Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Znečistené ovzdušie spolu s ochorením COVID-19 zvyšujú riziko smrti, tvrdia výskumy
14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Nedávny britský výskum potvrdzuje súvislosť medzi znečisteným ovzduším a priebehom ochorenia COVID-19. Podľa tamojších odborníkov sa riziko úmrtia zvyšuje o niekoľko percent, keď je infikovaná osoba vystavená smogu.

Vedci analyzovali vyše 46-tisíc úmrtí spôsobených novým koronavírusom vo Veľkej Británii. Dospeli k záveru, že nárast znečistenia ovzdušia a zamorenie smogom v ostatných desiatich rokoch znížilo imunitu obyvateľstva.

Smrteľnejšie infekcieInfekcie dýchacích ciest, ako sú aj tie spôsobené súčasným koronavírusom, majú o 6 % smrteľnejšie následky ako v minulosti.

Ďalšie štúdie z USA a Holandska odhadujú, že kombinácia znečisteného prostredia s ochorením COVID-19 zvyšuje riziko úmrtia o osem, resp. pätnásť percent.

Viac vírusu v mestáchPodľa odborníkov tieto výskumy pomohli vysvetliť, prečo sa koronavírus objavuje omnoho častejšie v mestských oblastiach ako na vidieku.

Web Wirtualna Polska však poznamenáva, že mestá majú vysoké znečistenie ovzdušia a vysokú infikovanosť koronavírusom pre hustotu zaľudnenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, smog
Zdroj: Webnoviny.sk - Znečistené ovzdušie spolu s ochorením COVID-19 zvyšujú riziko smrti, tvrdia výskumy © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia