Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Kultúra

Zelenskyj otvoril filmový festival v Cannes a povedal, že potrebujeme nového Chaplina (video)
18.5.2022 (Webnoviny.sk) - V poradí 75. ročník Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Cannes sa začal videopríhovorom ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten sa objavil v utorok večer naživo cez satelit na videu v polokošeli s krátkym rukávom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktÚčastníkom podujatia na Francúzskej riviére, ktoré potrvá do 28. mája, adresoval posolstvo, kde hovoril o prepojení kinematografie s reálnym svetom. Odkázal pritom na filmy Apokalypsa (1979) od Francisa Forda Coppolu a Veľký diktátor (1940) od Charlieho Chaplina, ktoré sú podľa neho dosť podobné súčasným udalostiam súvisiacim s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Potrebujeme nového Chaplina, ktorý ukáže, že kino našej doby nemlčí," povedal Zelenskyj, ktorý vzápätí po týchto slovách zožal veľký potlesk.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Medzinárodný filmový festival v Cannes, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj otvoril filmový festival v Cannes a povedal, že potrebujeme nového Chaplina (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia