Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

24. november 2014

Miroslav Kollár: Nikomu nič nedlžíme

Rozhovor s budúcim primátorom Hlohovca.

Miroslav Kollár: Nikomu nič nedlžíme

Išli ste do volieb s ambíciou zvíťaziť a nik vás nepovažoval za kandidáta, ktorý by mal iba zobrať hlasy niekomu inému. Koncom kampane bolo zrejmé, že sa bude rozhodovať medzi vami a Milanom Domarackým. Čím si vysvetľujete tak jednoznačný výsledok?
V konečnom dôsledku podľa mňa rozhodlo to, že pán Domaracký tiež predstavuje minulosť Hlohovca posledných dvadsiatich rokov. Čo ma prekvapilo, že sa zadefinoval ako občiansky aktivista.

Stretli sa dva faktory. Na jednej strane tu bola narastajúca frustrácia ľudí z toho, že sa v tomto meste nič nedeje. Dvaja ďalší najvážnejší kandidáti predstavovali posledných dvadsať rokov. Na druhej strane si myslím, že tu bola celkom príčetná ponuka, ktorú mohli občania využiť. Keby nebolo jedno, alebo druhé, tak tie výsledky by neboli až tak jednoznačné.

Mali ste veľmi silnú kampaň. Koľko stála?
Neviem, či veľmi silnú. Priznám sa, že celkom na začiatku sme to mali nastavené tak, ako to štandardne robia „experti z Bratislavy“. Teda sofistikované komunikačné stratégie a že to bude postavené na dátach. Asi po týždni som pochopil, že to nemá žiadny zmysel a treba začať veľmi intenzívne vnímať nálady v meste a informácie zbierať úplne iným spôsobom.

Napriek tomu, že tá kampaň vyzerala veľmi intenzívne, tak to bolo intenzívne predovšetkým v osobnom nasadení jednotlivých ľudí. Tým, že ja som bol kandidátom na primátora a mali sme osemnásť kandidátov na poslancov, tak každý do toho vložil kopec roboty. Všetci zadarmo. Nik nedostal ani cent za prácu a výhodou bolo, že sme mali v tíme všetky profesie.

Ja som vedel dodať obsah, mali sme kreatívnych ľudí, mali sme ľudí, ktorí zalamovali noviny, plagáty, letáky, takže to, čo sa platilo von boli len náklady na tlač novín, letákov, bannerov a náklady na eventy, z ktorých ale mnohé boli postavené tak, že niektoré náklady sa vrátili.

Dávame dohromady posledné faktúry, ale myslím si, že celá kampaň pre 20 poslancov, vrátane mojej primátorskej, neprekročila desať tisíc. Keď to hovorím kolegom v Bratislave, tak tvrdia, že je to absurdná suma. Vieme ju ale vydokladovať úplne presne. V rámci kampane sme dokonca vybrali päťsto eur na zámok, ktoré odovzdáme pani Kvantovej.

Časť z nákladov som si platil z vlastných zdrojov cez transparentný účet s tým, že kolega z boja proti skládke pán Baránek mi prispel určitou sumou. Tá časť, ktorá sa realizovala v rámci kampane Fraštačanov išla z poslaneckých odmien, ktoré piati nezávislí poslanci celé volebné obdobie sústreďujú na jednom účte.

Viac ako 14 tisíc rozdali počas volebného obdobia od dôchodcov až po deti a teraz ten zvyšok išiel na kampaň. V podstate tam nie sú žiadne externé peniaze a nikomu nič nedlžíme. Dokonca noví kandidáti to mali za nulu. Otázka je, či to teraz nejakým spôsobom budú refundovať z poslaneckých odmien. Predovšetkým je to ale o tom, že do toho všetci vložili kopec práce.

V diskusii pred voľbami sa vás ľudia spýtali, čo pre vás znamená slovo „nezávislý“. Čo pre vás znamená dnes?
Na tému nezávislosti prebieha množstvo debát. Ja to vnímam tak, že nie som stranícky kandidát a nie som členom žiadnej strany. Nie som tiež „utajený“ kandidát nejakej strany. Nie je to to, čo sa stalo v Bratislave-Starom Meste, že na druhý deň po voľbách sa k nezávislému kandidátovi prihlásil Smer.

Kampaň ste viedli spoločne so združením „Fraštačania“. Mali ste spoločné letáky, plagáty a stretnutia s občanmi. Nejde o určitú stratu nezávislosti?
Absolútne to tak nevnímam. Naopak, ako primátor bez zastupiteľstva by som bol v podstate polovičný primátor. Keďže tu v meste treba riešiť zásadné veci, potrebujem spoluprácu so zastupiteľstvom. Bol som veľmi rád, že sa k piatim súčasným nezávislým poslancom a Oliverovi Pestúnovi pridala takáto silná skupina.

Rozumiem tomu, že v takejto veľkej skupine ľudí môžu byť predstavy rôznorodé, ale ja ich môžem hodnotiť iba tak, ako som ich spoznal za posledný polrok, rok, alebo dva. A moja skúsenosť s kolegami je taká, že všetci nasadili všetky sily, ktoré vedeli do tej práce dať a v zásadných veciach máme spoločnú predstavu, kam nasmerovať toto mesto a ako sa správať k mandátu, ktorý sme dostali.

Som rád, že takáto sila stojí za mnou aj v zastupiteľstve a otvorene hovorím, že sme sa potiahli navzájom. Do aktivít sme vedeli zapojiť desiatky občanov a v istej fáze kampane na nej robilo možno päťdesiat ľudí. Všetko v rámci dobrovoľníctva.

MsZ ovládli nezávislí a väčšina je zo združenia „Fraštačania“. Nebude zastupiteľstvo „jednofarebné“?
Toto je v súčasnosti úloha číslo jedna, ktorú musím riešiť. Poviem to inak. Keby takýto výsledok dosiahla nejaká „tradičná“ politická strana, tak by som si v tejto chvíli búchal hlavu o stenu, ako to tu bude vyzerať. Viem, aké sú riziká, keď má niekto príliš veľkú väčšinu. Treba naozaj veľkú pokoru pred týmto mandátom.

Ukáže sa to hneď pri nastavovaní zloženia komisií a mestskej rady. Nemienim to riešiť systémom, že víťaz berie všetko. Zachováme paritné zastúpenie aj tých ostatných nezávislých, ktorí nie sú „Fraštačania“ a aj štyroch zástupcov politických strán. Samozrejme, na toto si musíme dávať pozor a je to v tejto chvíli najväčšie riziko, aby sme neskĺzli do pocitu, že zrazu môžeme všetko a nikoho sa na nič nemusíme pýtať.

Na druhej strane tým, že nie sme žiadna stranícka štruktúra a je to pätnásť nezávislých ľudí, z ktorých má každý svoj názor, paradoxne je to pre mňa zložitejšia situácia, ako keby sme boli politická strana, kde ja som predseda a „dám príkaz“. Teraz pri hlasovaní v parlamente musím presvedčiť pätnásť individuálnych ľudí o tom, že toto je správne riešenie. Ja si dokonca nemyslím, že tých pätnásť ľudí bude hlasovať stále rovnako.

V diskusnom fóre, ale aj na zasadnutiach zastupiteľstva zazneli názory, že mesto ovláda jeden človek. Nebude novým „kmotrom“ Marián Bobák?
Nie. Môžem k tomu povedať aj viac, lebo s týmto som konfrontovaný zo všetkých možných strán. Ja Mariána Bobáka vnímam posledné dva-tri roky v kontexte rozvoja hádzanej a pred tým, čo za pár rokov dosiahli nielen s mužmi, ale aj so ženami a mládežou dávam klobúk dolu. Komunikujeme spolu na tému rozvoja športu, čas od času sa stretneme. Viem, že ide riešiť športový areál na pozemkoch prenajatých od mesta a ja mám samozrejme záujem o rozvoj športu, preto ma zaujímajú tieto plány.

Ale tak, ako sa bavím s ním, hovorím aj s ďalšími a budem hovoriť s kýmkoľvek, kto príde na mesto s nejakým rozumným návrhom. Nie je to teda opakovanie modelu Varga - Dvoran. Platí aj to, čo som povedal o kampani, že nikomu nič nedlžíme.

Hneď po voľbách začali vznikať diskusie s tipmi, kto bude váš zástupca. Kto ním teda bude?
Mám o tom pomerne jasnú predstavu, ale ešte ma čakajú nejaké rokovania a oznámim to v priebehu tohto týždňa. Nebude to ale žiadne zásadné prekvapenie. Potrebujem nie reprezentatívneho viceprimátora, ale výkonného. Jednoducho povedané, potrebujem podeliť asi štyri oblasti a povedať, že toto sú veci, ktoré prioritne bude riešiť môj zástupca a bude za ne zodpovedný. On bude pripravovať odbornú časť a ich presadzovanie je už moja práca.

Jednu vec ale k viceprimátorovi chcem povedať. V Hlohovci je taká trochu zvláštna situácia, že neexistuje v tejto chvíli pravidlo, ako je nastavený plat zástupcu primátora. Dokonca neplatí ani to, čo sa tradovalo, že viceprimátor má polovicu platu primátora. To platilo niekedy, ale posledné štyri roky je to na ľubovôli primátora, čo považujem za nonsens.

Za nonsens ale považujem aj to, ak je plat viceprimátora naviazaný na primátorský. Môže sa pokojne stať, že sa poslanci nahnevajú na primátora a dajú mu len ten najnižší plat. Viceprimátor, ktorý si svoju prácu robí dobre, na to doplatí. Hneď na ustanovujúcom zasadnutí chcem v odmeňovacom poriadku nastaviť, aby bol aj plat zástupcu koeficientom k priemernej mzde tak, ako je to v iných mestách.

Kto bude prednostom mestského úradu?
Nemienim 15-teho prísť na úrad a veľkou lopatou vyhádzať desiatky ľudí. Nemyslím si, že verejná správa má fungovať takýmto spôsobom. Pani prednostka je už takmer rekordérkou medzi prednostami na Slovensku, lebo pracovala už s tromi primátormi. Považujem ju za profesionálku, preto jej dám šancu rekord zlepšiť a bude pracovať aj so štvrtým.

Výhrady zaznievajú voči konateľom mestských spoločností, predovšetkým VaTS a HcTV. Majú ich konatelia vašu dôveru?
Nerád by som personálne veci odkazoval cez médiá, ale na druhej strane je pravda, že sú spoločnosti, ktoré fungujú lepšie a ktoré fungujú horšie.

VaTS rozhodne nepatrí k tým, ktoré fungujú lepšie a navyše, v tomto roku sa tam prehlbuje dlh a prestali platiť čističke odpadových vôd. Otvorene môžem povedať, že VaTS je prvá spoločnosť, kde sa budem snažiť veľmi rýchlo zistiť ten reálny stav a robiť kroky, aby sme zastavili ten prepad.

K HcTV zatiaľ  len stručne. Život v Hlohovci ako značku samozrejme zachovám, ale chcem z toho v rámci odpolitizovania urobiť skutočný informačný spravodaj mesta, ako som sa zaviazal v programe, kde nebudú články a fotky ako primátor niekomu niečo podal alebo odovzdal. Pokiaľ ide o hlohovskú televíziu, tá dostane ešte jednu šancu a o konkrétnom nastavení sa budeme baviť vo veľmi krátkom čase.

Je pravidlom, že primátor sa začiatkom roka stretáva s významnými podnikateľmi a osobnosťami mesta? Zachováte tradíciu „Novoročnej čaše“?
Práve to riešime s pani prednostkou. Budem pokračovať v tejto tradícii, ak sa mi podarí, ešte v predvianočnom čase sa chcem stretnúť s viacerými skupinami ľudí, občianskymi združeniami, dôchodcami a podobne. Novoročnú čašu budeme robiť, ale určite ešte otvorím zloženie ľudí, ktorí sú tam pozývaní.

Pozvete aj Ivana Vargu?
O tomto som ešte nepremýšľal, priznám sa. Totižto, na jednej strane sme mesto, v ktorom žijú Hlohovčania, ale na druhej strane primátor tým, koho „legitimizuje“ takýmito pozvaniami, udáva trošku tón mestu a naznačuje, koho považuje za skutočne užitočného a významného pre rozvoj mesta – a samotná funkcia to nikomu nezaručí. Dôležitejšia je pre mňa reálna práca pre rozvoj mesta. Takže uvidíme.

Stretli ste sa s primátorom. O čom ste sa rozprávali?
Hneď v pondelok som primátorovi písal, či je ochotný sa so mnou v utorok ráno stretnúť. Reagoval rýchlo a bolo to veľmi korektné stretnutie. Povedal som mu, že ja som si z neho nespravil tému kampane. Pokiaľ sa on bude správať tento mesiac profesionálne, tak nepotrebujem z neho robiť tému ani neskôr.

Primátor sa k tomu postavil korektne, dohodli sme sa na ďalšej komunikácii a pravidelných stretnutiach do 15. decembra, keď budem preberať funkciu, aby som vedel o všetkých nasledujúcich zásadnejších rozhodnutiach. Myslím si, že ak to bude fungovať tak, ako sme sa dohodli, je to možno až prekvapujúco profesionálne.

 Článok bol zobrazený 15321x
Diskusia k článku (57)


Podobné témy
Primátor ocenil statočný čin policajta
Primátor ocenil statočný čin policajta
Dopravný policajt Peter Dvoran zachránil počas služby život 69-ročnej žene.

Popoludnia s primátorom od augusta každú stredu
Popoludnia s primátorom od augusta každú stredu
Vzhľadom na narastajúci záujem verejnosti o dianie v meste, zavádza primátor od augusta pevný termín, kedy ho môžu občania navštíviť v kancelárii.

Primátor Hlohovca rokoval so šéfom Enelu aj o cene tepla
Primátor Hlohovca rokoval so šéfom Enelu aj o cene tepla
Miroslav Kollár absolvoval v piatok 20. februára prehliadku jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice.

Primátor Hlohovca viceprezidentom Únie miest Slovenska
Primátor Hlohovca viceprezidentom Únie miest Slovenska
Primátor Hlohovca Miroslav Kollár bol v piatok 30. januára 2015 na mimoriadnom sneme Únie miest Slovenska (ÚMS) v Bratislave zvolený za jedného z viceprezidentov únie.

Kollár vyhlásil korupcii nulovú toleranciu
Kollár vyhlásil korupcii nulovú toleranciu
Novozvolený primátor prezradil mená svojich zástupcov. Na prvej schôdzi zastupiteľstva vymenil konateľa mestskej spoločnosti.


Diskusia k článku (57 komentárov) »

57 komentárov


 1. gravatar

  Voľby boli zbytočné, Ak sa niekto bojí vymeniť pani prednostku po páde 3 primátorov je to na zamyslenie. Ak niekto mal vždy posledné slovo pri styku s občanmi, tak je to na zamyslenie. Ak niekto sa tam drží a mesto nenapreduje, tak to bolo dobre roky zohraté a pripravované. Mali by si na to dať odpoveď všetci traja bývalí primátori. spolu s občanmi. Koľko je ľudí nahraditeľných, len zrazu v Hlohovci to nejde. Ideme v starých koľajách , vopred dobre pripravených...

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Aj ja som zostal prekvapeny ze so tam chce Kollar nechat prednostku. Mohol to povedat pred volbami

   Príspevok je reakciou na "PRAVDA"

   Hodnotenie (+11%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nerozumiem tomu prečo by mal hneď meniť prednostku ? Ona môže za čo ? Plnila vždy úlohy nadriadených predpokladám ako ty. Či ty nie ? MK si očekuje každého, nechajte mu povestných 100 dní a uvidíte kto zostane. Je maximálna hlúposť niečo riešiť keď nevidíš pod obal.

   Príspevok je reakciou na "PRAVDA"

   Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Máš pravdu, p.Kollár je obyčajný klamár a ľutujem, že som ho volil. Ak mieni ponechať starú zostavu úradu voľby boli celkom zbytočné. Hanba Vám p.Kollár. Už je to tu. Tohto som sa obával.

   Príspevok je reakciou na "PRAVDA"

   Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ľudia zobuďte sa konečne, zamyslite sa nad tým, čo píšete a začnite logicky uvažovať. Vo vyspelom svete je normálne, že človek , ktorý sa dostal na nejaký významnejší post (politický ale i post v ekonomike) je väčšinou 100 dní hájený. Je to preto, aby sa mohol "rozkukať", aby si mohol preveriť prostredie, ktoré zdedil. A aby mohol kompetentne rozhodovať. Nikto "zvonku" nemôže vedieť, ako to "vovnútri" skutočne vypadá. Na to to je, dodržuje sa to a má to zmysel. (teda v tom vyspelom svete) U nás to žiaľ vypadá tak, nemyslím iba v Hlohovci, že sa "vyhádžu" nekompetentní partajníci z jednej strany a nahradia sa tiež nekompetentnými partajníkmi z druhej strany. (samozrejme včetne príslušníkov rozvetvených rodín) Výsledok všetci poznáme a denne zažívame. Keď tu čítam reakcie niektorých jedincov, tak mám dojem, že sa chýr o tomto bežnom postupe do Hlohovca nedostal. Môže to byť však aj tým, že naša morálka je už natoľko zvrátená, že "vyhadzovanie nekompetentných a ich nahradzovanie druhými nekompetetnými" považujeme za tú správnu reakciu. Ale určite sa to dá robiť aj kompetentne. Tak to skúsme aj v Hlohovci. - See more at: http://www.hlohovecko.sk/?m=magazin_clanok&id=606#comment_9243

    Príspevok je reakciou na "Pravda 1"

    Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  NEMOHOL, lebo by sme ho NEVOLILI...nevymení ani Libanta a ostatných...to bolo rečí pán Kollár!!!!...aké šance...skutkový stav..za ten sú zodpovední..nič iné!!!!!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   a kde si vyčítal, že Libant zostáva ? Zmieňuje sa o HCTV, že dostane šancu ! Teda ako celok, nie Libant....

   Príspevok je reakciou na "A sme doma.."

   Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Veľmi zrozumiteľné a jasné odpovede, nechápem kritiku čo tu píšete. Mnohí by ste si predstavovali ozaj to aby prišiel s tou "lopatou" a vyriešil personálne otázky hneď na druhý deň? O čom by to ale svedčilo? Podľa mňa o tom, proti čomu sme volili! Všetkým odkazujem nechajte šancu a minimálne aspoň známych 100 dní jeho "vládnutia" a až potom vyslovujte akúkoľvek kritiku. Je jasné, že tu v HC toho škrípe veľmi veľa a NEEXISTUJE taká možnosť, že sa všetko spraví mávnutím čarovného prútika. Dajte MK čas! Podľa mňa je to kompetentný človek a jeho odpovede v tomto článku sú toho dôkazom. Držím palce aj celému nastávajúcemu zastupiteľstvu.

   Príspevok je reakciou na "A sme doma.."

   Hodnotenie (+77%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Mam pocit, ze len cakate na hocijaky krok Kollara, aby ste ho mohli kritizovat. To, ze si tam nechal presnostku predsa este neznamena, ze ju tam ponecha na cely cas. Co ked je to tak, ze si potrebuje niekoho pripravit a to chvilu potrva? Hmmm... A ti co cakali zmeny okamzite, tak to snad nemyslia vazne. Ste mali predstavu, ze Kollar hned ako zasadne na primatorsky post, tak vymeni cely mestsky urad? A kto by tam robil? A tie reci typu, ze keby povedal, ze prednostku nrvymeni, tak by sme ho nevolili...A slubil, ze ju vymeni? Dajme mu cas a uvidime, ako mu to pojde a potom to riesme. Ja si myslim, ze to bude podstatne lepsie, ako za vsetkych doterajsich primatorov.

  Hodnotenie (+45%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   S kritikou musí počítať každý primátor.

   Príspevok je reakciou na "re:all"

   Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   NO,no len ho nekritizujte .Celá kampaň Kollara a spol. bola založená na kritike . Tvrdí , že on si nerobil agendu na Dvoranovi , čo je boha pustá lož !!!! Vstal z popola cca pred 1až 1,5 rokom a začal to tu kritizovať a ako vhodnú zamienku si našiel smetisko , predtým roky oň ani nezakopol a to tam bola situácia podobná tej dnešnej alebo nedávno minulej ...Následne zistil , že v Hlohovci je aktuálna téma Smer a hlavný zástupca tejto strany v Hlohovci , ktorý je napojený na primátora .Tu stretol skupiny nezávislo závislú ,ktorá hladala vhodného kandidáta na primátora , keďže tí predošlí sa zopsuli a dopomohol im svojim know how zosadiť terajších diletantov .Len neviem , či tam neprídu ešte väčší diletanti..Nezávislo závislí boli niekedy za Dvorana a keď im nešiel po ruke , urobili z neho hlupáka , čo nebolo až tak ťažké. Dnes majú znova svojho kandidáta na správnom mieste a znovu idú stavať športové komplexy, rozvíjať šport v Hlohovci a hlavne ho zveladiť. Nuž páni na kritiku si treba zvyknú , keď chcete zarobiť...

   Príspevok je reakciou na "re:all"

   Hodnotenie (-5%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Evidentne ste este nestravili volebnu prehru. Vymyslate si jednu hlupost za druhou. To je pre Vas typicke, celu kampan KDH/Smer ste tak viedli. Bez toho, aby ste ludom nieco ponukli, tak ste sa nestitili pysit sa vecami, ktore ste ani neurobili, resp. ste sa o ne nepricinili. Dokonca ani necitate to, co je napisane. Kollar povedal, ze si v predvolebnej kampani nerobil agendu na Dvoranovi, Vargovi a podobnych dobrodruhoch. Ale Vam je to zbytocne vysvetlovat. Ako hovori uz zludovela veta: "pre hlupaka kazdy hlupy".

    Príspevok je reakciou na "odpoved 1"

    Hodnotenie (+11%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Nuž,drahí moji , čo ste si to za pracanta aj partiu zvolili to tam máte. Nič svetoborné,nič výnimočné,len ďalšie pahltné krky túžiace po korýtku plnom euráčikov. Pán nový najsamlepší by mal naozaj urobiť radikálny rez celým úradom od tej nenahraditeľnej až po posledného poskoka bývaleho primáša. Ale polžme si otázku , kto to potom bude robiť ? Nový nezávisláci ešte nič nevedia a v podstate sú s toho vyjašení ako sa dostali k moci. Teraz nastal čas naplňať tie prevolebné sľuby a nie len otvárať huby. A zrazu je problém kto to bude robiť!? Nuž asi by mali začať pracovití fraštačania,nezávislí a najmúdrejší občania svojho mesta na čele so superhrdino dnešných dní. Nebude dlho trvať táto euforia , pretože nie všetci budú spokojní s korýtkom a tým čo je v ňom. Celé sa to vráti do pôvodných koľají, že kto s kým a za koľko. V tomto meste to inak ani nejde,nech príde závislí či nzávislí primáš. Časom sa aj tak s neho stane Judáš. Tí čo sú dnes okolo neho nezávislí sú už teraz od neho závislí,preto že len čakajú akú faktúrku si budú môcť dať podpísať pre svoje firmičky stavebné,elektrikárske,počítačové a pod. Keď sa nevyhovie,tak bude zle nedobre a nezávislosť skončí na háku ak Jánošík. Tešme sa spoločne na sviatky vianočné,po novom roku horúco byť začne.

     Príspevok je reakciou na "re: odpoved 1"

     Hodnotenie (-36%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Fuha...Ty si aky prognostik...Nemal by si sa premenovat na Sibylu? Este novy primator nenastupil, rovnako ani poslanci a ty uz vsetko vies. Nie je ta tu skoda? Teba by si mal nas najlepsi premier zobrat za poradcu a nie nejakych Vaznych, Kolesikov, Paskov, Kalinakov... A na zaver jedna otazka? Kedze vsetko vies, tak dokazes sam so sebou zit?

     Príspevok je reakciou na "re: odpoved 1"

     Hodnotenie (-7%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Myslím , že nečítaš ty alebo vy , ba dokonca nie ste ani v obraze . Pokiaľ viem , tak Kollar si postavil celú kampaň na kritizuovaní predošlého vedenia mesta a ľudí , čo si spomenul . Dokazujú to jeho vyjadrenia na stretnutiach s občanmi , jeho trápne profilové fotky na FB , ktoré nie sú hodné dospelého človeka , nie to vtedy ešte budúceho primátora ...Do kariet mu veľmi zahrala vyhrotená situácia medzi poslancom a budúcim kmotrom mesta . Vraj kmotor mesta, to je honor hodný tohoto človeka... enem ,kde na to vzít...Prečítaj si jeho statusy LH a pochopíš ,akým Smerom sa uberala jeho kampaň, alle je čas už robiť a nie kritizovať , budeme sa pozerať...

     Príspevok je reakciou na "re: odpoved 1"

     Hodnotenie (-9%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Moje presvedčenie je také,, že isté skupiny v Hlohovci hľadali človeka a pripravili mu pôdu, je teraz na ňom, ako sa im odvďačí, A zasa také bombastické ako ste čakali nič nesľúbil, už vám povedal, v článku, že je veľa vecí, ktoré nemôže, keď vám to povedali starí primátori hovorili ste, že nič nerobia, pozorne som si prečítala jeho program a okrem toho, čo sľúbili iní, tam nič nie je a nemyslím si, že nikto nič neurobil, pretože každý primátor niečo urobil, lenže ľudia čakajú nesplniteľné, pretože tak ako si to oni predstavujú pre jedného to, pre iného oné, tak to nepôjde ani s týmto primátorom a uvidíte, že nič mimoriadne sa neudeje a vy môžete čakať na ďalšieho.

     Príspevok je reakciou na "re: odpoved 1"

     Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Arabele: kazdy z programov sa lisil cca o 1/3, aj ten Kollarov. Kazdy vravel o zeleni, parkovani, vyuzivani eurofondov (co nebude tak lahke ako doteraz, pretoze sa zo spolufinancovania z 15% ide na cca 50%, v zavislosti od typu prijmatela a projektu...). Rozdiel v porovnani Kollara s ostatnymi bol, ze slubil menej kradnut a dat viac na sluzby mesta ludom. To doveryhodne neslubil ziadny z jeho konkurencie a je otazne, ci by to niekomu z nich aj ludia uverili, keby to slubili. To ze tu niekto riesi personalne otazky je druhotne. Uradnici su v Svk systeme ako v CK monarchii, kade vietor... je november a treba otacat kabaty. Aj bez ich pomoci a loajality by sa tam M. K. nedostal. Nie su hlupi a bavia sa s ludmi - ved to je ich praca, aby riesili problemy ludi. Na rozdiel od toho, ako sa spravali zvoleni zastupcovia.

     Príspevok je reakciou na "re: odpoved 1"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    odpoveď 1. Arabela asi veľmi dobre vie keď Ty najavo dáva vedieť ako s Tebou súhlasí. Alebo to nevie a reakcia je len akási povinnost zaťat sekierkou. Otázka č. 1 a 2 Išli ste do volieb s ambíciou zvíťaziť a nik vás nepovažoval za kandidáta, ktorý by mal iba zobrať hlasy niekomu inému. Koncom kampane ..... Odpoveď: Stretli sa dva faktory. Na jednej strane tu bola narastajúca frustrácia ľudí z toho, že sa v tomto meste nič nedeje.......... Čo je KAMPAN? čo sa platilo von boli len náklady na tlač novín, letákov, bannerov a náklady na EVENTY, z ktorých ale mnohé boli postavené tak, že niektoré náklady sa vrátili. Čo sú EVENTY? Odpoveď spoločná. Event marketing je marketingová činnosť v jej strede stojí event. Najviac styčných bodov (společných) má so sponzoringom veľkých akcií. Emocionálne podnety ktoré event. vyvoláva veľmi dobře pôsobia na image a ponúkané služby či produkt (koniec cit.) pokračovanie nabudúce

    Príspevok je reakciou na "odpoved 1"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pokračovanie Otázka 3 a 4 -V diskusii pred voľbami sa vás v diskusii ľudia spýtali, čo pre vás znamená slovo „nezávislý“. -Kampaň ste viedli spoločne so združením „Fraštačania“. Čo a alebo kto je nezávislý -absolútno, samostatnosť, sloboda Odpoveď č.3 a 4. Absolútne to tak nevnímam. Naopak, ako primátor bez zastupiteľstva by som bol v podstate polovičný primátor. Keďže tu v meste treba riešiť zásadné veci, potrebujem spoluprácu. Múdra odpoveď. (pre tých, ktorí rúbu a zaorávajú) Čo sú ale zásadné veci??? Odpovedá H.Mintzberger: jeho 5 stratégií PLÁN, MANÉVER, ŠABLÓNA, POSTAVENIE a BUDÚCNOSŤ Niet čo vytknúť. Takže ak sú spoločné predstavy tie naj pre "FRAŠTAČANOV", bude to SUPER. Nemenujme kritikov (............) Čo je zastupiteľstvo (mestské) Zastupiteľstvo je zastupiteľský zbor samosprávneho celku zložený z poslancov zvolených v priamych voľbách obyvateľmi samosprávneho celku. Ako to že zvolené zastupiteľstvo by nemalo pracovať tak ako má. Veď je to to najlepšie čo sme si vybrali. pokračovanie nabudúce.

     Príspevok je reakciou na "voda"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     pokračovanie3 Otázka č. 5 a 6 -MsZ ovládli nezávislí a väčšina je zo združenia „Fraštačania“. Nebude zastupiteľstvo „jednofarebné“? Odpoveď: Toto je v súčasnosti úloha číslo jedna, ktorú musím riešiť. Poviem to inak. Keby takýto výsledok ........ Ja si dokonca nemyslím, že tých pätnásť ľudí bude hlasovať stále rovnako. Nuž na začiatok pekné hlasovanie 3454 (+45%) V diskusnom fóre, ale aj na zasadnutiach zastupiteľstva zazneli názory, že mesto ovláda jeden človek. Odpoveď: Nie. Môžem k tomu povedať aj viac, lebo s týmto som konfrontovaný...................Platí aj to, čo som povedal o kampani, že nikomu nič nedlžíme. Nie je to už VAR-DVO a už vonkoncom nie VAR-VAV. Uvidíme ďalej pokračovanie nabudúce

     Príspevok je reakciou na "voda"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Radšej si bude robiť šoféra a hovorkyňu 3v1 s primátorovaním. Ako by mal niečo podstatne riešiť.

  Hodnotenie (-25%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ja primátorovi držím palce,aby sa mu darilo.Trošku som sklamaná(a v kútiku srdca asi väčšina z nás,čo sme ho volili) že necháva Libanta viesť hlohovskú TV a p. Lukáčová tiež raz ,,iba" začínala.Nik nie je nenahraditeľný a mladí ľudia sa veľmi rýchlo učia.

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Ľudia zobuďte sa konečne, zamyslite sa nad tým, čo píšete a začnite logicky uvažovať. Vo vyspelom svete je normálne, že človek , ktorý sa dostal na nejaký významnejší post (politický ale i post v ekonomike) je väčšinou 100 dní hájený. Je to preto, aby sa mohol "rozkukať", aby si mohol preveriť prostredie, ktoré zdedil. A aby mohol kompetentne rozhodovať. Nikto "zvonku" nemôže vedieť, ako to "vovnútri" skutočne vypadá. Na to to je, dodržuje sa to a má to zmysel. (teda v tom vyspelom svete) U nás to žiaľ vypadá tak, nemyslím iba v Hlohovci, že sa "vyhádžu" nekompetentní partajníci z jednej strany a nahradia sa tiež nekompetentnými partajníkmi z druhej strany. (samozrejme včetne príslušníkov rozvetvených rodín) Výsledok všetci poznáme a denne zažívame. Keď tu čítam reakcie niektorých jedincov, tak mám dojem, že sa chýr o tomto bežnom postupe do Hlohovca nedostal. Môže to byť však aj tým, že naša morálka je už natoľko zvrátená, že "vyhadzovanie nekompetentných a ich nahradzovanie druhými nekompetetnými" považujeme za tú správnu reakciu. Ale určite sa to dá robiť aj kompetentne. Tak to skúsme aj v Hlohovci.

  Hodnotenie (+80%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  vobec ste nepochopili clanok, kde pisal ze Libanta tam necha ? len že da druhu šancu HcTv ... Uvedomte si ze este ani nesedi na stolicke primatora a vy uz chcete aby rozkrikoval svoje najblizsie kroky. Skuste sa aspon troska vcitit do jeho koze a zamysliet sa ako by ste postupovali vy...

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar
  ajo

  V minulých voľbách som volil Dvorana. Celé obdobie som si to vyčítal. Snáď nedopadnem rovnako aj teraz

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  Nad komentovaním toho čo asi bude a ako by to malo byť , ostáva rozum stať.Či si ponechá prednostku , lebo aj ona niekedy začínala a nahradí ju nepoškvrnenou osobou bez skúsenosti ? To, že prednostka je taká aká je, je dôsledkom toho akí primátori a viceprimátori v tom čase boli.Počuli ste s úst primátora Petra a viceprimátora Janka na zastupiteľstve jednú rozumnú, logickú a zmysluplnú vetu ? Áno, bolo tam pár zmysluplných ! A zneli asi takto : navrhujem zvýšenie platu primátorovi o .... ! Prednostka predsa začínala na finančnom odbore.A viete čo sa tam deje ? V dobrom slova zmysle. Tam sa získavajú "ostrohy" ako odbornosť, prehľad o finančných tokoch. Ako môže nastúpiť na funkciu prednostky novic. Veď tam bude nový primátor, viceprimátor. A čo. Pôjdu na zaškolenie do Bratislavy aj s novou prednostkou ? Najmenej prvý polrok tieto funkcie bude suplovať prednostka. A nezabúdajme, že je studnicou informácií o predošlých funkcionároch !!! A to je dôležitejšie ako horkosť v krku z jej ďalšieho pôsobenia. Pavučinu ktorá tam je, môže pomôcť rozpliesť práve ona. Tak, že netreba závidieť a múdri pisalkovia nech sa oficiálnou cestou uchádzajú o túto funkciu, alebo aspoň a post poradcu primátora.

  Hodnotenie (+69%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Tí čo nadávali a ohovárali M.K.pred voľbami,ohovárajú aj teraz,budú aj neskôr.Zbabelo, anonymne,pre nich je to hrdinstvo.Neviem,čo by písali,keby M.K.všetkých vymenil.Vlastne viem - je likvidátor,dosadzuje svoje kone.No a zase by bolo zle nedobre.K pani prednostke - každý má svojich sympatizantov i odporcov.Podľa môjho názoru / to neznamená,že môj názor musí byť aj vašim / je to rozumná pani,ktorá je vo svojej práci odborníčka,viem,že radiť sa k nej chodili a chodia zamestnanci MÚ,i vedúci odborov - postrehol som to aj na MZ.Nikdy som nemal pocit,že by neporadila,sám som viackrát bol za ňou so sťažnosťami,nikdy sa nesprávala negatívne,arogantne.Tak prosím Vás, nechajte ju pracovať,o osudoch pracovníkov MÚ a o obsadzovaní postov nechajte rozhodovať novozvoleného primátora.

  Hodnotenie (+81%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Poviedka o oráčovi Raz malé_nemalé hospodárstvo dospelo do situácie keď aj orať bolo treba. Tu prihlásil sa John, že veru on poorie, zem na jar pripraví. Aj stroj mal aj chuť. Nuž orať začal. Oral, oral až ....... vyoral. Veruže on nie po poriadku riadok po riadku postupoval, ale krížom-krážom po pľace lietal. Raz letel za pluhom ledva dych chytal, potom tlačil, tlačil a tiež dych dochádzal čo nevládal. Nakoniec robotu vzdal a prenáramnú spúšť po sebe zanechal. Tak veru ľudkovia orete zo strany na stranu lietate. Nik už nie je dobrý. A verte či neverte ani nikdy nebude. A o tom to je. Koľko ľudí toľko chutí. Len jedno ostane a to skôr či neskôr ak nám to vôbec dôjde, že hlúposť či vlastná alebo cudzia tu bola, je a bude. Neorte zbytočne, len sa zadýchate. Vyčkajte ak dosah nemáte. A ak máte rozum používajte aby ste sa sami před sebou hambiť nemuseli.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vyčkajte, ak dosah nemáte... Už nie sme treba?

   Príspevok je reakciou na "voda"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Zložitý text, že?

    Príspevok je reakciou na "volič"

    Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Aký zložitý text, ty si nepochopil mňa, vôbec nebol príspevok trefný, dobre sa vie ako orať, rúbať...

     Príspevok je reakciou na "Voličovi"

     Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Toto je reakcia na príspevok "Volič" z 5.12.2014, 19:07:06. Veď to, že "dobre sa vie ako orať, rúbať..." "aj ČÍTAŤ,CHÁPAŤ." Len málokto však vie "dobre orať,rúbať..." "aj ČÍTAŤ,CHÁPAŤ." Takže ešte raz: "Zložitý text, že?"

     Príspevok je reakciou na "Voličovi"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Neviem prečo je pre teba ten text tej "poviedky" taký zložitý, len politika je o inom, nie je ani zložitá ak sa robí poctivo a nenamotávajú sa ovse....

     Príspevok je reakciou na "Voličovi"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Text je naozaj skvelý, ale ťažko zrozumiteľný. Je to skôr filozofický text, ktorý používa pojmový aparát, ťažko zrozumiteľný aj vysokoškolsky vzdelaným ľuďom. Napriek tomu, že obsahovo, analyticky je to skvelý článok, mnoho ľudí , pre jeho ťažko zrozumiteľný text nepochopí ani obsah. Škoda. Autor je mimoriadne fundovaný a analýza je naozaj skvela, škoda toho slovníka. Použil by som okrídlenú vetu, že najvedeckejšie je to najjednoduchšie

     Príspevok je reakciou na "Voličovi"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Každý je treba. Správne smerovaná angažovanosť je priam potrebná P. S. aj reakcia na odpoveď voličovi _ Text je zložitý podľa toho ako sa naň pozeráme. Kedže je zrejme a môže byť aj naďalej o nepochopenie, radšej vysvetlím. Oráč môže byť kľudne aj drevorubač, zametač ale i hrobár..... Prečo? Rúbe sa až triesky lietajú. Zametá sa všetko do jedného koša. No a pochováva všetko a všetci bez rozdielu na vykonané, ktoré ešte vykonané ani nebolo. Nuž aká zložitosť. Vidno že osobné invektívy su istej skupine príspevkov dané do vienka. Dobré je ale, že sú aj triezvo uvažujúci. Žiaľ aj tí sa však stávajú z nevôle hodní triesky, metly alebo truhly. Palec hore vodaplus. Ď.

    Príspevok je reakciou na "volič"

    Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  Trefné a pravdivé.Bolo by vhodné aby tzv. odborníci a všeznalí si to prečítali viac krát, ľahli si na pohovku hore pupkom, privreli oči a zamysleli sa sami nad sebou. A preto, že je tu demokracia , Štb nás nesleduje , tak príďte na zastupiteľstvo a predneste tie svoje geniálne riešenia. ZVIDITEĽNITE SA !!!

  Hodnotenie (+99%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Zdá sa, že sa jedná o "hluboké nedorozumění". :) Myslel som to ironicky a ako druh záchranného lana... :) Vaša myšlienka/interpretácia je samozrejme OK. "Voličom" evidentne nepochopená.... Len tak ďalej. Mám dojem, že to funguje. :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  To bola reakcia na posledný príspevok od "voda" z 27.11.2014, 18:29:08 :)

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Kedy, kde a o koľkej je posledné zastupiteľstvo a prvé uvádzajúce do funkcie nových. Alebo aspoň, kde to nájdem. Chcem prísť.Ďakujem.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Posledná tragikomédia sa odohráva vo štvrtok 11.11.2014 od 14:00. Veselohra začne v pondelok 15.11.2014 od 14:00. Tieto dve kultúrne podujatia sa budú určite konať aj za predpokladu, že hlavní predstavitelia by nedostali včas svoj honorár :-)

   Príspevok je reakciou na "občan"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Zase ja. Do ... slušne asi do tragikomédie, rodokapsu... TASR uviedlo: Novozvolení primátori v regióne Trnavy sa ujmú svojich funkcií zhruba v polovici decembra. V Hlohovci sa bude konať zastupiteľstvo 12. decembra, no pôjde o rokovanie dosluhujúcich poslancov. Schvaľovať budú rozpočet mesta na 2015. Prvé zastupiteľstvo v novom volebnom období sa uskutoční v pondelok 15. decembra. Nový primátor Miroslav Kollár (nezávislý) prevezme funkciu od Petra Dvorana (KDH). „Prvé spoločné rokovanie sme mali dnes ráno (18. novembra) a myslím si, že sme nadviazali korektný profesionálny kontakt,“ povedal Kollár. ... Na Hlohovec oficiálna stránka mesta je dátum 11. decembra a tu Divadlo mi čo odpovedáte? Bolo to už v novembri? Pred voľbami a v deň volieb.

   Príspevok je reakciou na "občan"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar

  Začiatok je úplne v poriadku. Treba zistiť, či to boli len triky and povery o práci niektorých ľudí - šéfoch. Netreba hneď realizovať noc dlhých nožov. Počkajte, nedočkaví. Niečo už M.K. naznačil. Ak dokáže bez nárastu daní a dlhu ukázať, že ide skutočne o skvalitnenie života v HC a o skvalitnenie práce mestského úradu, t.j. nielen o vybavenie, ale aj ochotnú poradenskú činnosť ako vyriešiť problém občana. I keď viem, že by sa mali skultúrniť aj niektorí hlohovčania, a nie riešiť veci ako najväčší hulvát a najväčší mudrlant, ktorý má jediný pravdu bez znalosti zákona. Toľko na reči niektorých nado mnou.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Koho ste volil nevolič / náš / ? Ak nie nás,asi skôr inklinujete k predchádzajúcim,tak čo sa hneváte,že ich zatiaľ nikto nevyhadzuje ? Skôr si myslím,že voliť ste ani nebol,no potom nemáte právo vyskakovať a radiť,či už odsudzovať.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  Prosím Vás prečo dopredu už viete,veď uvidíme kroky pána primátora Kollára,už sa to nepríjemne všetko číta,sme predsa inteligentný ľudia

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím


Pridať komentár

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.