Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

16. december 2014

Kollár vyhlásil korupcii nulovú toleranciu

Novozvolený primátor prezradil mená svojich zástupcov. Na prvej schôdzi zastupiteľstva vymenil konateľa mestskej spoločnosti.

Kollár vyhlásil korupcii nulovú toleranciu

Na ustanovujúcom zasadnutí zastupiteľstva Hlohovca slávnostne zložili sľuby primátor Miroslav Kollár a dvadsaťtri nových poslancov.

Zástupcovia občanov sa verejne zaviazali ochraňovať záujmy mesta, ctiť si ústavu a zákony podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Peter Dvoran tiež odovzdal novému primátorovi mestské insígnie.

   

Kollár vo svojom príhovore vyjadril ochotu spolupracovať so všetkými, ktorí vedia odvádzať dobrú prácu pre mesto. „Samozrejme, že k nejakým zmenám príde, ale viem v tejto chvíli sľúbiť, že to nebude kobercový nálet, kde budú lietať desiatky ľudí hore-dolu,“ uviedol novozvolený primátor.

Dvoran: Chcem ľudí spájať, nie rozdeľovať

Príhovor Petra Dvorana na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva 27. decembra 2010.

„Garantujem, že každý slušný a profesionálny zamestnanec mesta, či mestských spoločností dostane príležitosť ukázať, že si vie svoju prácu zastať poctivo a takíto ľudia sa o svoje miesta báť nemusia,“ ubezpečil Kollár. Zároveň dodal, že bude vyžadovať v prvom rade od seba, ale aj poslancov a všetkých zamestnancov profesionalitu, slušnosť, lojálnosť k občanom a nulovú toleranciu ku korupčnému správaniu.

Nový primátor prezradil aj mená svojich zástupcov, ktorých plánuje vymenovať až v januári. Dôvodom má byť šetrenie mestských peňazí, keďže počas nasledujúcich voľných dní by ešte nemali možnosť pracovať.

Viceprimátorom na plný úväzok pre oblasti územného plánovania, dopravy, investícií a životného prostredia bude Miloslav Drgoň. Druhým zástupcom primátora na čiastkový úväzok v rozsahu jednej tretiny bežného úväzku sa stane Oliver Pestún. Ten bude mať na starosti koordinovanie aktivít v miestnej časti Šulekovo.

Miloslav Drgoň

Oliver Pestún

Kollár tiež navrhol nový spôsob odmeňovania svojich zástupcov. Po novom bude plat viceprimátora 1,8 až 2,5 násobkom priemernej mzdy v národnom hospodárstve a nebude tak viazaný na ohodnotenie primátora, ktoré schvaľujú poslanci. Odmena zástupcu môže dosiahnuť až 45 percent.

Zastupiteľstvo sa ďalej zaoberalo schvaľovaním platu nového primátora. Doposiaľ nebolo prerokovanie citlivej témy spojené s odpočtom zásluh ani plnením záväzkov. Práve to by chcel Kollár zmeniť.

„Súčasťou tohto bodu bude môj verejný záväzok pre rok 2015, ktorým sa zaväzujem, čo chcem v roku 2015 urobiť. Aby poslanci na záver roku pri prerokúvaní platu na budúci rok mohli posúdiť, či som ten záväzok splnil, alebo nesplnil a podľa toho sa mohli ďalej rozhodovať,“ uviedol primátor. Ako ďalej dodal, plná verzia priorít bude uvedená na oficiálnej internetovej stránke mesta.

Medzi hlavné priority prvého muža Hlohovca patria spoznať reálny stav, zastaviť plytvanie, pripraviť strednodobú stratégiu konkrétnych bodov a zlepšiť prístup zamestnancov mesta a mestských spoločností k občanom.

V rámci úsporných opatrení sa Kollár vzdal osobného šoféra a služobné auto poskytol pre potreby celého úradu.

Nezávislý poslanec zo združenia „Fraštačania“ Patrik Voltmann navrhol navýšiť zákonné platové minimum o 45 percent. Zastupiteľstvo jeho odporučenie podporilo, a tak nový primátor bude v nasledujúcom roku zarábať 3 454 eur.

Platové pomery upravuje zákon o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest. Primátorov plat tak musí podľa zákona mestské zastupiteľstvo prerokovať raz ročne. Základ môže navýšiť až o 70 percent.

Prekvapením na záver bol návrh na odvolanie šéfa vodárenských a technických služieb Jozefa Vavra. „Vzhľadom na vývoj hospodárenia spoločnosti v poslednom období, najmä od roku 2013, problémy v jej činnosti, ktorými sa v roku 2014 opakovane zaoberalo aj mestské zastupiteľstvo, čo vyústilo do návrhu na odvolanie konateľa spoločnosti už v predchádzajúcom období, pokladám za nevyhnutné v záujme ozdravenia fungovania spoločnosti realizovať navrhovanú personálnu zmenu,“ zdôvodnil svoj návrh nový primátor.

 

„Som presvedčený, že pán Vavro ako konateľ spoločnosti Vodárenské a technické služby svoju prácu vykonával dobre, aj keď to tak možno nevyzerá, pretože predtým bola táto spoločnosť v akom-takom zisku a teraz je v nejakej strate,“ obhajoval svojho nominanta Peter Dvoran.

Podľa jeho slov majú byť príčinou prepadu nižšie príjmy zo stočného a rozdielna ekonomika v porovnaní s minulosťou. „Som presvedčený, že nedošlo k žiadnemu sprenevereniu v tejto spoločnosti,“ dodal bývalý primátor a poďakoval Vavrovi za jeho prácu.

Väčšina poslancov návrh podporila. Proti bol iba Peter Dvoran, zdržali sa Juraj Salcman, Stanislava Brestovanská a Jozef Urminský.

Miroslav Kollár taktiež navrhol upraviť výšku odmeny pre konateľa po odchode z funkcie. Pôvodných päť mesačných odmien sa znížilo na tri.

Zastupiteľstvo tiež schválilo dočasnú náhradu za odvolaného konateľa. Stal sa ním ekonóm Peter Gese, ktorý má podľa slov primátora jeho profesionálnu a ľudskú dôveru. Prechodný konateľ by mal viesť mestskú spoločnosť maximálne rok.Článok bol zobrazený 23084x
Diskusia k článku (145)


Podobné témy
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Interaktívny wikibudget pre Hlohovec
Od apríla môžu Hlohovčania sledovať rozpočet mesta aj v online interaktívnej forme.

Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Novembrové rokovanie mestského zastupiteľstva bude v Šulekove
Pozvánka na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec.

Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Mestské zastupiteľstvo opustil poslanec 1. volebného obvodu
Juraj Frydecký nastúpil ako náhradník na uprázdnený mandát poslanca.

Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Výzva poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec verejnosti
Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec sa rozhodli rozšíriť počet členov komisií mestského zastupiteľstva o ďalších dvoch zástupcov verejnosti.

Primátor ocenil statočný čin policajta
Primátor ocenil statočný čin policajta
Dopravný policajt Peter Dvoran zachránil počas služby život 69-ročnej žene.


Diskusia k článku (145 komentárov) »

145 komentárov


 1. gravatar

  Konečne máme primátora, čo sa vie normálne vyjadrovať.

  Hodnotenie (+77%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar

  Na predchádzajúcich zastupiteľstvách niektorí zaneprázdnení a nepripravení poslanci pri hlásovaniach sa radi zdržiavali. Áno. Je to demokratické a dokonca aj zákonné a túto možnosť zohľadnil výrobca pri výrobe hlasovacích zariadení.Na výsledkovej tabuli to dokonca bolo aj farebne rozlíšené. A preto som mal niekedy pocit, že niektorí poslanci svoj " názor" vyfarbovali aj zdržaním sa svojho názoru. / Mám svoj názor, ale nesúhlasím s nim !/ Čo viedlo p. Dvorana pri odvolaní konateľa VaTS, viem pochopiť. Pani Brestovanská a pán Urminský možno súcitili s odvolaným. Ale pán Salcman tu sedel 4 roky a videl čo sa dialo vo VaTS a pokiaľ sa nemýlim , tak dokonca bol iniciátorom jeho odvolania za nesplnenie uznesenia MZ. A teraz stratil pamäť?Alebo sa začal kajať za to, že ako obyvateľ Leopoldova nemá čo robiť v Hlohovskom MZ. A RIADITEĽ CIRKEVNEJ ŠKOLY ? Koho zastupuje ? Svojich bývalých susedov ?To je otázka. Nech na ňu odpovie !

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ak teda dovolíte odpoviem za seba. Zdvihol by som ruku za odvolanie, ak by nešlo o prvé a teda slávnostné zastupiteľstvo. Asi nemám dobrú výchovu v otázkach, čo, kedy a komu povedať, ale aj ak by mi niekto počas slávnostnej večere, kde sa stretávate s iným úmyslom, (pozn. odvolávanie totiž nebolo v pôvodnom programe zastupiteľstva) položili verejne pred všetkými otázku, či viem, že mi manželka zahla zo susedom a ako to chcem riešiť - hoci by to aj bola pravda, už iba zo slušnosti by som mu v tej chvíli a s ohľadom na celkovú slávnostnú atmosféru neodpovedal .... Preto zdržanie sa v hlasovaní môže mať aj iné pohnútky ako len obyčajný súcit a nemusí byť prejavom nerozhodnosti.

   Príspevok je reakciou na "nerozhodný "

   Hodnotenie (+10%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Pozitívne je, pán Urminský, že máte vlastný názor a nebojíte sa podľa neho hlasovať. Na druhej strane ale pán Kollár povedal, že nevidí dôvod, aby tam konateľ zostal ďalšie dva mesiace až do nasledujúceho zastupiteľstva. Verím, že ste sledovali, čo sa dialo v predchádzajúcom zastupiteľstve. Poslanci (p. Voltmann, p. Šiška) aj občania, hlavne pán Šuliman, už dlho upozorňovali, že s VaTS nie je všetko v poriadku. Nezverejňoval ani faktúry a zmluvy, čo musí zo zákona. Som si istý, že keby to nebol synovec bývalého primátora, tak už dávno ho odvolajú. Ja pána Kollára chápem, lebo za tie ďalšie dva mesiace mohol ešte všeličo popodpisovať.

    Príspevok je reakciou na "Urmin"

    Hodnotenie (+40%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Úplný súhlas, ale aj plat primátora by mal byť ako nástupný plat nového zamestnanca- testovací min. 100 dní a až potom , ak uznáte , že sa osvedčil, tak taký aký ste mu odhlasovali, alebo ak si zaslúži aj výšší... je to o výchove ako hovoríte...

    Príspevok je reakciou na "Urmin"

    Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    manzelku s vecmi verejnymi nie je prilis stastne porovnanie. Kym bude dalsie msz pretecie vela vody rovnako ako moze odtiect vela vody aj inej z Vats......Slavnostny akt skoncil podpisom slubu posledneho poslanca podla . Primator a aj ostatni poslanci konali zodpovedne v tomto pripade. Naviac tu bol dostatok informacii k situacii vo Vats ako aj k odvolanej osobe. Uz len to, ze porusoval zakon 3 roky nezverejnovanim faktur malo byt podnetom na odvolanie podstatne skor ako v tomto roku. Toto vsetko neznamena vsak, ze nemozete mat vlastny nazor, ten vam pravom patri.

    Príspevok je reakciou na "Urmin"

    Hodnotenie (+40%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ďakujem a rovnako si vážim Vaše názory, aj keď s niektorými tvrdeniami si dovolím nesúhlasiť. Ponúkam Vám na ďalšiu komunikáciu môj pracovný e-mail: [email protected] alebo osobnú návštevu vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci - na Františkánskom námestí 1. Som pripravený dovysvetliť, prečo som konal práve tak ako sa napísalo a zároveň si vypočuť Váš názor. Keďže je pre mňa dôležité s kým a o čom komunikujem, tak ako iste i pre Vás, ponúkam túto možnosť, aby sme anonymitu diskusného fóra, v ktorom som sa verejne prihlásil, vymenili za férovejšiu neanonymnú komunikáciu. Ďakujem za pochopenie.

     Príspevok je reakciou na "porovnavat"

     Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ľutujem, že odo mňa ste nedostal krúžok vo voľbách, pán Urminský.

    Príspevok je reakciou na "Urmin"

    Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     p. Urminsky je jediný skutočne nezávislý poslanec v meste , zbytok je jeden košiar pritakávačov o nič lepších od toho , čo tam bolo v minulosti .Priznajte si toto, forum ste použili vo volebnej kampani chceli ste zdiskreditovat oponentov i keď to nebolo vôbec ťažké lebo sa o to pričinili sami svojou neschopnosťou . Osobne si myslím , že do mestského zastupiteľstva nepatria ani poslanci , ktorí tam boli v minulosti ako nezávislí . Obyčajní kriklúni a s tým platom primátora to len zabil ten pán navrhovateľ...a môžete mazať hanba Vám za to, že tak činíte a činili ste...

     Príspevok je reakciou na "sorry"

     Hodnotenie (-36%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     s poslancom MsZ mesta HC mame komunikovat na mail adrese zupa-tt? To je akoze slusne? Alebo si pan dokonaly nezavisly mysli, ze je poslancom mesta z vole zupy tt ?

     Príspevok je reakciou na "sorry"

     Hodnotenie (+42%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Pre reakcia sorry: K vacsine Vasho prispevku nema zmysel sa vyjadrovat, pretoze cokolvek napisem, tak vy mate svoju pravdu a aj tak Vas nepresvedcim. A uz vobec nemienim nikoho presviedcat na anonymnom fore. Suhlasim s panom Urminskym, ze ak mate zaujem sa informovat alebo komunikovat, tak to skuste neanonymne, bud cez "Postu pre poslanca", alebo na moje zverejnene mailove adresy, resp. kludne mi zavolajte na mobil a dohodnime si stretnutie. Neberiem Vam ani Vas nazor, ked ma/nas oznacujete za obycajnych kriklunov. Je to vas pohlad a bodka. Ale kedze pisete, ze s platom primatora, som to ako navrhovatel "zabil", tak k tomu si dovolim sa vyjadrit. Skuste si pozriet zaznam z MsZ, kde sa schvaloval plat vtedy nastupujuceho primatora Dvorana a vypocujte si, co som k navrhovanemu platu povedal. Povedal som a stojim si za tym, ze nastupujuci primator nemoze mat iba zakladny plat, pretoze to povazujem za demotivacne a aj neslusne. A podporil som jeho plat zaklad + 50% navysenie. Ale zaroven som aj povedal, ze dalsi plat uz budem navrhovat taky, aky si primator zasluzi, resp. som/sme ho ziadal/-i, aby pripravil plan toho ,co chce v nasledujucom roku spravit. Aby sme mali meratelny ukazovatel a plat by sa neschvaloval iba "od pasu". Toho sme sa nedockali. A nikdy som, ani v dalsich rokoch, nenavrhol primatorovi len zakladny plat. Posledny moj navrh bol zaklad + 35% navysenie. A mozem vas ubezpecit, ze rovnako budem postupovat aj v pripade nastupujuceho primatora. Akurat, ze ten nam to ulahcil, pretoze predstavil svoj program. V nom odprezentoval, co chce v najblizsom roku dosiahnut a tym padom mame v rukach meratelny ukazovatel. Ako splni svoj program, tak bude ohodnoteny. Co mi, predpokladam nebude verit, ale kludne sa k tomu mozeme za rok vratit.

     Príspevok je reakciou na "sorry"

     Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Považujete za demotivačné a neslušné, ak primátor mesta má plat 2382 €? Resp. myslíte si, že si zaslúži bez toho, aby najprv ukázal reálne výsledky, hneď plat 3454 €, čiže 1,85 € na obyvateľa? Čo je podielovo mimochodom viac, než majú primátori všetkých okolitých miest, napr. Bročka v Trnave (73 centov na osobu), Tamajka v Piešťanoch (99 centov na obyvateľa), Dvonč v Nitre (68 centov na obyvateľa) atď. Základný plat 2382 € pri počte obyvateľov HC (spodná hranica) je nastavený zákonom, nerátajú sa pritom vôbec konkrétne výsledky mesta, zisk daných miest, výkon miest, hospodárenie a pod. Tento základ je pritom podstatne vyšší, než je príjem väčšiny obyvateľov mesta, ktorí neraz vykonávajú podstatne náročnejšie práce, a mnoho z nich má výraznejšiu priamo majetkovú či inú zodpovednosť. Základ dokonca patrí primátorovi už len preto, že bol zvolený. Toto už samotné je dosť neférové, pretože v zdravo fungujúcej firme nikto ani manažérovi nedá taký nástupný plat hneď 1. deň činnosti so 45 % bonusom. A najmä, mesto nie je firma, ale verejná služba, kde sa viac očakáva vnímanie nálady jeho obyvateľov. Lebo do súkromnej firmy nikto nič, ale mestu sa ľudia skladajú na jeho príjem, bez možnosti výberu (akurát môžu zmeniť na iné mesto, kde sú však tiež dane a iné riešené nie podľa hospodárskych a iných výsledkov, ale nejakých zákonných čísel). Je jasné, že s neférovou výškou základného platu podľa "obyvateľskej tarify" nikto z poslancov a ani primátor nič neurobí. Ale aký je to odkaz pre drvivú väčšinu mesta s nižšími príjmami, keď beztak vysoký základný plat 2382 € je hneď v 1. deň funkcie navýšený o 45 % a priemerný výdavok obyvateľa na jeho zástupcu - primátora patrí medzi najvyššie v SR? Sľuby aj niektoré činy sú pekne a možno fajn. Ale. Ale veď preto ľudia Kollára predsa volili! Aby svoje sľuby aj plnil. Ľudia vás a aj primátora predsa nevolili preto, aby ste sa porovnávali s Dvoranom, ktorého sa chceli spolu s IV zbaviť, ale preto, aby ste z mesta urobili konečne transparentnú a férovú verejnú samosprávu, a nie kamarátschaft alebo firmu. Že primátor predstavil svoj program a v iných mestách nie, je tiež plus, ale ešte ho nerealizoval, ešte nie sú výsledky, ešte nevidieť priestor pre vysvedčenie, pre odmenu vami navrhnutých 45 %. Ľudí zaujímajú výsledky, konkrétny produkt, nie jeho chrumkavý obal. Preto ten tieň podozrenia a reakcie na tomto fóre, že je to odmena za funkciu viceprimátora pre kolegu z firmy. Primátor naozaj môže byť prínosom pre mesto a vybudovať spolu s vami transparentnú a férovú samosprávu, čo by si želalo celé mesto, preto ste boli všetci zvolení. Ale takýto začiatok nevyzerá férovo, najmä voči voličom, ktorých máte reprezentovať. Výmena vo VaTS, kde neboli dodržané zákony, vyzerá férovejšie, ale netreba zabúdať, že ľudia toto hodnotia celkovo, nie sčasti a aby ten dojem z pozitívnych zmien neprekryli práve také tiene, ako je primátorov plat.

     Príspevok je reakciou na "sorry"

     Hodnotenie (-10%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Súhlasím. Keď som túto správu uvidela, tak som zostala veľmi prekvapená. O takom základe my môžme iba snívať a pán Kollár sa ukazoval ako jeden z nás v obyčajnej kockovanej košeli. Asi to nebolo všetko také úprimné.

     Príspevok je reakciou na "sorry"

     Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Stojím si za tým, čo som napísal. Vždy hovorím, čo si myslím a nepredpokladám, že so mnou budú všetci súhlasiť. A poviem aj druhú vec, ktorú som už aj minulosti povedal na zastupiteľstvách. Podľa mňa by mal byť plat primátora stanovený zo zákona tak,že možnosť výšky odmeny by bola závislá od počtu obyvateľov, v danej platovej skupine. U nás by bola možnosť navýšenia napr. max. 25% a pod.... Aby sme si rozumeli, neospravedlňujem svoj návrh, vysvetľujem svoje videnie. Vzhľadom k tomu, že viem, resp. niekde iba tuším (bohužiaľ nie všetky informácie nám ako poslancom boli prístupné), tak považujem ten plat za korektný. Aj s tým vedomím, že samozrejme viem, koľko zarába väčšina ľudí na Slovensku. Ale na druhej strane si myslím, že funkcia primátora mesta, je porovnateľná s manažérskou prácou vo veľkých firmách. Porovnávanie s Dvoranom ani nechcem, lebo... A môžem povedať, že si žiaden kamarátschaft alebo firmu, nechystáme z mesta urobiť. Ak by sa také niečo malo diať, tak veľmi rýchlo odtiaľ vycúvam. Čo sa týka podozrenia, že za navrhnutú odmenu, Miro vymenoval Drgoňa za viceprimátora, tak tomu už vôbec nerozumiem. Milo je môj spoločník a vo firme normálne robil architektúru. Tým, že sa stane viceprimátorom, tak u nás končí a my musíme prijať nového architekta. Takže, akú máme z toho pridanú hodnotu? Viceprimátorov si vybral Miro sám a my vo firme, s tým mám skôr problém, ako osoh... Alebo nám teraz, z pozície viceprimátora, bude dohadzovať zákazky? Ale keďže hovoríte, že je to zlý začiatok, tak koniec bude potom dobrý :-) Želám všetkým príjemné prežitie Vianočných sviatkov a dúfam, že v Novom roku už budeme hodnotiť len pozitívne, ďaľšie kroky primátora a zastupiteľstva.

     Príspevok je reakciou na "sorry"

     Hodnotenie (+41%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   MsZ

   Iniciátorom odvolania Vavra bol poslanec Šiška.

   Príspevok je reakciou na "nerozhodný "

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   To je výhoda nezávislosti. Keď potrebuješ podržať kamaráta, tak sa nemusíš pýtať šéfa. Čo tam po tom, že ide o verejný záujem. Dnes ja tebe, zajtra ty mne. Nikto príčetný nemohol hlasovať proti odvolaniu Vavra. To tiež vysvetľuje, že bol Dvoran proti. Samé rodinkárstvo a lásky moje na každom kroku. Nezávislí sa tiež predviedli. Pred voľbami plné ústa revolúcie a keď sa ide odvolať konateľ najviac kritizovanej sročky tak sa zdržíme, lebo je to kamarát. Pekne ste sa zapísali slobodomurári.

   Príspevok je reakciou na "nerozhodný "

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Niektorí noví poslanci sledovali situáciu v meste za posledné roky viac, iní menej. Ak niekto z nich nevie, čo sa dialo vo VaTS, tak je snáď normálne, že sa radšej zdrží hlasovania. ... Raz pred kostolom stálo niečo biele a červené. Poverčivý či krátkozraký človek by povedal anjel a diabol. A pritom len osoba v bielom obleku s červeným dáždnikom s nohami na zemi. (krv a mlieko) Nesúďte podľa výzoru resp. zdania na prvý pohľad, ale podľa výsledkov. Predošlé zastupiteľstvo malo po voľbách celkom sľubné zloženie a ako to dopadlo. Nevolil som toho poslanca, ale dúfam, že keď sa noví poslanci oboznámia so situáciou v meste, budú zodpovední. Nie ako doteraz, keď sa párkrát stalo, že sa veľká časť zdržala hlasovania (a nie preto, že by sa nevyznali, ale napriek tomu).

   Príspevok je reakciou na "nerozhodný "

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nemá čo hľadať ani na stoličke riaditeľa ZŠ sv. Jozefa!

   Príspevok je reakciou na "nerozhodný "

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Aby to nevyzeralo tak, že Fraštačánom "svoj " názor nadiktoval šéf.

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  este ma to neprestava bavit sa pytat na konkretne veci :) aky sef ? kto nim je ?

  Hodnotenie (+45%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Ako nový človek, ktorý ešte nič neukázal a plat má 3454€ je dosť silné kafe. Už si kamaráti prihrievajú polievočku.

  Hodnotenie (+12%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Plat predchádzajúceho primátora Vám nevadil ? Pokiaľ viem,dosahoval 4 tisícky !! Tak veru,KDH - Smerácky obdivovateľ.Radšej zatiaľ mlčte,ozvite sa po roku.

  Hodnotenie (-75%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  Ty musíš by sčítaný. To podľa toho pod akým krycím menom vystupuješ. Názor sa vyjadrí tým, že poslanec je za , alebo proti. Ale zdržať sa hlasovania je podľa mňa buďto nepochopenie problému, alebo zníženia kvóra v prospech, alebo v neprospech tých ktorí chcú presadiť svoj názor.To je špekulácia ktorá by sa v mestskom parlamente nemala uplatňovať.A o rypákoch sa rozprávaj na družstve tam to budú brať ako odborný príspevok.

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Keď si človek povie vlastný názor už je rypák. Plat je na úrovni ministra len sa mi zdalo trochu veľa hneď na začiatok.

   Príspevok je reakciou na "iuvenius golgusius - odpoveď"

   Hodnotenie (+63%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Nikto ti neberie tvoj názor. Ja ho mám tiež, že by mal mať základ a až keď niečo dosiahne, tak sa mu pridá. Mala sa tu zaviesť nová kultúra, ale všetko po starom. Keď nastúpiš do roboty, tak hneď nedostaneš ani osobné ohodnotenie a už vôbec nie odmeny. Prečo mu vlastne zvýšili ten plat? Neni rozumieť tomu, čo to navrhoval.

    Príspevok je reakciou na "Fíííha"

    Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Máš pravdu, ešte nič pre mesto nespravil a už si dal plat premiéra. Je to smutné, som veľmi sklamaný z neho. ĽUTUJEM ŽE SOM HO VOLIL!!!!!! To boli reči Miro o veľkom plate Dvorana. Hanba ti.

    Príspevok je reakciou na "Fíííha"

    Hodnotenie (+23%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Aký plat by ste chceli aby dostával ? Kolko doprajete novému primátorovi ktorý ako jeden z mála možno na Slovensku sa postavil pred kamery a urcil presný plán a víziu na najbližší rok, aby následne mu mohli poslanci po roku bud klepnut po prstoch a dat mu menej alebo viac. Pokiaľ pán Kollár za rok 2015 splní to čo na MsZ povedal. Prisahám bohu že ja ako občan prídem a pred prerokovávaním platu vystúpim s mojou požiadavkou na poslancov aby sa mu plat zvýšil na maximum. Lebo to ako chce viest toto mesto a sposob akým ho ide riadit Hlohovec posunie výraznou mierou dopredu. A keď mohol tolko pán primátor ktorí všetko kazil a pripravoval mesto peniaze poberat 4000 € a jeho rodinný príslušník ktorý vo VATS za rok dostane spolocnost do velkých dlhov dostane odmenu vo výške 1800€ a odstupné 3 platov. Tak človek ktorý reálne chce toto mesto viest transparente, zodpovedne a rozvíjať ho, tak tomu dajme minimum . .. . PS: ospravedlnujem sa za pravopis

     Príspevok je reakciou na "fííha2"

     Hodnotenie (+11%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     stanovili poslanci Ty mudrlant, on si ho nedaval

     Príspevok je reakciou na "fííha2"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Takze, pan odbornik, povedz mi, ako to znizujes to kvorum? Ze sa zdrzis? Fakt si ma pobavil. Musis byt fakt scitany.

   Príspevok je reakciou na "iuvenius golgusius - odpoveď"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 8. gravatar

  nechcite od anonymov stretnutie. Reagujte tu, ked ste sa na to uz raz dal pod svojim menom a snazil sa obhajovat pred anonymnymi nickmi tak by vam nemal robit problem to dokoncit. Myslim, ze vacsina ludi Vas ma zaskatulkovaneho ako slusneho, po odbornej stranke velmi dobre pripraveneho cloveka v tom co robite. Prepacte, ale toto je msz, tu je to o niecom inom a neobstoji pred verejnostou iba to, ze ste slusny a odbornik v tom co robite. Ludia budu chciet viac a toto co obhajujete pri vsetkej ucte je neobhajitelne, lebo pan konatel vats proste zlyhal, to nie je ńovinka, ktoru treba predkladat niekomu 3 mesiace vopred, ale viditelny a neodskriepitelny fakt.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 9. gravatar

  problem je v tom, ze tam davate to plus ! Vacsina ludi nestuduje zakony a ine. Ale garantujem Ti, ze vedia co to je zarabat 300 € a kukat nato, ze sa da aj viac ako 3000 € ! Chapes ? Skuste to presmerovat opacne a uvidis ako nenaseries vsetkych. Ved to smerujte tak ze primator dvoran mal na zaciatku tolko a ja budem.. v takych istych mestach maju tolko a jan budem..., nie ze primator mbude mat plat zvyseny o...

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 10. gravatar

  Pán primátor eliminoval večného kritika Olivera Pestúna - spravil ho viceprimátorom. Apropo - (ne)kvalita zvukového záznamu zo zasadnutia nesvedčí o snahe byť transparentný.

  Hodnotenie (+60%): Nesúhlasím Súhlasím

 11. gravatar

  Ak má fraštacký primátor väčší nástupný plat ako piati primátori krajských miest je na "choré".... To že poukazujete na to, že Dvoran mal väčší, je tiež "choré".... To mi pripomína scénu s jednej divadelnej hry Stana Štepku kde hovorí: Já né, to óny, óny sú tie kuuuuuvy...... Keďže väčšinu Vás poslancov osobne poznám, tak Vás pri najbližšej príležitosti vyťahám za uši... :-) Apropo ak je niečo zlé, treba to vymeniť.... A nie nerozhodne sedieť a tváriť sa, že ja nevým, že sa nevyjadrým, že radšej sa zdržím.... Salcmanko sa zobuď, lebo Ťa prídem zobudiť ja.... Rečí máš jak koza bobkov a príde hlasovanie a ty tam drichmeš....

  Hodnotenie (+57%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   ............ schvaloval plat vtedy nastupujuceho primatora Dvorana a vypocujte si, co som k navrhovanemu platu povedal. Povedal som a stojim si za tym, ze nastupujuci primator nemoze mat iba zakladny plat, pretoze to...... Ale zaroven som aj povedal, ze dalsi plat uz budem navrhovat taky, aky si primator zasluzi, Takže ak nebudú splnené vízie aj poníženie??????????

   Príspevok je reakciou na "izidor"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ale ved to je uplne logicke. Kazdy rozumny to pochopil.

    Príspevok je reakciou na "voda"

    Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Veď práve. Lenže teraz to vypadá jako stou Anderovou frajerkou. Ponúkol jej cukrík_zobrala .......... Ale sa aj hovorí. "Hlúpi dáva a ešte hlúpejší neberie" Myslím že primátor padol do rozkošnej pasce. Aj keď, ako to tu už niekto napísal mohlo urobiť "gesto". Na druhej strane prečo by to robil, keď voči navrhovateľovi svojho platu zatiaľ nemá záväzky. Takže, zasa sa primátor prejavil jako logik a pranier za servilnosť zožal "pán" snaživý. Bravóóóó.

     Príspevok je reakciou na "Logika"

     Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Mesto významne sponzorovalo a podporovalo súkromnú - cirkevnú ZŠ. Pán poslanec, riaditeľ, Leopoldovčan Salcman na tom pracuje aj pri tomto primátorovi. Niečo za niečo. Ozaj ako sú natom iné súkromné školy, napr. jazykové?

   Príspevok je reakciou na "izidor"

   Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

 12. gravatar

  A preco nebol ferovy? Ved verejne odprezentoval svoj nazor, neriesil nic potajme, ako tu bolo zvykom... A nakoniec o zruseni akcie nerozhodol on, ale vacsina poslancov. Mozno, keby ho pocuvali rok predtym, tak sa ani nezacne. A o zruseni akcie ma informovat poslanec, alebo mesto? Ale nerozumiem, ako ovplyvnil rekonstrukciu Kopernikovej a SNP? Ved tie sa nemali rekonstruovat...

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Neferove bolo cele to ,ze sa to malo zacat a to vsetko okolo toho ...a ako to bolo schvalene a potom zase zrusene ...sam sa chvalil ,ako sa mu podarila AKCIA Vinohradska zrusit ,tak o com to pisete ??? Moja otazka (poznamka) bola ..ci to bude vsetko take férové ako ........nič iné ... žiadna narážka na osobu ...

   Príspevok je reakciou na "re: sisa"

   Hodnotenie (-14%): Nesúhlasím Súhlasím

 13. gravatar

  Všetci mu radi doprajeme, keď bude za ním viac ako sľuby. Inde sú tiež nezávislí a idú na základ: V Galante mestské zastupiteľstvo o plate primátora Petra Pašku (nezávislý) na ustanovujúcom zasadnutí ani nerokovali. Podľa Jána Poľakovského z mestského úradu tak dostane základný plat, ktorý mu patrí podľa zákona o platových pomeroch starostov a primátorov, čo je v jeho prípade 2 085 eur. Základný plat vo výške 2 382 eur budú mať aj primátori Senice Branislav Grimm (nezávislý) a Piešťan Miloš Tamajka (nezávislý). Tamajka povedal, že sám požiadal poslancov o to, aby mu na začiatku volebného obdobia plat nezvyšovali.

  Hodnotenie (+83%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   kašlite na plat, veď musí zaplatiť fraštačanom to, za čo ho podporovali, tak preto to zvýšenie. Inak ako transparentný primátor by tiež požiadal o to, aby mu nenavyšovali základný plat... :-)

   Príspevok je reakciou na "Pre fuuuha"

   Hodnotenie (+13%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Bolo by to bývalo pekné gesto aj od kollára, začínajúci primátor mohol byť aj trochu skromný. Však má skoro toľko ako premier alebo minister. Sebavedomie mu teda nechýba, a že predstavil plán?... no a čo, koľko ľudí si dáva záväzky ?... a koľko ich splní?

   Príspevok je reakciou na "Pre fuuuha"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    No ked sa na to pozeras tak, ze to co slubil, tak urcite nesplni, tak potom rovno zorganizuj referendum za jeho odvolanie. A co ked to Kollar mysli vsetko smrtelne vazne a fakt chce robit? Ja viem, ze je to pre tu vacsinu, co tu kyda, asi nepredstavitelne, ale co ked? Mili kdhaci, smeraci a ini -aci, to ako vyzera toto mesto , je Vasa zasluha. Tam ste ho totiz svojim "vedenim" dostali. Ja som rad, ze sa do cela mesta dostal clovek, ktory ma viziu a je schopny toto mesto niekam posunut. A za to 1,85€ mi to stoji...

    Príspevok je reakciou na "fialka"

    Hodnotenie (+66%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     A možno, že nie sme ani kádeháci, ani smeráci, ale obyčajní občania mesta a zatiaľ stále, hovor si čo chceš, ale ozaj stále je to len jeho vízia a keď sa z tej vízie niečo naplní, tak 3 500 tisíc euro na Hloihovec je viac než dosť.

     Príspevok je reakciou na "re: fialka"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 14. gravatar

  Piešťany majú 28797 počet obyvateľov ich nový primátor plat 2382€. Členmi mestskej rady sú poslanci ktorí získali najviac hlasov vo voľbách od voličov.

  Hodnotenie (+88%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ja to vidim tak, ze keby mal minimalny plat, tak tu okamzite mame konspiracne teorie o tom, na com si navyse privyrobi... Ako povedal Kollar, s platom to ziadny primator, nikdy a nikde nevyhra...Tak len konspirujte dalej a hladajte kto, kde a s kym. Hlavne tu to vyriesite...Ale zase, aspon sa nebudete nudit pocas Vianoc :-)

   Príspevok je reakciou na "IVO správy"

   Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Jediny kto tu konspiruje, ze keby to bolo inak, si tu ty. V Piestanoch je viac obyvatelov a primator ma zaklad. Navysit plat primatorovi u nas navrhol frastacan Voltmann z 3mp atelier s.r.o. Primator urobil svojho zastupcu z frastacana Drgona z 3mp atelier s.r.o. Primator aj frastacania mali spolu kampan. Vsade mali napisane ze volia Mira Kollara. Tu nemusis konspirovat. To vie precitat aj male dieta.

    Príspevok je reakciou na "Halooo"

    Hodnotenie (+55%): Nesúhlasím Súhlasím

 15. gravatar

  Co ma spolocne, ze navrhol vysku platu, s miestom zastupcu primatora? Su tam aj Vasi, mohli ste navrhnut nieco ine... Kto mal byt viceprimator, snad nemyslis cerveneho Milana, alebo snad Dvoran? Kollar predsa zrozumitelne povedal, preco chce Drgona za svojho zastupcu. Male deti sice este nemusia vediet citat, ale hluche nie su. A mal by si dokoncit tu Tvoju konspiraciu. 3mp atelier s.r.o. bude teraz od Drgona dostavat vsetky mestske zakazky a pod...

  Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

 16. gravatar
  JOJ

  Ďakujeme 15:17min http://www.joj.sk/video/DOTZfJ

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 17. gravatar

  Celevritiy sa predsa musia platiť správnymi honorármi. A tak sa niet čo čudovať,že to takto predbežne skončilo. Časom budú nasledovať iné aktivity a až potom sa budú očičká otvárať aj verným. Prvý vymenený je len začiatok splátkového kalendára nezávislosti. Do roka sa na sľuby zabudne,niečo máličko na zalepenie očí sa urobí a potom sa bude bašovať podľa potreby. A za štyri roky sa toho dá stihnúť hajáj. Nuž čo už, zvoliliste nám " fraštačania " primátora, tak si ho teda majme. Veselé Vianoce aj Vám, on ich bude mať krásne.

  Hodnotenie (+9%): Nesúhlasím Súhlasím

 18. gravatar

  silne zavery..... keby som bol bez informacii a mal moznost citat len tuto diskusiu tak som maximalne zdeprimovaný ako to noví pokazili. Ale skutocnost je taka ze prave naopak uprimne sa mozme tesit na uplnu zmenu v tomto meste a mam na mysli pozitívnu zmenu. Ale toto sa dalo čakať a bude to tu vzdy lebo aj ked nieco bude dobre, niekto si najde zamienku vypustit na tuto diskusiu kacice .... podstatne je ze tato diskusia nie je mienkotvorna. Držím Vám pan Kollár palce a aj zastupitelstvu aby sa Vám podarilo splniť všetky ciele a posunut toto mesto konecne do predu. PS: aj v Piešťanoch, Galante, Seredi alebo kde primátor dal plán na najbližší rok aby mu mohli uz po roku vystavit vysvedcenie ?

  Hodnotenie (-15%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Nepoznám vo svojom okolí nikoho, kto by mal na vec iný názor ako väčšina v tejto diskusii. Ty sa možno úprimne tešíš na zmenu, ale pre ostatných je to sklamanie. Protirečíš si. Pán Kollár chcel vysvedčenie po roku svojej práce, ale kamaráti od Fraštačanov mu ho vystavili hneď v prvý deň. Ty si v škole dostával vysvedčenie 1. septembra? Samé jedničky a keby to nešlo, tak ti ho na konci opravili? Aj základný plat primátora je na Hlohovec štedrý až až. Že mu všetci držíme palce je jedna vec, ale schvaľovanie platu a vyymenovanie viceprimátora je presný opak toho, čo sa píše v nadpise článku. Pre mňa veľké sklamanie.

   Príspevok je reakciou na "fuuuha"

   Hodnotenie (+57%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Dúfam, že rovnako si reagoval aj na Dvoranov úvodný plat...Ja naopak nepoznám nikoho vo svojom okolí, kto by mal s výškou platu primátora. Problém bude mať väčšina o rok, keď by dostal plat, ktorí si na základe sľúbeného nezaslúži. Dokonca, aj tí tu všeobecne nenávidení fraštačania, nikdy nenavrhli Dvoranovi min. plat. Ten mu "vyrobili" vlastní... Neviem koľko zarábajú konatelia mestských sro, ale predpokladám, že ich platy sú podobné ako je základný plat primátora. A asi by primátor mal zarábať viac, alebo sa mýlim? Keď sme už pri Kollárovi, tak si nepamätám, že by počas kampane povedal, že bude robiť za minimálny plat. Všeobecne pri žiadnom plate, to žiaden primátor nevyhrá. Niekomu sa zdá veľa aj 700,-€, čomu rozumiem, pretože ľudia bežne zarábajú 400-500€. Ale čomu nerozumiem je to, že čo je presný opak toho, čo sa píše v nadpise článku, v súvislosti s viceprimátormi a schvaľovaním platu.

    Príspevok je reakciou na "Celé zle"

    Hodnotenie (-50%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Co tu zas pleties Dvorana? Ved sme volili zmenu nie? A co zas pises 700 evri ked zaklad je okolo 2300? To sa ti zda malo? Ukaz mi nejaku robotu v Hc kde je tolko nastupny plat!

     Príspevok je reakciou na "re: Celé zle"

     Hodnotenie (+63%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     700 eur bol len priklad, ak si to nepochopil, tak sorry, ze som ta uviedol do takeho hlbokeho omylu. A pletenie Dvorana? A s kym mas porovnavat plat primatora? Je to rovnake, ako sa neda porovnavat plat bezneho zamestnanca firmy a manazera firmy... Kludne sa da este k tomu priradit aj plat mestskeho kontrolora, ktory je na urovni zakladneho platu primatora. Nema primator zarabat viac? Ale kolko ludi, tolko chuti...

     Príspevok je reakciou na "re: Celé zle"

     Hodnotenie (-42%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ja to postavim takto: Novy primator dostal nizsi plat, ako ten minuly. Logicky ho mal skor dostat vyssi, nakolko aj keby nic neurobil, tak by to bolo viac, ako to, co spravil Dvoran za 4 roky. A to len preto, lebo vsetko, coho sa Dvoran chytil, bolo zle, pokazene a pohnojene. Asi tak.

    Príspevok je reakciou na "Celé zle"

    Hodnotenie (-42%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ja nechápem, prečo stále hovoríte, že predchádzajúci primátor nič neurobil, to ste hovorili ajpri Brezovskom, aj pri Dlhopolčekovi, ale ja som videla, že stále sa niečo robilo, napr. Dlhopolček námestie a teraz kto robí Dom služieb, p. Kollár? a stále niečo, napr,. kto vybavil signalizačné zariadenie v meste asi Dlhopolček, nie?... a to sa vám stále nikto nepáči, že nič neurobili. Však dobre, uvidíme, ale zatiaľ začal iba svojim vlastným prospechom.

     Príspevok je reakciou na "ach jaj"

     Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     To,ze odvolal "sefa" VaTS,aby zamedzil dalsiemu nabalovaniu dlhu,vzdal sa auta so soferom,cim usetril tisice,viceprimator bude zaroven mestskym architektom za jednu mzdu,cim usetril dalsie financie - tomu hovorite jeho vlastny prospech? Ja vam odporucam,aby ste uz stravili tu potupnu prehru a prestali si vymyslat sprostosti...hlavne,ked nemate ziadne argumenty a klamete!

     Príspevok je reakciou na "ach jaj"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Priateľu ak niečo píšete tak si to najprv nechajte prejsť hlavou, pretože Vaša argumentácia, že nový primátor logicky mal skôr dostať vyšší plat nakoľko aj keby nič neurobil, tak by to bolo viac, ako to, čo spravil Dvoran za 4 roky je scestné a postráda akúkoľvek logiku. Zrejme si neuvedomujete, že v snahe obhajovať Kollárov plat degradujete prácu, dôstojnosť a postavenie primátora. Tomu sa hovorí medvedia služba.

     Príspevok je reakciou na "ach jaj"

     Hodnotenie (-33%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Mile jablcko,pokial by sme mali ist prave podla tej logiky, tak nikto, ale naozaj nikto nema ani to najmensie pravo hodnotit niekoho pracu po tyzdni posobenia na akomkolvek poste. Takze ti navrhujem, aby si sa zdrzal komentarov pocas nasledujucich 100 dni. Ja spravim to iste. Potom sa tu stretnime a zacnime hodnotit. To ma podla mna aspon nejaku logiku. Takze dovidenia v marci.

     Príspevok je reakciou na "ach jaj"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Táto stránka je až moc mienkotvorná , inak by sa toľko neschopných ukričaných nedosalo do mestského zastupiteľstva ...len škoda že franto Pokrievka je len security mohol aj poslancovať to by ste boli ešte dôveryhodnejšíííí...

   Príspevok je reakciou na "fuuuha"

   Hodnotenie (+38%): Nesúhlasím Súhlasím

 19. gravatar

  ktorí sú tí schopní čo sa nedostali ?

  Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Vaša odpoveď skoro vždy je protiotázkou, neskúmaj možnosti ,ale realitu a s tou sa budeme teraz štyri roky zapodievať . Ak to nevieš , blízka budúcnosť ti dá odpoveď na moju otázku .

   Príspevok je reakciou na "bohuvďaka"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Ty si aky prognostik? Napis Kollarovi, ci ti nevybavi robotu v IVO, lebo mam pocit, ze tam by si nasiel uplatnenie :-) Kollar je v urade 4 dni, aj s cestou a uz sa hodnoti. Pockajme aspon rok a potom mu nakladajme. Ak to bude zle, tak aj ja sa pridam.

    Príspevok je reakciou na "bohužial"

    Hodnotenie (-42%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Je tam 4 dni aj s cestou, tak s kritikou počkajme aspoň rok. Ale odmeňovať ho môžeme hneď v prvý deň. Chápem nadšenie zo zmeny, ale trochu triezveho pohľadu by nezaškodilo. Spravodlivé by bolo, keby mal základný plat a po roku by sa vyhodnotila jeho práca. Tak to predsa aj sám navrhoval. Nechápem to navýšenie o 45% hneď od prvého dňa. Ten základný plat je viac ako slušný 2382 Eur. Ako sa písalo tak to urobili aj iný primátori. Mohol sa s poslancami aj on dohodnúť, že až potom, keď bude čo hodnotiť. To potom naozaj vyzerá, že sa mu iba opláca kampaň.

     Príspevok je reakciou na "re: bohuzial"

     Hodnotenie (+71%): Nesúhlasím Súhlasím

 20. gravatar

  Zasnem nad urovnou tejto diskusie, a som zhrozena, kde to vlastne zijem... Tu hore v tejto diskusii niekto mudry vypocital, ale zaroven sa zhnusene vyjadril, ze na plat primatora sa poskladame az po 2 eura rocne ...To sa vam, vazeni spoluobcania, zda vela??? Skuste sa zamysliet, za co ste 2 eura za rok vydali a co ste za to dostali...Alebo plat primatora je naozaj iba skvelou temou pre obycajnu prislovecnu slovensku zavist, hlupost a zlobu? Iba spolu sme Hlohovec!!!

  Hodnotenie (-40%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar
   joj

   To vypocitali v zhnusenej jojke, ze nas primator bude zarabat viac ako v krajskych mestach na obyvatela.

   Príspevok je reakciou na "2 eura rocne"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Odkiaľ vietror , tam plášť v tomto smere. Nie je vám trapne milí fraštačania takto reagovať na kritiku a to tu ozaj sedí cca 4 dni na stoličke primatora . Veď má väčší plat ,ako primátori väčších miest.Teraz si nedá na profilovbku FB fotku ako si sype popol na halvu ? Skromnosť a pokora tam chýba . Len sa tu už nestrapnujte s Dvoranom lebo už nie je primator , už je tam KOLLAR , rovný ako pravítko , pravouhlé...

   Príspevok je reakciou na "2 eura rocne"

   Hodnotenie (+14%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    Mas pravdu, ale iba v jednom, ze porovnavat Dvorana, v podstate s hocikym, je urazkou. Neviem, aky bude Kollar primator, ale horsi, ako predosly urcite nebude. Latka, ktora lezina zemi, sa neda podliezt. A co sa tyka platu, tak ano, ma vacsi plat, ako niektori primatori vacsich miest, dokonca aj krajskych. Ale umyselne, alebo iba neznalostou nikto nespomenie, ze vacsina tych primatorov krajskych miest su poslanci NR, resp. zup. Ti to ozaj mozu robit za zakladny plat, pretoze nemozu stihat robit na 100% vsetko naraz. Ale ano? Inak, ak bude pri Kollarovi problem iba vyska jeho platu, tak tu bude radost zit :-)

    Príspevok je reakciou na "bohužial "

    Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     To mas pravdu. Zo zakladneho platu 2380 eur mesacne sa naozaj neda vyzit.

     Príspevok je reakciou na "re: bohuzial"

     Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Ste sa uspokojili so zmenou ostatné vas nezaujíma.Porovnávate stále vy , veď ja som písal , že už nechajte Dvorana Dvoranom a žite súčastnosťou.Stále musíte s niekym bojovať , porovnávať sa , dávať protiotázky a odpovede žiadne.Postaviť si kampaň na plate primátora ,teda jeho výšky sa môže , ale skritizovať to isté iba v modrom sa nesmie... Stále je to v hesle " vodu káže , víno pije "!!! a nech ma presvedčí , že to tak nie je , má na to 4 roky . Z blata do kaluže .Vymenuj ešte primatorov ktorí sú poslancami , no schválne daj ...

     Príspevok je reakciou na "re: bohuzial"

     Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

    • gravatar

     Rasi, Choma...A ukaz mi, kde si frastacania, alebo Kollar postavili kampan na plate primatora... Len nenapis, ze tu na diskusii...Aj napriek tomu, ze tu niekto napisal, ze hlohovecko je mienkotvorne, tak ja si to nemyslim. Tolko ludi to zase necita. Nie som Kollar a ani frastacan, ale je pravda, ze som volil zmenu. A nevolil som zmenu platu, ten je pre mna nepodstatny. Viac-menej suhlasim s "Cudzincom", ze je to manazerska pozicia a ako taka ma byt zaplatena, ak je tam kvalitny clovek. A dokonca suhlasim aj s tebou,ze Dvorana uz treba nechat na pokoji, ja som ho pouzival iba na porovnanie...

     Príspevok je reakciou na "re: bohuzial"

     Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 21. gravatar

  Už ma to fakt prestáva baviť a preto sa vás všetkých pokúsim totálne naštvať. Ja sa čudujem pánovi Kollárovi, že je ochotný pokúsiť sa pre vás niečo urobiť za taký plat. Platy sa fakt nedávajú len-tak. Ale nikto naozaj dobrý nepôjde zachraňovať "zadarmo" napr. Hlohovec. A "zadarmo" je všade relatívny pojem. Mňa moja firma predávala za 250 EUR/hod plus výdavky na super ubytovanie+super pohostenie+iné benefity, atď. A či veríte alebo nie, našlo sa dosť firiem, ktoré s radosťou túto sumu zaplatili (Nie za hodinu. Za týždne i mesiace práce) . Nie až keď som niečo dokázal. Predtým než som niečo dokázal. Keď som to, čo chceli dokázal, tak prišli samozrejme bonusy. Preto nerozumiem vôbec tomu o čom sa tu všetci bavíte. Chcete, aby sa Hlohovec niekde pohol alebo sa chcete po slovensky (rozumej s holými riťami) trocháriť naďalej, aby ste navždy mohli sedieť s holými slovenskými riťami na holej slovenskej zemičke? Ale NAŠEJ!!! KTORÚ NIKOMU NEDÁME!!! Zobuďte sa. Najmite si dobrých (žiaľ pritom drahých) manažérov, ktorí vás niekde dovedú. Alebo si najmite lacných blbcov, ktorí vás nemôžu nikde doviesť, lebo ani netušia kde je sever. ČO VLASTNE CHCETE? Prečo sa nechcete (už stáročia) mať dobre?

  Hodnotenie (+36%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Pan Cudzinec, mna ste teda vobec nenastvali a napisali ste pravdu. Predpokladam, ze firma, ktora Vas predavala, nebola Slovenska. Predpokladam, ze ste mali mzdu, nie plat. Ten rozdiel je v tom, ze pre tu firmu ste iste zarobili 100x viac (najmenej). Zakon o platoch primatorov rozdeluje vysku platu podla poctu obyvatelov. Zastupitelstvo MOZE zvysit tento plat az o 70%. Predtym dostavali primatori odmeny a az neskor to nahradilo toto mozne zvysenie. Ide teda o formu odmeny. Odmena sa dava za zasluhy. Zaklad je sam o sebe dost stedry. Hlohovec je na spodnej hranici poctu obyvatelov, kde moze primator dostat zaklad 2380 eur mesacne. Nebol najmensi dovod navysovat ho a pan Kollar sam povedal, ze chce, aby ho zastupitelstvo hodnotilo na zaklade plnenia cielov. Uplne si to protireci s tym, co vyhlasuje. Takze to zhrniem. Porovnavate mzdu s platom. Zakladny plat primatora je vzhladom na to, ze je na spodnej hranici poctu obyvatelov (20 tis. az 50 tis.) velmi stedry. Navysenie platu je forma odmeny, ktora sa dava za zasluhy. Tie este nie su ziadne. Nemam nic proti adekvatnemu ohodnoteniu, ale za vysledky a nie sympatie.

   Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

   Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   250 eur za hodinu prace je velmi vela!! a to aj v germany aj vo svajciarku. za specialistu na moderne technologie sa to pohybuje od 80-do 130 euro. cize o polovicu menej. z toho mi vypliva ze ak 250 za hodinu, tak ide o tunel. inak by vam to urcite nik nezaplatil !! a to ani na zapade!! teda ak nie ste eurokomisar :). ak hej tak to je tunel este vacsi!! :)

   Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

   Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ja by som ťa veru po tomto tvojom odhalení nezamestnal. Veď ty by si ma za peniaze možno aj ....

   Príspevok je reakciou na "Cudzinec"

   Hodnotenie (-100%): Nesúhlasím Súhlasím

 22. gravatar

  Zabudol si na jednu vec. Je dolezite, z akeho prostredia primator vstupuje do funkcie a aj z akou ambiciou. Ak tam vstupuje z komercneho prostredia a ma ambiciu veci pohnut dopredu, tak aj vstupny plat by mal byt tomu adekvatny. To je moj pohlad a kludne ma za to ukamenujte. A dokonca si myslim, ze Kollar aj napriek tomu, ze bol v tej chvili vo funkcii asi hodinu, tak si ten plat zasluzil. Jednym svojim rozhodnutim usetril 13500,-€, teda aspon tak to povedal. A to jeho navysenie je mensie, ako usetril :-) Ale pozor, aby Vam pri kritizovani platu primatora, neunikli ine veci :-)

  Hodnotenie (+14%): Nesúhlasím Súhlasím

 23. gravatar

  http://www.noviny.sk/c/slovensko/platy-sefov-miest-a-obci-su-zname-pozrite-sa-kolko-zarobia

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 24. gravatar

  že okrem primátora máme aj dvoch jeho zástupcov. Nemal by som nič proti terajšiemu platu keby bol sám. Čisté riešenie by bolo, ak by mal iba základný plat a každý pol rok by primátor predkladal plnenie úloh a na základe toho by sa mu odsúhlasila adekvátna odmena.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 25. gravatar

  Koľko múdrych ľudí má Hlohovec ! Keby som nečítal tieto "fundované" reakcie a odozvy,myslel by som si,že v Hlohovci žijú iba hlupáci.No odteraz viem,že Hlohovec je priam prepchatý múdrymi mudrlantami.Všetci chcú pre mesto iba dobre / hlavne tí ,šíriaci hnus ,závisť a nenávisť / Počkajte si na jar,prídu brigády, tam sa prejavujte.Avšak toľko hnusu a špiny,čo väčšina / voľbami sklamaná / z vás tu vychrlila,budú musieť kontajnery odvážať dlhšiu dobu. Tí,čo si myslia,že sa z toho vyspovedajú,sa mýlia,postihne ich trest / zvýšený tlak,cukrovka ,možno i šľak ich trafí/ za ich jedy.Čavinec,nie som cudzinec..

