Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Facebook spôsobil výpadok aplikácii pre iPhone či iPad, za problém sa ospraveldnil
11.7.2020 (Webnoviny.sk) - Za piatkové problémy s niekoľkými aplikáciami na iPhoneoch a iPadoch môže Facebook. Spoločnosť pre BBC uviedla, že "pri niektorých aplikáciách pre iOS došlo k problému v dôsledku zmeny kódu", no "problém rýchlo vyriešili".

"Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti," dodali zástupcovia Facebooku. Aplikácie ako Spotify, TikTok, Tinder a Waze neboli funkčné niekoľko hodín.

Podobný problém nastal aj v máji a vyradil služby na časť dňa. Oba prípady rozpútali debatu, či Facebook nemá až príliš veľkú moc nad nezávislými aplikáciami. Vývojár aplikácií Guilherme Rambo po májovom incidente napísal, že "sa stala chyba a nebolo to úmyselné, no zdôrazňuje to, že (Facebook) má kontrolu nad aplikáciami, ktoré obsahujú jeho kód".

Problémy znepokojujú mnohých používateľov iOS, naopak, používatelia Androidu potvrdili, že im aplikácie "fungujú dobre".

Viac k témam: iPhone, výpadok
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook spôsobil výpadok aplikácii pre iPhone či iPad, za problém sa ospraveldnil © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia