Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Veda a technika

Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov
6.9.2020 (Webnoviny.sk) - Americkí regulátori uvažujú o zaradení čínskeho výrobcu čipov, spoločnosti Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), na zoznam zahraničných firiem, ktoré potrebujú vládny súhlas na získanie amerických technológií alebo komponentov. Informoval o tom denník Wall Street Journal a ďalšie periodiká, ktoré uviedli, že americkí predstavitelia skúmajú, či SMIC zohráva rolu vo vojenskom vývoji.Spoločnosť Semiconductor Manufacturing International Corp. poprela, že má nejaké spojenie s armádou. "Nemáme nijaké vzťahy s čínskou armádou," uviedla firma vo vyhlásení.

Dodala, že jej produkty sú "iba pre civilných a komerčných koncových užívateľov". Firma ďalej uviedla, že je "otvorená úprimnej a transparentnej komunikácií" s Washingtonom pri riešení "potenciálnych nedorozumení".

Podobné obmedzenia pri predaji amerických komponentov Washington uvalil aj na čínsku spoločnosť Huawei Technologies, ktorá je jedným z najväčších výrobcov smartfónov a zariadení pre telekomunikačné siete. Čínske firmy, vrátane spoločnosti Huawei, vyvíjajú svoje vlastné čipy a inú technológiu, ale závody, ktoré ich produkujú, potrebujú americkú výrobnú technológiu, pre ktorú existuje málo alternatív.

Viac k témam: čip, digitálne technológie, povolenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia