Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Cestári pod Tatrami mali plné ruky práce, pre husté sneženie a silný vietor stúpal aj počet nehôd
17.1.2022 (Webnoviny.sk) - Silný vietor a husté sneženie komplikujú dopravu pod Tatrami. Cestári sú v teréne nepretržite od ranných hodín.

Ako pre agentúru SITA potvrdil riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský, najväčšie problémy im robí lokalita medzi obcami Štrba a Šuňava, kde cestu permanentne zafúkava. V úseku tiež silno sneží s dohľadnosťou do sto metrov.

„Z dôvodu, že tam nie je les, vietor dosahuje rýchlosť do 100 kilometrov za hodinu. Cesta, ktorú upravíme, je za dva minúty pri takom počasí opäť zafúkaná,“ uviedol.

Ľuďom odporúčajú nešoférovaťTrpezliví musia byť podľa Polomského aj vodiči. „Fúka veľmi silný vietor, je vyhlásený červený, tretí stupeň ohrozenia a v takom prípade je veľmi ťažké bojovať so živelnou pohromou. Cestujúca verejnosť si musí uvedomiť, že orkán sa poraziť nedá,“ uviedol s tým, že všetkým radšej odporúča v tejto chvíli ostať doma a nesadať za volant.

Zvýšil sa počet dopravných nehôdPodľa operačnej dôstojníčky Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove zatiaľ hasiči pod Tatrami nemali hlásené vplyvom silného vetra popadané stromy, ktoré by museli odstraňovať. Ako ďalej povedala pre SITA, momentálne však evidujú zvýšený počet dopravných nehôd.

„Cesty sú v horšom stave, bola volaná Správa a údržba ciest,“ dodala.

Viac k témam: orkán, Počasie, Silný vietor, Zimná údržba ciest, Zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestári pod Tatrami majú plné ruky práce, pre husté sneženie a silný vietor stúpa aj počet nehôd © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia