Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

Zomrel Gabriel Bach, bol prokurátorom v procese s nacistom Eichmannom
20.2.2022 (Webnoviny.sk) - V Izraeli vo veku 94 rokov zomrel Gabriel Bach, prokurátor v procese s nechválne známym nacistom Adolfom Eichmannom z roku 1961. Príčinu jeho úmrtia nezverejnili. Bach v Eichmannovom procese v Jeruzaleme pôsobil ako štátny zástupca a pracoval na zbieraní dôkazov pod vedením hlavného prokurátora Gideona Hausnera.

Eichmanna, jedného z hlavných organizátorov holokaustu v nacistickom Nemecku, zadržali v roku 1960 agenti izraelskej tajnej služby Mossad v Argentíne neďaleko Buenos Aires. V roku 1961 ho v Jeruzaleme súdili a uznali vinným zo zločinov proti ľudskosti, zločinov proti židovskému ľudu a z vojnových zločinov. V roku 1962 ho popravili.

Gabriel Bach sa narodil v Nemecku v marci 1927 a z krajiny utiekol so svojou rodinou v roku 1938, čiže rok pred vypuknutím druhej svetovej vojny. V roku 1940 sa jeho rodina prisťahovala do Palestíny. V roku 1982 sa stal sudcom Izraelského najvyššieho súdu a v tejto funkcii pôsobil 15 rokov.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Gabriel Bach, bol prokurátorom v procese s nacistom Eichmannom © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia