Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

V Trnave zrušia nariadenie o čase predaja a prevádzky služieb, potom ho nahradia novým
8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Mestské zastupiteľstvo v Trnave vyhovelo protestu prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu o pravidlách času predaja a času prevádzky služieb na území mesta.

Dokument ohraničoval otváraciu dobu pre jednotlivé druhy prevádzok v meste. Podľa prokurátora nariadenie nebolo vydané v súlade so zákonom.

Prokurátor odhalil viaceré nedostatkyProkurátor vyčítal nariadeniu v niektorých častiach nejednoznačnosť, presiahnutie rámca oprávnení mesta a ďalšie nedostatky. Namietal tiež právomoc mestských poslancov kontrolovať dodržiavanie všeobecne záväzného nariadenia.

Poslanci podľa zákona o obecnom zriadení môžu požadovať informácie a vysvetlenia od fyzických a právnických osôb, ktoré na území mesta podnikajú, zákon im však podľa prokurátora nedáva právomoc kontrolovať dodržiavanie nariadenia.

O novom nariadení sa bude rokovaťTrnavským mestským poslancom prokurátor navrhol nariadenie zrušiť ako celok. Následne by bolo podľa neho vhodné prijať nové všeobecne záväzné nariadenie, ktoré by bolo stručné, výstižné, prehľadné a jasne formulované.

O novom všeobecne záväznom nariadení, ktoré bude určovať pravidlá času predaja a prevádzky služieb bude Mestské zastupiteľstvo v Trnave rokovať koncom apríla. Jeho prijatím bude zrušené aj doterajšie nariadenie.

Viac k témam: obchody, otváracie hodiny, prevádzka
Zdroj: Webnoviny.sk - V Trnave zrušia nariadenie o čase predaja a prevádzky služieb, potom ho nahradia novým © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia