Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

11. júl 2014

Ján Brezovský sa vracia na radnicu

Bývalý primátor uspel pri voľbe hlavného kontrolóra. V druhom kole porazil Milana Domarackého.

Ján Brezovský sa vracia na radnicu

Šesťročné funkčné obdobie súčasného hlavného kontrolóra mesta Hlohovec Jána Kozáka skončí 31. augusta. Poslanci sa preto mimoriadne zišli vo štvrtok a vyberali jeho nasledovníka.

Do výberového konania sa prihlásilo až dvanásť uchádzačov. Tí museli spĺňať požiadavky minimálne stredoškolského vzdelania, aspoň päťročnej praxe a znalosti základov účtovníctva. Časť z nich prišla svoje skúsenosti predstaviť priamo na zastupiteľstvo.

Na zvolenie hlavného kontrolóra v prvom kole bol potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. Ten sa však v tajnej voľbe nepodarilo získať žiadnemu z uchádzačov. Najviac hlasov dostali Ján Brezovský a Milan Domaracký.

 Uchádzač  Počet hlasov  Uchádzač  Počet hlasov
 Ing. Ivan ŠIMO  0  Ing. Ján BREZOVSKÝ  5
 Mgr. Anna UHRÁKOVÁ  4  Ing. Zuzana BLAŠKOVIČOVÁ  0
 PhDr. Zlatica OPÁLEKOVÁ  0  Ing. Beáta CHOCHLÍKOVÁ  1
 Ing. Eva KMEŤOVÁ  0  Ing. Milan DOMARACKÝ  7
 Ing. Petra VALACHOVÁ  3  Bc. Ľubica SCHOTTERTOVÁ  0
 Milan BOROVSKÝ  0  Ing. Zuzana UVÍROVÁ  0

Voľba kontrolóra preto pokračovala druhým kolom. Na zvolenie už postačovala väčšina hlasov prítomných zástupcov občanov. V opakovanom výbere uspel Ján Brezovský.

 Uchádzač  Počet hlasov  Uchádzač  Počet hlasov
 Ing. Ján BREZOVSKÝ  11  Ing. Milan DOMARACKÝ  9

Bývalý primátor Hlohovca v rokoch 1990 až 2002 vo svojom príhovore vyzdvihol skúsenosti s fungovaním mestského úradu, dlhoročnú prax ekonóma a hlavného účtovníka. 

 
Úlohy hlavného kontrolóra

(1) Hlavný kontrolór
a) vykonáva kontrolu v rozsahu ustanovení § 18d zákona č. 369/1990 Zb.,
b) predkladá obecnému zastupiteľstvu raz za šesť mesiacov návrh plánu kontrolnej činnosti, ktorý musí byť najneskôr 15 dní pred prerokovaním v zastupiteľstve zverejnený spôsobom v obci obvyklým,
c) vypracúva odborné stanoviská k návrhu rozpočtu obce a k návrhu záverečného účtu obce pred jeho schválením v obecnom zastupiteľstve,
d) predkladá správu o výsledkoch kontroly priamo obecnému zastupiteľstvu na jeho najbližšom zasadnutí,
e) predkladá obecnému zastupiteľstvu najmenej raz ročne správu o kontrolnej činnosti, a to do šesťdesiat dní po uplynutí kalendárneho roku,
f) spolupracuje so štátnymi orgánmi vo veciach kontroly hospodárenia s prostriedkami pridelenými obci zo štátneho rozpočtu alebo zo štrukturálnych fondov Európskej únie,
g) vybavuje sťažnosti, ak tak ustanovuje osobitný zákon - § 11 ods. 3 zákona č. 152/1998 Z. z. o sťažnostiach v znení neskorších predpisov,
h) je povinný vykonať kontrolu, ak ho o to požiada obecné zastupiteľstvo.Článok bol zobrazený 15712x
Diskusia k článku (39)Diskusia k článku (39 komentárov) »

39 komentárov


 1. gravatar
  xxx

  Milan bude primátorom.

  Hodnotenie (+14%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Boh nás chráň, len nie ten intrigán!!!!!

  Hodnotenie (+23%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Preboha, prestaňte plašiť! Starí páni nech sa už nepletú do politiky. A komunisti?- Ešte vám nestačilo voliči?

  Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Je to dobrá voľba!

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ako buducemu kandidatovi na primatora mu to pritazi. Pokym sa zorientuje, tak ho velkohubi protikandidati znicia za necinnost. Milan bude na koni.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   A ktori su podla teba velkohubi? On patri k tej istej sorte ako Milan. Doteraz nespravili pre ludi nic,tak dufam,ze si to budu volici pamatat a nebudu volit tieto politicke mrtvoly,ktore si len navzajom vymienaju posty (vid Brezovsky). Tu je potrebna resp. nutna radikalna zmena!

   Príspevok je reakciou na "Rastislav"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar
  ajo

  Keď bol na stoličke, postavil za rok dom. ((alebo mu postavili???)) Ale len hrubú stavbu. Čiastočné dokončenie trvalo 8 rokov. Tak snáď by ho už vyčačkal a možno aj vylepšil. Dúfam, že ľudia pôjdu voliť a doterajším kreatúram, čo sa tam držia ako prilepení už konečne odzvonia. Kedy už konečne bude Hlohovec vyzerať ako normálne slušné mestečko v ktorom slušní ľudia rád žijú a nehľadajú dôvody prečo odtiaľto odísť?

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Trošku tam tečie pôda z kopca. Vtedy bol možno zlomyseľné informovaný, keď tam začal stavať. Teraz možno bude už uprataný a nebude kandidovať. Tipujem, ženie. Dopravu vtedy nevyriešil, Zlatú uličku v pasáži na námestí spravil iba pre seba o Čističke odpadových vôd sa na tomto fóre diskutovalo. Zaujímalo by ma ako sa dá skontrolovať hlavný kontrolór.

   Príspevok je reakciou na "ajo"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Práve, že sa výborne zviditeľnil. Dokonca aj poslanci z rôznych strán uznali jeho prednosti a zvolili ho, do tak prestížnej funkcie, ako je hlavný kontrolór mesta. Zvýšila sa tým jeho zvoliteľnosť na primátora. Ak by zvolili, ľahko sa dá znovu vyhlásiť výberové konanie a nájsť nového kontrolóra.

    Príspevok je reakciou na "geológ"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Z roznych stran? A ty aspon trosku tusis, kolko stran je v nasom mestskom zastupitelstve? Sa preber. Je to KDH-cky konik a svojou loby si dokazali kupit aj "nepodplatitelnych" poslancov "Meciarovho adoptivneho syna"... A tym nechcem tvrdit,ze Milan bol iny. Brezko to len lepsie zmanazoval...

     Príspevok je reakciou na "Opak"

     Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    (hlavneho) mestskeho kontrolora vyslovene nekontroluje ziadny priamy nadriadeny v meste... v horizontalnom chapani nepriamo by ho mali (mohli) kontrolovat/dohliadat poslanci MsZ a zamestnanci mesta, vo vertikalnom ponimani moze jeho pracu checknut ci suplovat NKU... len si akosi neviem spomenut, kedy to tak poslanci v HC robili, NKU uz kontrolu robil, napr. na "poloklinike", ale MsZ jej vysledky "zobralo na vedomie" a neviem, ci sa tam odvtedy preto, alebo prave kvoli tomu, nieco zmenilo... neviem, preco by sa mali jeho sance na primatora zvysit, naco by riskoval kandidaturu na primatora, ked vidi, ako tesne presiel na kontrolorovi - to moze napisat colvek, ktory by sa rad videl na jeho mieste a asi neuspel...

    Príspevok je reakciou na "geológ"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pán Brezovský je skúsený politik - niekoľkonásobný ex primátor mesta. Bude lepší ako predchádzajúci kontrolór. Všetko možné zažil v samospráve, vypočul tisíce argumentov za aj proti k rôznym problémom, za pochodu si osvojoval legislatívu aj jej novelizácie. Kopu ľudí ho pozná ako seriózneho účtovníka a ekonóma. Je náš, rodák, domáci, žijúci s nami, s našimi problémami, žiaden hrdina zo zahraničnej misie, či expedície. Predpokladám, že ho teraz ako nastúpi zavalí množstvo sťažností a podaní. Želám mu veľa zdravia a síl pri ich riešení.

     Príspevok je reakciou na "re: geolog a d."

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Nech sa ten "skuseny politik" a nas rodak najskor vyjadri k COV-ke a potom moze moralizovat ako kontrolor. Ludia jemu podobni nemaju podla mna ziadne moralne pravo uchadzat sa ani o tu najnizsiu verejnu funkciu. Ano, bol zvoleny,ale kym? Zvolili ho podobne politicke mrtvoly,ako je on sam.

     Príspevok je reakciou na "re: geolog a d."

     Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     zverejnene su zapisnice z poslednych 10 rokov takze ja ako bezny clovek z ludu ktory v ziadnej mestskej organizacii a urade nepracoval to nemam odkial vediet, ale odpovedal si aspon na otazku, kde si bol - pises, ze si bol pri tom, preco si potom vtedy neprotestoval, preco si to sem nenapisal pred volbami alebo nepovedal pocas volieb - MsZ bolo verejne a mohol vystupit kazdy obcan mesta, ktory by o to vopred poziadal... a ozyvas sa teraz? dalsi "politik" co hovori ludom pravdu, ked je uz rozhodnute

     Príspevok je reakciou na "re: geolog a d."

     Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ja som bol priamo pri tom hlasovani a bol som proti. A poukazoval som na to vtedy, aj potom a poukazujem na to aj teraz. Ty si jednoznacne z tej sorty, ktora tu rozkrada verejne financie a este sa to snazis aj obhajit! Ja na rozdiel od teba hovorim pravdu a aj som ju vzdy hovoril. No a nie som ziadny politik, nakolko politiku na lokalnej urovni maximalne odsudzujem. Poviem ti vsak zaverom jeden fakt, ktory musis akceptovat ty aj tvoji suputnici- uz vam v tomto meste konecne odzvonilo.

     Príspevok je reakciou na "re: geolog a d."

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   - on ako primator a jeho manzelka ako uznavana lekarka si snad mozu dovolit vlastnit dom...btw. je na nom zalozne pravo, teda je nan stale hypo ak by si bol natolko vzdelany da sa to verejne vyhladat na katastri, ale radsej mas plnu hubu plytkych reci a polemik... - mohol si ist ako kanditat ty- pockaj, zabudla som, jedine co by si splnal je ta ukoncena stredna skola (ak vobec :)) ...volili ho poslanci, poslancov ty- regulerne volby, sa oplachni...

   Príspevok je reakciou na "ajo"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pozri si priebeh hlasovania. Poslanci v druhom kole volili NEdomoráka. Nič iné a nič viac. Výsledok hlasovania nehovorí nič o jeho schopnostiach. Mimochodom, jeho predstavenie som si pozrel na internete a teda posielať faktúry a vyplniť daňové priznanie viem aj ja. Boli tam omnoho šikovnejší ľudia. Celé to zas bola iba fraška v podaní KDH a ďalších poslancov divadelníkov. Či má dom mi je jedno, ale jeho zvolenie považujem za krok späť. Čo iné sa ale dalo čakať od ochotníkov z MsZ.

    Príspevok je reakciou na "ajo-pajo :D"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Kto schopnejší? Osoba ktorú s podobného postu pre závažnú nezodpovednosť, vďaka protekcií nevyhodili zo zamestnania. Vtedy na to HCTV a aj mestský rozhlas na jej lajdáckosť a "sklerózu" upozorňoval, aby nedošlo k zneužitiu. Aj teraz mala medzi poslancami rodinu, milenca a kamaradčák zo športového klubu. Nezabúdajte, nie je to iba o ekonomike, ale i o sťažnostiach, podaniach... Sú pochúťky ako pastuchovské smetisko, susedské spory, kde nesiaha zákon, ale iba dobrá vôľa... Je to post, kde neuspeje človek, čo sa do Hlohovca chodí iba domov vyspať.

     Príspevok je reakciou na "Nezavádzaj"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     ... ty si iny panko ked vies posudit sikovnost kazdeho kandidata bez toho, aby si s nimi pracoval...mmmm...lebo povedat: boli tam omnoho sikovnejsi je podlozene na com? 2 z nich boli kontrolori, to ale neznamena, ze je niekto sikovnejsi, alebo menej sikovny- clovek s jeho skusenostami, vedomostami, praxou vo viacerych odvetviach je pre mna konkretne viac...robit kontroling vo velkom podniku je daleko narocnejsie- ale nema vyznam to vysvetlovat niekomu, kto si mysli, ze financny riaditel posiela faktury a vyplna danove priznanie...robil ako hlavneho uctovnika, tak aj financneho riaditela ako v slovenskych, tak aj v zahranicnych spolocnostiach- tak sa laskavo nevyjadruj k jeho schopnostiam- a hlavne sa prosim ta neporovnavaj, ze: to viem aj ja- nesahas mu ani po clenky a to ani keby sa este 10 razy narodis...

     Príspevok je reakciou na "Nezavádzaj"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Tu sa nezmení nič.... hlohovčania sú nepoučitelní....

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  to ozaj slušný človek nemá v našom meste hodnotu? už sa spamätajte

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Otrasné voľačo, to už fakt nemá nijaká nová tvár v tomto meste šancu??? Bez ostudy sa tam Brezovský natrepe... a ďalšia tlupa bez ostudy ho zvolí.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   - debata na urovni ludskych suterenov: vraj, pocul som, moja babka povedala... hlohovecka trapna klasika...musim sa smiat, je mi Vas v podstate luto, lebo na nevedomosti postavit debaty a doma sediet v monterkach a zavidiet je ozaj smutne... kazdy mal moznost uchadzat sa o to miesto- poslanci zvolili cloveka so skusenostami primatora, financneho riaditela v trhovej ekonomike- kto je viac kompetentny? zabudla som- vy vsetci... P.S.: ak bude mat niekto nieco realne a konkretne v ruke- o jeho udajnom financovani domu a Čov-ky, a o inych nehnutelnostiach, ktore udajne vlastni a uctoch vo Svajciarsku a o inych podobnych srackach- od 1.9.2014 je vo funkcii a dvere bude mat otvorene pre Vas vsetkych priatelia...mozete davat podnety :D

   Príspevok je reakciou na "Nana 2"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Viete kto budoval ČOV ? Vraj firma Čarnogurského,ktorá v tom nemala skúsenosti.Viete kto ju vybral ?Nový kontrolór by to mohol vyšetriť.Aj to,prečo bola tak nesmierne predražená,prečo boli dodané zastaralé technológie,museli sa vymieňať,s neustálym pridávaním financií.V hlohovci urobia z capa záhradníka.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   nechaj on sa z toho určite vyspovedal ......

   Príspevok je reakciou na "k nane 2"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   - aka ze to firma stavala tu cisticku? vraj koho ze? daj nejake fakty prosim ta nie drysty tvojej matere... - firma nemala skusenosti- ? :D (povedat nieco take moze len stavebny dozor, ktory tam vtedy bol, pripadne technolog, architekt...nie ty s tvojim primitivnym slepacim nicim nepodlozenym nazorom) - a kolko to cele stalo ked to bolo tak nesmierne predrazene? POZOR- to bolo nesmierne predrazene hhhhhhhh... ty vypracovavas cenove ponuky na cisticky? poprosila by som niekoho na urovni s kym sa da debatovat na inej baze ako klebety...

   Príspevok je reakciou na "k nane 2"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    A ty sa na zaklade coho pasujes do role odbornicky? Slepo tu ides hajit noveho kontrolora a byvaleho primatora. Co dobre spravil tento clovek pre Hlohovec? Sa ho spytaj, za kolko kupoval aj s Dlhopolcekom cesty, ked mohli byt za korunu. Viem, i com hovorim, ale ty zjavne ani netusis, ty odbornicka...

    Príspevok je reakciou na "no schvalne..."

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     kontrolór bude kontrolovať čo sa robí teraz a ďalších 6 r., nie čo bolo pred 20 rokmi... ja som čakal, že niekto zareaguje s konkrétnou vecou, hoci od dokončenia čističky ubehlo toľko, že aj ak by tam bolo niečo nekalé, tak je to premlčané... tak keď o cestách, potom napíšte konkrétne o akú sumu predražené, aká firma to robila, komu išiel neprimeraný zisk, inak je to len ohováranie a potom súhlasim s príspevkom, na ktorý reagujete... p. s.: a kde ste boli keď sa tak dialo, ak máte pravdu - niekde na teplom miestečku odkiaľ sa nepatrilo kritizovať?

     Príspevok je reakciou na "aaaale "

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Viem, o akych cestach je tu rec. Malo sa kupovat za korunu, ale najskor Dlhoprsty v prvom pripade a nasledne Briezka v druhom pripade navrhli v prospech predavajuceho sumy, ktore boli dohromady cez 2 miliony korun. A to je len jeden pripad z mnohych, pri ktorych pripravili tieto byvale primatorske kreatury Hlohovcanov o nemale peniaze. On a kontrolor? To je vysmech a pluvanec priamo do tvare celeho Frastaku. A ty ked nevies, resp. nechces vediet, tak radsej nekomentuj, lebo si az prulis priehladny...

     Príspevok je reakciou na "aaaale "

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     tak to si moze vymysliet kazdy: cestu, covku, fabriku, dom, auto, projekt... napisat cenu a vraviet, ze to zinkasoval ten a ten, ale nic konkretneho ste sem nikto nenapisali, tak bud nic neviete, alebo neviete pisat

     Príspevok je reakciou na "aaaale "

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     No hlavne, ze ty vies. Ja som povedal, ze viem, o com pisem. Bol som pri tom. Ty len trepes. Preco by som tu ja mal tebe predkladat dokazy? Mas plnu hubu reci, tak prestan mlet a skus si vyhladat zapisnice z rokovani mz z jeho obdobia a pochopis. Vlastne nepochopis, lebo ty nechces vidiet a pocut pravdu.

     Príspevok je reakciou na "aaaale "

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Pre neries: Nejaká svätá kosť, čo má evidentne blízko k tejto fraške ma nemôže uraziť. Hlavný kontrolór je verejná funkcia, tak si ho môžem hodnotiť koľko chcem.Brezovský sa pred poslancami chválil, že vie čo sú to faktúry a pozná daňové priznanie. To by som sa hanbil vôbec spomínať, lebo to vie prvák z obchodnej akadémie. To iba potvrdzuje jeho odbornosť a kdhácke divadielko. Bili tam omnoho väčší odborníci, ale tí by asi nemuseli robiť poslušných hafanov a videli by viac ako treba.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Si žena ? ak áno,podľa vyjadrovania z piatej cenovej.Si hovorkyňa nového / už vraj úspeš - neho / kontrolóra ? Vieš toho viac ako on a všetci ostatní.Kandiduj veľavážena najmúdrejšia.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  p.Brezovského nepoznám, ale keď som si prečítal kandidátov na túto funkciu tak som nevedel či sa mi chce smiať, alebo plakať.Veď tí ľudia asi ani nemali potuchu , čo sa od HK očakáva. Ale HK si môže "skočiť" iba do takej výšky ako mu dovolí primátor, MsZ a poslanci, ktorí mu schvaľujú plán kontrol a po ukončení kontroly schvaľujú správu a prípadné opatrenia vyplývajúce zo zistení. A aby si HK zaistil isté miestečko, bude robiť iba to čo mu "pošušká" verchúška. Ako príklad uvádzam prípad z Prešova. HK primátor mesta nepustil ani do kancelárie a bol vykázaný aj zo zastupiteľstva. Ak súdy niekedy v nedohľadne dokážu jeho pravdu, tak po primátorovi ani pes neštekne a bude vymaľované. Dnes sa poctivosť nenosí.Ak budú občania Hlohovca benevolentní , tak priebeh od volieb bude obdobný ako teraz.Držím palce p. Kollárovi.Predpokladám, že občania Hlohovca sa spamätajú a vo voľbách si zvolia konečne reprezentáciu takú, aby nastal diametrálny obrat k lepšiemu. Nik nevolá po bielych knihách, ale očakávame, že nové vedenie pomenuje veci správnym menom a dá na vedomie občanom, ako to v skutočnosti bolo. Na zastupiteľstve žiadajte verejnú diskusiu kandidátov v akejsi forme okrúhleho stola, za asistencie mestskej televízie a občanov, vedenej skúseným moderátorom, kde by bol účastníkom aj novozvolený HK.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.