Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Letná olympiáda v Tokiu (bedminton): Martina Repiská potrápila turnajovú deviatku
28.7.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 29. júla 9:34
Slovenská reprezentantka Martina Repiská nepostúpila do osemfinále olympijského turnaja žien v bedmintone. Po triumfe nad Nikte Alejandrou Sotomayorovou z Guatemaly (2:0) v súboji o postup z F-skupiny podľahla favorizovanej Kanaďanke Michelle Liovej 0:2 (-18, -16).

Liová premenila druhý mečbalTurnajová deviatka premenila v koncovke druhého setu druhý mečbal a stala sa víťazkou F-skupiny. A to sa rovná postupu do osemfinále. Bedmintonové súboje na OH v Tokiu hostí hala Musašino Forest Sport Plaza.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)V prvom sete 25-ročná Slovenka dokázala zmazať náskok 29-ročnej súperky 11:7 a dokonca viedla 13:12. V koncovke však Liová ušla Repiskej na rozdiel troch bodov a zvíťazila 21:18. V druhom sete Slovenka viedla 4:1 aj 12:7 a 13:8, ale túto výhodu si neudržala.

Online prenos (minúta po minúte)Od stavu 15:15 jej súperka získala päť výmen za sebou a napokon zvíťazila 21:16.

Historický triumf pre SlovenskoRepiská predtým proti Sotomayorovej dosiahla pre Slovensko premiérový bedmintonový olympijský triumf, ktorý sa v minulosti nepodarilo získať jej predchodkyniam Eve Sládekovej a Monike Fašungovej.

"Na začiatku prvého setu som si zvykala na kvalitu súperky. S hráčkami zo svetovej špičky často nehrávam, ani s nimi netrénujem. Je to iný level bedmintonu. Keď človek nastúpi proti nim, musí sa prispôsobiť inej rýchlosti letu košíka, inému typu úderu i väčšej rozmanitosti v hre. V prvom momente je to v každom zápase proti elite šok. Potrebovala som sa dostať do zápasu, čo sa mi podarilo,“ uviedla Repiská na webe olympic.sk.

"Celý zápas som sa snažila sústrediť na každú výmenu. V druhom sete, keď som viedla, sa súperka začala približovať. Bola som menej trpezlivá ako predtým, snažila som sa rýchlejšie zakončovať výmeny. Každý zápas na medzinárodnej scéne je iný. Toto bol jeden z mojich lepších na veľkých turnajoch," doplnila Repiská.

Olympiáda v Paríži je zatiaľ otáznaRepiská je päťnásobná majsterka Slovenska vo dvojhre. Najväčší úspech členky tímu BK Odense, kde sa pripravuje pod vedením dánskeho trénera Lennarta Englera, je deviate miesto na Európskych hrách v Minsku 2019. V dánskom Odense Repiská študuje na univerzite medzinárodný manažment. K úspešnému ukončeniu štúdia jej zostáva už iba jeden semester.

Po skončení školy sa bude rozhodovať, či zostane v Dánsku. Podmienky v bedmintonovom centre v Odense jej vyhovujú, rada by ich ďalej využívala. "Olympijské hry mi dali veľmi veľa. Bola to úžasná skúsenosť, ktorú som predtým nemala. Motivujú ma ďalej na sebe pracovať. Bolo niečo úžasné hrať proti hráčkam svetovej úrovne, veľa som sa naučila," zhodnotila najlepšia slovenská bedmintonistka.

Vzhľadom na posun olympijských hier sa najbližšie v Paríži uskutočnia už o tri roky. Bude metropola pri Seine výzvou pre Repiskú? "Netuším, či budem v Paríži. Chcem si predovšetkým dokončiť školu a čo bude ďalej, to sa ešte uvidí. Určite by som chcela pokračovať v tréningu,“ dodala na webe SOŠV.

Viac k témam: bedminton - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (bedminton): Martina Repiská potrápila turnajovú deviatku © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama


Diskusia