Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

27. jún 2014

Šok na záver zastupiteľstva: Primátorovi predsa len zvýšili plat!

Ján Tassy to nevzdal. Na konci zasadnutia poslancov znova navrhol primátorovi pridať.

Šok na záver zastupiteľstva: Primátorovi predsa len zvýšili plat!

Peter Dvoran opäť ďakoval. Tentoraz bez irónie, divákov a niektorých poslancov. Rozhodnutie väčšiny zastupiteľstva neschváliť primátorovi Hlohovca 70-percentné navýšenie platu, ocenili prítomní na aprílovom zasadnutí potleskom. Dvoran vtedy zareagoval podráždene a „čapkáčom", ako nazval tlieskajúcich občanov, odkázal: „Ďakujem za ohodnotenie mojej práce". Sklamanie neskrýval ani pred kamerou celoštátnej televízie. „Bohužiaľ, je to ich rozhodnutie, musím to rešpektovať," uviedol pre TV Markíza.

Dnes je všetko inak. S návrhom na 50-percentné navýšenie opäť vystúpil jeho zástupca. Ján Tassy však po predchádzajúcom neúspechu zvolil inú stratégiu. Rozhodovanie o plate nezaradil do oficiálneho programu rokovania, ale bez predchádzajúceho upozornenia počkal až na úplný koniec zasadnutia. Naviac v čase, keď v sále chýbala časť poslancov, ktorí minule jeho iniciatívu nepodporili. Hlasovanie prebehlo v poslednom bode „Rôzne".

Zástupca primátora sa tentoraz nezdržiaval ani odpočtom zásluh. Celé hlasovanie aj s uvedením trvalo len necelé dve minúty. Členov tunajšieho parlamentu návrh na zvýšenie Dvoranovho platu od prvého júla evidentne zaskočil. Juraj Šiška (nezávislý) sa v šoku zo vzniknutej situácie nestihol ani prezentovať.

Za zvýšenie hlasoval aj Ján Libant (KDH). Ten počas zasadnutia niekoľkokrát upozorňoval nezávislých poslancov, že návrhmi na hlasovanie, ktoré neprešli mestskou radou a komisiami, robia zo zastupiteľstva trhací kalendár. V tomto prípade však na dodržiavaní pravidiel netrval. Neprekážala mu ani skutočnosť, že plénum už v tomto roku o výške platu primátora rozhodlo.

Peter Dvoran: “ Tým, ktorí pochopili, čo je to post primátora, chcem poďakovať. “

Zákon o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest určuje mestskému zastupiteľstvu prerokovať plat primátora raz ročne. V Hlohovci si zrejme niektorí vysvetľujú pravidlá po svojom a dávajú hlasovať dovtedy, pokým ich návrh neprejde. Preskúmať zákonnosť súčasného rozhodnutia môže prokurátor.

Ak zostane v platnosti, Dvoran si do konca funkčného obdobia k základu 2 382 prilepší mesačne o ďalších 1 191 eur. Po zániku mandátu mu naviac patrí odstupné z rozpočtu mesta vo výške trojnásobku jeho priemerného platu.

Hlasovanie o návrhu na 50-percentné zvýšenie platu primátora od 1. júla 2014

ZA

PROTI

ZDRŽAL SA

BEDEČ Ján
DRGOŇ Roman
DZURECH Miroslav
HVIEZDAREK Jozef
KURUC Emil
LIBANT Ján
RYBNIKÁROVÁ Silvia
SLOVÁK Peter
TASSY Ján
BOBÁK Miroslav
DRGOŇ Miloslav
PESTÚN Oliver
DOMARACKÝ Milan
DLHOPOLČEK Ján
Nehlasovali: BALLA Martin, ZAČKO Miroslav
Neprítomní: BEHUL Jozef, ĎURIŠOVÁ Elena, LEKÁROVÁ Alžbeta, SALCMAN Juraj, ŠIŠKA Juraj, VOLTMANN Patrik, WESOLOWSKI Tibor


Článok bol zobrazený 11469x
Diskusia k článku (69)


Podobné témy
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Miroslav Kollár zbavil Olivera Pestúna funkcie viceprimátora
Primátor hovorí o rozchode predstáv na výkon funkcie.

Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
Investor prevzal ubytovňu, prestaví ju na nájomné byty
V budove má do konca roka 2016 vzniknúť 60 nových nájomných bytov.

Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Do platnosti vstúpili organizačné zmeny na mestskom úrade
Mestský úrad v Hlohovci má od 1. mája 2016 novú organizačnú štruktúru a nový organizačný poriadok.

Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Riaditeľ MsKC rozhodol o uzatvorení budovy Domu kultúry
Dôvodom uzavretia má byť zlý stav elektroinštalácie.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.


Diskusia k článku (69 komentárov) »

69 komentárov


 1. gravatar

  Niektori hlohovski poslanci su viac ako zakon ... neskutocne ... treba ich uz poslat niekam ...

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Trhací kalendár si zo zastupiteľstva robí Libant & co. Napľuli ste do tváre demokracii páni. Keď raz zastupiteľstvo a vo väčšom počte rozhodlo, že nenavýši primátorovi plat, tak to nemôžete meniť. Súdruh Tassy si asi zmýlil dobu, keď ešte bol on sám zákon. Jdu blejt velebnosti. Všetci, čo hlasovali ZA sú hanbou tohto mesta.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Hovorí sa, že ľudia v starobe vychádzajú na detský rozum, ale súdruh Tassy má filipa, prešiel všetkým cez rozum, ľudia v jeho veku mali byť dávno na dôchodku a nie rozhodovať v závažných veciach, on bude žiť z kráľovských peňazí, ale drží sa tam ako repíč, ako dôchodca pevne verím, že posledné funkčné obdobie.

   Príspevok je reakciou na "Konečná"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Som z toho veľmi smutná. Kde skončila česť poslancov, našich zástupcov? Kde je chrbtová kosť zástupcu primátora? To im je naozaj tých 30 strieborných prednejších ako pohľad do zrkadla? Chcú oni vôbec ešte žiť v tomto meste a pozerať sa nám priamo do očí? Nik primátorovi jeho plat nezávidí, keby si svoju prácu robil poriadne. Dostať peniaze týmto spôsobom by som sa zahrabala pod čiernu zem.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  BEDEČ Ján DRGOŇ Roman DZURECH Miroslav HVIEZDAREK Jozef KURUC Emil LIBANT Ján RYBNIKÁROVÁ Silvia SLOVÁK Peter TASSY Ján - toto je 9 vagabundov, ktorí si pomýlili verejný záujem so súkromným a voličom ukázali, že neslúžia tým, čo ich volili ale naopak, že na nich serú

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar
  nnn

  V šoku určite nezostali všetci poslanci, že Romanko, Jožko atď. Na videu je vidno, že ich to vôbec neprekvapilo. Hanba vám.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Peter Dvoran: “ Tým, ktorí pochopili, čo je to post primátora, chcem poďakovať. “ Škoda, že to nepochopil Peter Dvoran.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Prečo Tassy najskôr navrhoval 70% a potom iba 50%? To si hádže kockou za naše peniaze?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  primátor: "bohužiaľ je to ich rozhodnutie, ktoré ja musím rešpektovať" - v prvom rade by mal ako primátor rešpektovať zákon ktorý hovorí, že obecné zastupiteľstvo prerokováva plat primátora raz ročne. a to bolo v apríli. je treba túto bandu vyhnať od válovu a najlepšie by bolo vyhnať to z mesta

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Primátor si teraz môže začapkať

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  tu bol jednoznačne porušený zákon-o plate sa jedná len raz za rok!som zvedavý ktorý poslanec toto hlasovanie napadne!inak,opäť sa raz predviedol "fraštačan" drgoň-zahlasoval za!nemyslíte si milí "fraštačania" že je najvyšší čas vylúčiť ho zo svojich radov?už aby boli voľby a nastala tá zmena po ktorej všetci volajú-a že odídu z mesta a mestských podnikov dvoranovi a vargovi poskokovia!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  fuj,hnusna banda,treba ich vyhnat co najdalej od hlohovca,skody uz napachali dost.co taká rybnikarka,nic ine,okrem vyhlasovania v miestnom rozhlase,ktory malokedy funguje,neurobila,vzdy,za kazdeho primatora len hlasovala,ako jej kazali a tak sa udrzala na teplej stolicke niekolko rokov.hanba jej a aj ostatnym pochlebovacom...

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Lokálne média by mohli konečne prekročiť svoj tieň a začať sa pýtať tie pravé otázky. Napríklad, prečo ste pán poslanec/pani poslankyňa hlasovali/nehlasovali za zvýšenie platu primátora? Čo konkrétne považujete za dôvod zvýšenia/nezvýšenia? Mňa by zaujímalo ako sa stretávajú poslanci so svojimi voličmi. Či len pasívne a to tak, že si pozerajú poštu, prípadne ich niekde na ulici niekto stopne a dá sa do reči. Nemal by poslanec hlasovať v záujme svojich voličov? To by však znamenalo, že voliči tých, čo hlasovali za, sa stotožňujú s tým, že primátor si zaslúži zvýšenie platu. Ak to nie je pravda, prečo si potom voliči nespravia poriadok so svojim poslancom?

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Aj hlasujú, ale za záujmy svojej rodiny. Keď oni budú po voľbách napr.: primátor, viceprimátor, prednosta,kontrolór... tak budú mať ten štedrý plat a odmeny oni a ich kamoši a rodina bude riaditeľovať v mestských firmách.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  No mňa by zaujímalo, ako by reagovali nebohí Šulek a Holuby na hlasovanie o zvýšení platu precedu Dvorana, keď ich tak súdruh Kuruc berie do huby a obhajuje ich pamätník, kto vie čo by títo dvaja martýri povedali na povahové vlastnosti súdruha Kuruca a ďalších lokajov Bedeča, Drgoňa, Dzurecha, Hviezdarka, Libanta, Rybnikárovej, Slováka a Tassyho, súdruh Kuruc, chrbtica Vám slúži, keby Šulek a Holuby mohli, zatvorili by Vás na doživotie za toto Vaše gazdovanie spolu s precedom. Všetci menovaní ste obyčajní pokrytci hodní pľuvanca do tváre a verte tomu, že sa toho aj dočkáte. Hanba Vám

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Pri čítaní tohoto príspevku mi bolo smutno.Ako sa môže pán Tassy cítiť.Veď je to podvod najhrubšieho zrna , ktorého sa dopustili poslanci ktorí hlasovali za zvýšenie platu, na svojich kolegoch, ktorí v tom čase neboli prítomní a túto situáciu bezcharakterne zneužili.Ako sa môžu pozrieť do oči svojich deti,svojich príbuzných a známych.Slovo čestnosť im asi nehovorí nič. Myslia si , že na najbližšej omši sa vyspovedajú a život pôjde ďalej?Ale svedomie a charakter sa nenosí iba za dverami kostola.Hore menovaní by sa mali pohybovať iba v nočných hodinách ako zlodeji a chrapúni, lebo spôsob ako to zinscenovali svedčí o ich česti. A tí dvaja čo sa zdržali. Nemajú svoj názor? Alebo ani ryba ani rak, aby si nepohnevali nikoho?Je mi vás všetkých ľúto.Žiť s takým biľagom . Verím, že uvedená situácia bude napadnutá podaním prokurátorovi, ktorý uznesenie zruší a z vás ostanú ešte aj BLBCI !

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  špinavý, hnusný ťah!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Primátor, ako predsedajúci zasadnutiu, pred tým ako dal hlasovať nepovedal, o čom sa hlasuje. Juraj Šiška nevedel, že či sa bude ešte o tom diskutovať a Peter Slovák, ktorý pribehol z bufetu, asi tiež netušil, o čom sa hlasuje. Rokovací poriadok MsZ čl. 10 bod 4: Pred hlasovaním o každom návrhu predsedajúci prečíta konečný text návrhu na uznesenie. Z videa je zrejmé, že bol porušený rokovací poriadok.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Myslím si, že podstatnou otázkou je, či je ešte Hlohovec súčasťou Slovenskej republiky. Ak je , tak je dôležitá druhá otázka, a to, či v Hlohovci platia zákony, ktoré platia v Slovenskej republike. Ak platia tieto zákony, tak vzniká otázka, či je platný aj tento zákon: ZÁKON zo 17. mája 2011, č. 154/2011 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 253/1994 Z. z.o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest v zneníneskorších predpisov. 4. § 4 sa dopĺňa odsekmi 3 a 4, ktoré znejú: "(3) Ak obecné zastupiteľstvo nerozhodne o plate starostu podľa tohto zákona, patrí starostovi plat podľa § 3 ods. 1. (4) Obecné zastupiteľstvo plat starostu opätovne raz ročne prerokuje.". No a keď tento zákon skutočne platí aj v Hlohovci, tak niekto opätovným prerokovaním (teda už druhým v r.2014) spáchal trestný čin. Tak ma to kedysi učili. A tiež ma učili, že za spáchanie trestného činu sa dáva trest. A vždy platí nejaká premlčacia doba. Neviem, či si to páni poslanci uvedomujú, môže sa im však stať, že budú musieť zaplatiť za pána primátora všetky čiastky (plat), ktorý neoprávnene dostane. Samozrejme, že aj odvody. No a keď niekto konečne zaplatí zo svojho vrecka dôsledky svojho nezákonného hlasovania, tak už nebude hlasovať "tak citem".

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Toto som preberal s jednym pravnikom a odporucil ma na dovodovu spravu k zakonu, ktory spominate. Zial, tam sa vsak pise: "Pripomíname, že právomoc zastupiteľstva na zvyšovanie, prípadne znižovanie platu starostu nie je časovo obmedzovaná počas volebného obdobia. Jediný strop, ktorý sme určili je najnižšia možná miera podľa § 3 a § 4." Cize formulacia je sice nestastna, ale pravnicky to znamena najmenej raz do roka. Jedine co by sa na tom dalo napadnut, ze to nebolo riadne prerokovane, len navrhnute v bode rozne a odhlasovane. Tu by bolo treba prestudovat rokovaci poriadok mestskeho zastupitelstva.

   Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Rokovací poriadok bol porušený prinajmenšom v tom, že primátor nepovedal celé znenie uznesenia, o ktorom sa hlasuje. Hlasovanie tak bolo zmätočné a teda neplatné.

    Príspevok je reakciou na "Fero D."

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    kazdy clovek si vie zadat do vyhladavaca 253/1994 alebo tu citaciu z dovodovej spravy: strop je tam len na financie, navyse v zakone je jasne 1x do roka, a znenie zakona je vzdy smerodatnejsie nez dovodova sprava, nechcel by som mat pravnika, ktory by uvazoval ako vy

    Príspevok je reakciou na "Fero D."

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Presne tak. Jeden odstavec rieši výšku a druhý koľkokrát sa schvaľuje. Je to úplne zrozumiteľné.

     Príspevok je reakciou na "nezavádzajte"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ja zavadzam? :) To snad nemozete mysliet vazne. Mne sa ten krok vobec nepaci, preto som sa na to pytal kompetentnych, co sa s tym da robit. Vy ste sa radili s pravnikmi? Jednoducho v ziadnom pravnom konani Vase raz rocne neobstoji. Ja by som nechcel zmyslat ako vy, ze ste vacsi odbornik ako ti, co to studovali. Citujem zo zakona 253 paragraf 4, odst. 4: "(4) Obecné zastupiteľstvo plat starostu opätovne raz ročne prerokuje." Kde je tu napisane minimalne, maximalne alebo prave raz rocne? Spytal som sa pravnika, ako sa to vysvetluje, lebo podla mna je to dost zmatocne. Odkazal ma na dovodovu spravu, kde autor zakona vysvetluje, ako to myslel. Tam je napisane to, co som Vam odcitoval. A ked teda viete, ze bol poruseny zakon, nech sa paci, podajte trestne oznamenie. Inak ste rovnako spolupachatelom trestneho cinu. Jedine napadnutelne je to v zmysle rokovacieho poriadku.

     Príspevok je reakciou na "nezavádzajte"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

     • gravatar

      Pre mňa je to jasne ohraničené počtom aj časom. RAZ ROČNE. Úlohou právnikov je všetko spochybňovať. Pre mňa to bolo celé hnusný podvod. Hlavne, že primátor odkázal do materskej školy, aby hľadala ako si na seba zarobiť. On si bez mihnutia oka špinavým spôsobom nechá zvýšiť plat. Nech si aj on hľadá spôsob ako zarobiť, keď mu chýba.

      Príspevok je reakciou na "Fero D."


   • gravatar

    Nie ste právnik, ale vyjadrujete sa. V zákone je raz ročne, t. j. to isté, ako keby tam bolo napísané Vaše "práve raz ročne". Mimochodom ak poznáte nejaký zákon, ktorý má v znení formuláciu "práve raz ročne", napíšte ktorý, máte u mňa pivo. Opätovne raz ročne zn. nasledujúci rok po poslednom prerokovaní, čo by bolo zákonné až v apríli 2015. Čiže zákon porušený podľa mňa bol (myslím tým už spomínaný zákon o platoch starostov, možno bol porušený aj rokovací poriadok, čo by chcelo dlhší videozáznam, aby sa to dalo posúdiť). V závislosti od výšky škody spôsobenej takýmto konaním mestu je na mieste otázka, či ide o priestupok alebo trestný čin. Keďže ide o navýšenie platu vyššie než 266 €, tak by malo ísť o trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. A k tomu čo spomínate, že ak viem o nejakom TČ a neoznámim ho, tak som podľa Vás spolupáchateľ, tak si prosím nájdite v TZ § 20 a § 340. Ak ani to nepomôže, odporúčam vyhľadať pomoc iného špecialistu, než právnika. V prípade, že je moja domnienka správna, potom sú povinní konať zamestnanci mesta, ktorí sa ako prví o tak porušení zákona dozvedeli (mestskí policajti, právnici, kontrolóri), a to bezodkladne, inak sú podľa tohto § sami páchateľmi. Ak sa mýlim, tak sa týmto ospravedlňujem a budem rád, ak mi právne vysvetlíte, v čom sa mýlim. Česť!

    Príspevok je reakciou na "Fero D."

    Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Mate pravdu, ze to mozno nie je sadzba nad 10 rokov a pravdepodobne nie ste povinny konat. Ak by sa to dalo dokazat na zaklade § 326 TZ odsek 2, tak potom sme povinni konat vsetci. Vratane mna, kedze som bol na zastupitelstve pritomny od jeho zaciatku po jeho koniec. A aj vratane Vas, kedze ste sa o tomto "trestnom cine" dozvedeli z tohto portalu. Nie som pravnik, to mate pravdu, preto som sa radil s pravnikom, ako sa v zakone vyklada prerokovanie platu primatora. Vy ste pravnik, ze vykladate zakony? Prosim nezavdzajte, v zakone je napisane "... opatovne raz rocne." Pre mna osobne, ako vysokoskolsky vzdelaneho cloveka s pedagogickou hodnostou, to je zmatocna formulacia predovsetkym z hladiska slovicka "opatovne". Kedze je to zmatocne, podla rady pravnika sa treba obratit na dovodovu spravu k zakonu, ktora to vysvetluje ako minimalne raz rocne.

     Príspevok je reakciou na "Ferovi D."

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  Na kazdu svinu sa voda vari, aj na neho, pride cas zuctovania a nebude to pre mnohych prijemne, ked sa budu bat o seba aj rodinu

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Mna zaujima kde boli nepritomni pani...nemali tam nahodou sediet? Ved este nebol koniec...aj vdaka nim to preslo!!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Teraz neviem, ci ste tam neboli vobec, alebo ste tam boli a chcete si len do niekoho rypnut... od zaciatku zastupitelstva chybali 3 clenovia MsZ (zhodou okolnosti prave poslanci zo strany, ktorej clen primatorovi navrhol zvysenie platu) a podla videa tam chybaju dalsi traja, 1 sa neprezentoval, a dalsi dobehol z baru, takze asi necakal(i), ze sa este bude o niecom hlasovat (nebolo to totiz ani v programe zasadnutia). To nic nemeni na tom, ze pritomni nacelnik PZ, kontrolor alebo pravnik mesta maju povinnost konat, ked vedia, ze sa porusil zakon a ak to nevedeli, o to horsie, pretoze to mali vediet.

   Príspevok je reakciou na "nepritomny"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Velkam tu d dzangl

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Verím, že na budúci týždeň sa mienkotvorné denníky vrátane verejnoprávnej televízie postarajú o propagáciu Hlohovca a hlavne o jeho vedení na čele s primátorom, zrovnateľným so slávnym Mižigarom z rómskej osady na východe Slovenska.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  Celý tento článok je výsmech. Bohužiaľ musím z časti povedať, že aj Vaše prípevky. Čakám na časy, ked si ľudia uvedomia, že oni majú v rukách moc a, že politikov, neochránia ich zmyslené tituly a takzvaná "demokracia". Čakám na dobu, keď napochodujú či už Hlohovčania, alebo Slováci pred svojich "verejných zástupcov" a odmenia ich po zásluchat sa svoje skutky, ktoré nesie celé Slovensko. Snáď sa raz ľudia odholajú k činom a nie len k slovám. VY ste občania Hlohovca. VY máte v rukách moc. A VY môžte povedať stop. Do tej doby Vás budú verejný činiteľia okrádať všemožným spôsobom a noviny budú písať podobné články, ako je tento. Tento článok sa vysmieva každému občanovi Hlohovca, ba čo viac, vysmieva sa každému občanovi Slovenska. Článok nehovorí nič iné než - "Na Vašej hluposti zhovatnem! Na Vašom mlčaní získam majetok! Vašou nečinnosťou si udržím moc!" Vyzívam každého rozumného občana, aby sa zaktivizoval a začal zbierať podpisy na odstúpenie primátora, zástupcu primátora a každého člena, ktorý podporil návrh. Uvedomme si, že oni nás možno okrádajú, ale možu to robiť len preto, pretože im to dovolíme. Preto sme za takéto smutné odalosti viac zodpovedný my, než oni samy. Inak zdravím každého čestného Hlohovčana a prajem mu, aby vďaka svojej aktivite zažil lepšie zajtrajšky a rána.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  Celý ten článok je výsmech vo význame - že je predmet článku pomerne vtipný. A to tým, že sa niekde na svete, nájde človek, ktorý si dovolí to, čo si dvolili u nás a rovnako aj to, že nájdu občania, ktorý to prejdú s takmer tichým mlčaním (pretože doma takmer všetci rozprávajú ako je vo svete a na Slovensku hrozne, ale na verejnosti sú ticho a nahadzujú neprítomné pohľady). Nechcel som zhadzovať noviny, iba som možno zlými slovami, alebo príliž zakryto prezentoval svoju myšlienku. Páči sa mi, ako si nadhodil, to, že som aktivista. Hold, niekto musí byť. Keď sa už nikto kompetentný nevie ozvať a všetci sťahujú doma za svojimi stenami chvost (ak sú to vôbec ich steny a majú kde bývať), tak sa niekto musí ozvať. Viem, že sa možno môže zdať, to ako som svoj prípevok napísal vtipné, alebo prehnané, avšak, chcel som odprezentovať svoj názor s istým rozhošením. Mimo toho, že každý (alebo valná valná väčšina, aby som sa nehral na veštca), kto sa nad mojim článkom pousmeje stiahne chvost a zalezie do ulity. Ale to už nepatrí k reakcii na tvoju otázku.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  bol poruseny minimalne dvakrat...cl. 9. bod 1.:" Návrhy uznesení MsZ sa pripravujú súčasne s predkladanými materiálmi." Bol navrh na zvysenie platu Dvorana (akosi sa mi prieci napisat primatora) pred zasadnutim MsZ pripraveny a predlozeny poslancom??? K cl. 10: "K predloženému návrhu uznesenia, ktorý obdrží každý poslanec PRED ZACATIM ZASADNUTIA je možné podávať pozmeňujúce návrhy." Bola umoznena rozprava k navrhu uznesenia??? Nechcem v ziadnom pripade obhajovat poslancov, ktori poslusne hlasovali ZA...No vazne ma hreje vedomie, akeho "skveleho a sikovneho" primatora mame... a ze si nezasluzi lepsi plat? Ved ktore mesto ma takeho mudrlanta vo vedeni mesta, ktory ma obcanov za hlupakov??? Toto je fakt absurdita!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   rovnako ako moji predrecmici, aby polozila otazku fanusikom/poslancom Dvorana, co take urobil, aby si zasluzil zyvsenie zakladneho platu o 50 %? Prvu otazku prosim predkladatelovi uznesenia = panovi tassymu... ked sa neobtazoval to vysvetlit poslancom, MY to chceme vediet, ked uz to mame zaplatit, pretoze im to z vlastneho vrecka netecie!!!! To som zvedava, kto by mu v slusnej firme vyplatil o v1000eur mesacne viac!!!

   Príspevok je reakciou na "rokovaci poriadok MsZ"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar
  xxx

  A vy ste ešte nepochopili Dvoran stavia dom a treba ho šikovno dokončiť zakiaľ je pri koryte. Asi prečo podpísal rekonštrukciu Vinohradskej? Keď staval Dlhopolček rekonštruovala sa Štúrova. Zaujímavé vždy keď končia tak sa začína niečo robiť. Sú to nenažrané s.....e. Pán Dvoran myslím že skončil nielen ako primátor ale aj ako človek morálka mu absolútne nič nehovorí. Možno by bolo lepšie keby sa ani v kostole neukazoval je úbohý.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  ZAVISTLIVCI pekne vamm to prepina za snahu niekom

  Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Kedy je najbližšie zastupiteľstvo? Dá tam niektorý poslanec návrh na zníženie platu primátora?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar
  tom

  Banda obyčajních bastardov!!! oblizujú nohy Vargovi a robia si tu čo chcú a občania sa musia nato pozerat!!!

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Občania sa nemusia na to pozerať, ale musia konať. Ja bojujem za naša peniaza na verejných zasadaniach no bohužiaľ stále sama.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.