstatnejsi ten obal a v hlave moze mat uplne vykradnute (asi preto ste volili toho inteligenta,ktory vedie toto mesto)..

    Príspevok je reakciou na "Abcd"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Takto reagovať môže len neznalec.Keby každý z poslancov urobil toľko čo on,bol by hlohovec čistým pekným žijúcim mestom.Skúste sa popýtať znalejších,čo urobil a robí / i v kultúre pre mladých /.Ľudia ktorí iba spia,nemôžu nikoho hodnotiť.Čau,čakám osočujúcu reakciu,už sa teším.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Vidim, ze uz sa volby blizia... Ludia co tu pisu prispevky su vsetci proti terajsiemu vedeniu mesta, ja tiez. Ale to co som videl v KD teraz, tak to bola totalna katastrofa... prist na zasadnutie obecneho zastupitelstva, priniest si zo sebou cca 8 dvanast az sedemnast rocnych deti, aby tlieskali na pokyn a ani nevedia comu tlieskaju, urazat zvoleneho primatora a poslancov, vykrikovat jak hulvat pocas zastupitelstva, ziadna kultura, ziadne spravanie, katastrofa nieco.... Ked by malo byt toto nase nove vedenie mesta, boh opatruj hlohovcanov este len potom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Máš pravdu, aj mne sa nepáčia mnohí vo vedení MsˇU. Možno len, to bola chyba terajšieho primátora. Nemal svoj vlastný tým. Aj sekretárka by sa mu zišla iná. Trošku živšia a nie ako som tam bol naposledy. Spiaca princezná. Inak jeho predchodca mal iné príjmy z národnej rady a to nevadilo nikomu. Nie ste objektívny. A naši poslanci hotová hanba.

   Príspevok je reakciou na "obcanHLOHOVCA"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Tie decka tam nikto nepriviedol, prisli tam so svojou ucitelkou. Predpokladam, ze to bolo ako sucast vyucovania, aj ked objedtivne sa nic moc nenaucili. Je smutne, ze ked pride konecne na MsZ viacej ludi, tak ich niekto organizuje. Nie je nahodou tym, ze bolo konecne zastupitelstvo poobede. A mozem ta ubezpecit, toto nie je nove vedenie mesta.

   Príspevok je reakciou na "obcanHLOHOVCA"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  tak podme hladat objektivne vinnika za zalostny stav nasho mesta... napr by to mohla byt aj sekretarka ha-ha-ha! Primatora aj poslancov sme si zvolili sami!!! Objektivne najvyssi predstavitel mesta-mimochodom stvrty rok vo funkcii- nie je schopny alebo ochotny nijako reagovat na vystupenia obcanov na MsZ. tak vznika otazka -preco? Su iba dve moznosti, nevie alebo nechce. Alebo este prichadza do uvahy aj kombinacia oboch. Tak zdvorilo ziadam objektivnych obcanov o odpoved. Co je to za primatora?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  K pani, ktora vystupila na MsZ a nahlas povedala svoj nazor. Vazeni diskutujuci, na to treba skutocne odvahu. Vyskusal si to niekto z vas aj verejne, nielen tu anonymne? A mozno bolo v jej prejave viac emocii, ale rozpravala z obavy o statiku bytoveho domu, v ktorom byva... A vy ju idete sudit? Ako reagoval primator? Mal objektivne odpovedat a mozno by si rovnako vysluzil nielen potlesk capkacov ale aj zvysenie platu!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Anonymní hrdinovia už kydajú,potom sa vyspovedajú.Supermani,už pourážali,sami nevedia prečo,ale si uľavili.A nehanbia sa za svoje inteligentné vyjadrenia a názory,pekne sa podpísali.Vie sa,kto sú a odkiaľ sú.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Dáva ráno bezdomovcom ? Denne im prispieva na raňajky ? Keď je taký ľudomil - dúfam že to zaznamená aj HcTv - prečo nereagoval na vystúpenia trojice z charity na MZ,ktorí žiadali,aby boli pre bezdomovcov poskytnuté priestory po pobočke Harmónie na kockovej ulici ? / ospravedlńujem sa,neviem názov tej ulice /.Tá budova už je sľúbená inému,vopred určenému záujemcovi ?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  To v akom stave je naše mesto môžu všetci občania tohto mesta. Volia si svojich zástupcov i primátora. Môžu ich aj odvolať. Keby tu neboli vandali - Empírové divadlo alebo bordelári - celé mesto, tak sa môžu ušetrené prostriedky presunúť inam. Stále chcete zmeniť iba vedenie mesta, ale seba nie. Važení, takto to ale nemôže fungovať ďalej!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Ak bude kandidovať, tak ho budem preto voliť. O chvíľu by sme tu mali zberný tábor pre tých chudákov. Zo všetkých okolitých miesť by smerovali k nám za jedlom a bydlom.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  a ešte zadre, že za prácu vo VÚC dostane len smiešnych 400 eur. Veď to nie je až taký peniaz. Asi stratil kontakt s realitou veď z tejto sumy prežíva kvantum domácností....

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.