  Hodnotenie (-25%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Mozno nie som fundovany ale nie som hlupak aby si ma takto oznacoval. Mam svoj nazor. Zato ty kazdy iny nazor povazujes za hnus a nenavist. Nie som ani sklamany volbami, lebo som volil p. Kollara, tak si uvedom, ze najviac nenavisti tu siria zastanci tohoto primatora, lebo slepo obhajuju to,co by inym nikdy neodpustili. To zelanie na konci tvojho duchaplneho vstupu nepotrebuje komentar a ked ma novy primator vo svojom okoli takychto dobroprajnikov, tak nas Boh ochranuj.

   Príspevok je reakciou na "je po voľbách"

   Hodnotenie (+37%): Nesúhlasím Súhlasím

 26. gravatar

  Nepostrehol som žiadne želanie na konci duchaplného vstupu.Logika hovorí,že jedy,stresy a závisť poškodzujú zdravie,vo forme zvýšeného tlaku,cukrovky a z toho vyplývajúcich komplikácií.

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 27. gravatar

  Pokojné prežitie vianočných sviatkov. Pokoj zdravie a pohodu, darčeky ktoré Vás potešia. Zabudnite aspoň do nového roku na zlobu a nenávisť. Načerpajte síl a užite si aj keď nie 100% zimný čas. Tým ktorí sa chystajú na hory alebo skrátka preč z domova, aby ste sa vrátili zdravší a možno aj prídete na iné myšlienky. Žite tak, akoby každý deň bol ten posledný

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 28. gravatar

  Ďakujem. Aj Tebe a ostatným dobrej vôle. Snažím sa tak žiť.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 29. gravatar

  Sto dní je skôr symbolická záležitosť, na objektívne hodnotenie treba 4 roky. Potom, na základe viditeľných výsledkov, odôvodnene a logicky môžem povedať - áno, primátor niečo spravil pre Hlohovec a jeho obyvateľov. Samozrejme môže to byť aj naopak. Súčasný plat primátora je vec názoru a nie hodnotenia jeho (týždňovej) práce. Konštatujem, že primátorov verejný záväzok pre rok 2015 v nadväznosti na výšku platu je viacmenej vymenovanie pracovných povinností, ktoré prislúchajú funkcii primátora, avšak zákon porušený nebol, preto výšku platu nekomentujem, ako som už uviedol, je to vec názoru.

  Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 30. gravatar

  Nechceli by ste náhodou zaviesť takú novinku, že prenajímanie si externého primátora? Že by vôbec neboli voľby, ale vždy, keby sme to potrebovali, tak by z úradu nejakého najali? No a nemusel by to byť stále ten istý. Na reprezentáciu by si najali nejakého fešáka za 100 eur na hodinku s rečníckym kurzom. Na podpisovanie zase niekoho iného. Čo keby sme založili primátorskú agentúru? Krajších za viac peňazí, škaredších za menej. Šikovných za 150, hlúpučkých za 20. Ich ceny by určoval trh a úrady by si ich prenajímali. Že hlúposť? Práve. Nato tu boli predsa voľby. My sme si vyberali primátora a kandidát presne vedel, že môže zarobiť odtiaľ potiaľ. Nehovorím, aby to robil za honor ako Sváko Ragan, ale peniaze nemôžu byť motiváciou robiť primátora. Robíte biznis z verejnej služby. Potom naozaj môžme zrušiť voľby a odborníkov iba prenajímať. Nemuseli by sme trpieť štyri roky neschopného atď. Zmiešali ste trhové správanie s verejnou službou, preto sa s vami nedá súhlasiť. Rovnako ako s poslancom, ktorý to navrhoval, že vyšší plat na začiatku rovná sa vyššia motivácia, aj keď to bolo celé jasne dohodnuté.

  Hodnotenie (-16%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ten váš nápad sa mi celkom pozdáva. Mohli by sme si o založení takej agentúry pohovoriť. Ja by som to však predsa len skombinoval aj s voľbami, pričom by sa už pred voľbami jasne stanovilo, že max. plat primátora aj s odmenami bude napr. 40 EUR/mesiac. Teoreticky by to malo fungovať tak, že sa za kandidátov prihlásia iba hlupáci, pre ktorých je aj 40 EUR/mesiac nedosiahnuteľná méta. Navyše by to bolo prijaté väčšinou obyvateľstva s nadšením, nakoľko by nemuselo obyvateľstvo primátorovi nič závidieť. Trochu ma však trápia dve nejasnosti/neistoty. Prvá: Bol by takto kvalifikovaný primátor schopný objednávať v agentúre tých správnych ľudí? Druhá: Máme istotu, že sa nenájdu vychytralci, ktorý sa dajú zvoliť za primátora za akože 40 EUR/mesiac a zbytok prostriedkov, ktoré potrebujú k životu si “privyrobia”? Ešte existuje aj ďalšia možnosť. Za primátorov by boli volení iba ľudia, ktorí sú dostatočne bohatí na to, aby sa nezištne obetovali pre blaho tých, ktorí ich za ich nezištnú obetu aj tak budú s radosťou kopať do ich zadníc. Problém je, že tu moc takých ľudí nevidím.

   Príspevok je reakciou na "Pre Cudzinca"

   Hodnotenie (+100%): Nesúhlasím Súhlasím

 31. gravatar

  Neviem posúdiť či DA niekomu pomohol, nepoznám konkrétnych obdarovaných. UNICEF oficiálne priznal, že prevádzkové náklady sa pohybujú na úrovni okolo 70% z vyzbieraných peňazí. Myslíte si, že DA má nulové prevádzkové náklady? Spoluzakladateľ DA už niečo naznačil.

  Hodnotenie (-60%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Ty urcite neprispievas na DA, inak by si vedel, ze ten kto prispeva na Dobreho Anjela ma svoj ucet, kde vidi akou sumou prispel a vidi, adresne komu ta cela jeho suma bola poskytnuta. Je tam dokonca kontakt na rodinu, teda mail aj telefonne cislo a ich pribeh. Nic z tvojej darovanej sumy nejde na prevadzkove naklady. Ja viem, lahsie je pisat na internete anonymne nezmysly ako si nieco overit. Stacilo si zadat stranku : https://www.dobryanjel.sk/financovanie-rezie/ a nemusel by si tu pisat hluposti...

   Príspevok je reakciou na "Re:Yka"

   Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 32. gravatar

  Papier znesie všetko aj na DA. "Šťastný" je ten kto tomu verí. Audit je ako cez kopirák každý rok. Akože spolupracujúci lekári tiež vedia svoje.

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 33. gravatar

  Tak znova sa otvára skutočnosť, že DA je založený na podvode a klamstve. Naivných ľudí je na Slovensku dosť a ešte aj to málo čo majú, im je potrebné zobrať alebo od nich vymámiť(denník Pravda).

  Hodnotenie (-20%): Nesúhlasím Súhlasím