Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaMagazín

18. december 2016

Vianoce na zámku si Hlohovčania tento rok neužijú

Tretí ročník obľúbeného podujatia mesto nepovolilo. O aktuálnej situácii sa rozhodli informovať aktivisti z Občianskeho združenia Zámok Hlohovec.

Vianoce na zámku si Hlohovčania tento rok neužijú

Milí priatelia, priaznivci, sympatizanti a fanúšikovia občianskeho združenia Zámok Hlohovec,

koniec roka sa pomaly blíži a ako to býva, je čas sa trochu zastaviť a poobhliadnuť za dňami, týždňami a mesiacmi, ktoré sme prežili. Udialo sa toho skutočne veľmi veľa. Napriek tomu, že objekt zámku nemohol byť pre objektívne príčiny rekonštrukcie sprístupnený verejnosti, pravidelne sme informovali na sociálnych sieťach o úspechoch s obnovou ďalších renesančných miestnosti.

Teraz ich už máme dokopy obnovených sedem. Ukázali sme, že s dobrou motiváciou a odhodlaním sa aj do pôvodne umierajúcej stavby, nad ktorou sa sťahovali mračná, opäť vlial život a rozprúdil sa tepnami chodieb a prekrvil jeho miestnosti. Zároveň mesto zrekonštruovalo kompletne strechu a zachránilo unikátne barokové komíny i hodinovú vežičku. My sme im pritom pomohli a vyčistili sme strechu od holubieho trusu, ktorého tam bolo na množstvá kontajnerov a vyčistili trámy od starých náterov.

Vďaka našim priaznivcom a sponzorom sa nám aj táto práca darila, pretože sme vďaka nim nemuseli za odvoz tohto odpadu platiť. Spoločné dielo dostáva stále krajšiu tvár a zámok sa tak opäť o čosi slobodnejšie a ľahšie môže nadýchnuť k ceste, ktorá ho ešte čaká. Veľmi nás teší, že k tretím narodeninám združenia, teda ku dňu výročia jeho vzniku 4.12.2013 môžeme povedať, že sme silná a perspektívna komunita s jasným cieľom. Okrem toho, že sa venujeme obnove našej pýchy a aktívne sa uchádzame o financie z rôznych grantových schém, tak sme za toto obdobie pripravili množstvo kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré ste s obľubou navštevovali v hojnom počte.

V práve prebiehajúcom adventnom čase sa nás stále častejšie pýtate, či zorganizujeme tretiu edíciu podujatia Vianoce na zámku. Veľmi nás teší Váš záujem, pretože je to signálom, že podujatie bolo úspešné a má perspektívu. Žiaľ, musíme konštatovať, že tohto roku Vianoce na zámku musíme vynechať. Postoj mesta je v tomto smere jasný a jednoznačný – zámok je oficiálne staveniskom, a teda sa nemôžu v jeho priestoroch konať žiadne podujatia.

Napriek našej veľkej snahe a hľadaní cesty, ako by sme predsa len túto a aj iné akcie mohli uskutočniť v perspektíve ukončenia prác a dočasného otvorenia objektu verejnosti, nenašli sme kompromisné stanovisko a teda sme neuspeli. Hoci sme apelovali na to, že je dôležité ľuďom ukázať, ako sa v obnove zámku pokročilo ďalej, nepodarilo sa nám dohodnúť podmienky, ktoré by umožnili zámok aspoň na krátku dobu sprístupniť. Stanovisko mesta tak zostalo v tejto veci nemenné.

Neznamená to však, že v budúcnosti si Vianoce na zámku neužijete a veríme, že tak bude opäť pri neopakovateľnej atmosfére. Na to si však budeme musieť ešte počkať.

Pekné a pokojné sviatky praje o. z. Zámok Hlohovec

                   


Článok bol zobrazený 14113x
Diskusia k článku (13)


Podobné témy
Ekoučebňa na Hlohovskom zámku získala prestížnu cenu
Ekoučebňa na Hlohovskom zámku získala prestížnu cenu
Cenu odpadového hospodárstva získalo Občianske združenie Zámok Hlohovec.

Aktivisti zverejnili komunikáciu s mestom
Aktivisti zverejnili komunikáciu s mestom
Členovia OZ chceli v apríli odprezentovať výsledky svojej práce. Mesto ich podujatie na zámku stoplo.

Jarný tábor Cech malých remeselníkov sa vydaril
Jarný tábor Cech malých remeselníkov sa vydaril
Občianske združenie Zámok Hlohovec pripravilo pre deti jarný tábor plný zaujímavých aktivít.

Aktivisti o obnove zámku: Mesto nás ako partnera odmietlo
Aktivisti o obnove zámku: Mesto nás ako partnera odmietlo
Po nezhodách s mestom aktivisti na zámku končia. Idú zachraňovať kaštieľ v Chtelnici.

Mesto uzatvorí novú nájomnú zmluvu s OZ Zámok Hlohovec
Mesto uzatvorí novú nájomnú zmluvu s OZ Zámok Hlohovec
Cieľom je pokračovanie spolupráce na postupnej obnove a rozvoji budovy národnej kultúrnej pamiatky zámku v Hlohovci.


Diskusia k článku (13 komentárov) »

13 komentárov


 1. gravatar

  Ďakujeme pán primátor!

  Hodnotenie (0%): Nesúhlasím Súhlasím

 2. gravatar
  Ixo

  Asi treba viac ludi na vanocnzch trhoch

  Hodnotenie (+11%): Nesúhlasím Súhlasím

 3. gravatar

  Nerozumiem tomu, veď aj minulý rok to bolo stavenisko. Prečo to zrazu niekomu prekáža?

  Hodnotenie (+55%): Nesúhlasím Súhlasím

 4. gravatar

  Ironicky tu dakujete primatorovi, obvinujete mesto a neviem koho este, ale skor by ste si mali uvedomit fakt, ze toto vedenie realne zacalo konat a zamok zachranovat. Vyska investicii hovori za vsetko a hovorte si co chcete, fakt je ten, ze prave toto vedenie sa rozhodlo zamok zachranit. Konspiracne teorie z dielne oz zamok a samozvanej hradnej pani si nechajte pre tych, co papaju seno. Dolezite su vysledky a tie neodskriepite...aj ked ich urcite znegujete. Hlavny problem pre vas je to, ze vyschne pramen a bude sa tazko dychat. Ozaj, ta kontrola na cerpanie 80 tisic eur sa uz ohlasila? Lebo sa ozvalo par ludi z vasich radov, ktori zacali rozpravat a nie je to teda nic prijemne...

  Hodnotenie (+25%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Váš vstup je plný lži. Reálne zámok začalo zachraňovať združenie ešte v čase, keď toto vedenie nebolo. Vysoké investície ešte nič nedokazujú, ale pán primátor sa nimi rád oháňa. Štúdie, plány, kreslenie atď. Ani vy nemôžete odškriepiť reálne výsledky združenia, ale urážate tých, ktorí urobili na zámku množstvo práce. Ja som zas počul, že do zámku sa tisne podnikateľ so zeleninou, od ktorej sú chlapci hustí. To by veľa vysvetľovalo, prečo chcú podnikatelia od Fraštačanov vyhnať združenie zo zámku.

   Príspevok je reakciou na "klamari"

   Hodnotenie (+27%): Nesúhlasím Súhlasím

   • gravatar

    A strechu za 450 tisic rekonstruoval kto? Oz, ci mesto? Hm? A budu dalsie investicie, ktore realne zamok zachrania...uz su v rozpocte schvalene, len tak mimochodom. A to vadi, pravda? Komu ide realne o zachranu a rekonstrukciu zamku, ten sa musi realne len potesit...no a komu ude o nieco ine, ten bude len plut ohen a nadavat.

    Príspevok je reakciou na "Re: klamár"

    Hodnotenie (+23%): Nesúhlasím Súhlasím

  • gravatar

   Počuj šašo! O tom čo sa dialo okolo zámku vieš veľký PRD! Evidentne si len ďaľší riťolízač kockovanej košele! Tak si odpusť komenty adresované ľudom z OZ Zámok, tí spravili pe zámok viac než posledný traja primátori dokopy! A ako začal zachraňovať zámok dnešný primátor? Ešte sa len dostal na primátorskú stoličku a už tu bol kupca na zámok! Niečo tu smrdí a táhne to z Mestského úradu!

   Príspevok je reakciou na "klamari"

   Hodnotenie (+33%): Nesúhlasím Súhlasím

 5. gravatar

  Treba si odpovedať na otázku, kto priniesol tieto rozbroje. Primátor Kollár ako vždy a všade, kde sa ukáže.

  Hodnotenie (+50%): Nesúhlasím Súhlasím

 6. gravatar

  Hlboko sa klaniam pred ľuďmi, ktorí sa fyzicky narobili pri záchrane zámku a pohŕdam ľuďmi, ktorí sa začali priživovať. Zámok chátral roky.Kde boli fraštačania???? A nakoniec. Zámok ako prvý, začal chrániť starý Homola!!!!!

  Hodnotenie (+20%): Nesúhlasím Súhlasím

 7. gravatar

  P. Kvantova, kto ma oci otvorene vie, ze toto je cieleny clanok proti mestu, pretoze si robite na zamku co chcete a teraz kricite lebo Vam zobrali "hracku". Nikto nespochybnuje Vasu pracu. Ja sama som volila Kollara a tiez sa mi nepacia niektore veci co sa robia ale vela veci je aj dobrych. zaregistrovala som, ze mesto dalo skoro pol miliona eur z rozpoctu na opravu strechy - to vy nevidite ci ako? Ved ide Vam predsa o zachranu zamku alebo len o Vase osobne blaho? Neviem naco je dobra tato vasa hra...Preco sa nesnazite spolupracovat ale sirite falos a nepravdive informacie? Uz by ste s tym mohli prestat. Kazdy kto sa Vam postavi do cesty, je ihned nepriatel? Je to smutne co sa tu deje. Pristahovala som sa sem 4 roky dozadu, ale som sklamana, ze tu lidia nie su sudržní.

  Hodnotenie (+7%): Nesúhlasím Súhlasím