Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Krajiny EÚ by mali rýchlo doplniť muníciu a vojenské vybavenie, Brusel ponúkne aj finančné stimuly
18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) v stredu vyzvala členské krajiny, aby rýchlo doplnili zmenšené zásoby munície a vojenského vybavenia.

Zároveň ponúkla finančné stimuly tým štátom, ktoré pri nahrádzaní materiálu poslaného na Ukrajinu budú ochotné navzájom spolupracovať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktEK ponúka 500 miliónov eur v priebehu dvoch rokov členským krajinám spolupracujúcim pri dopĺňaní vojenských zásob v aspoň trojčlenných skupinách.

„Od menovej krízy z roku 2008 Európa prechádzala istým druhom tichého odzbrojovania. Zbavovali sme sa zbraní bez toho, aby sme o tom hovorili. V rokoch 2008 až 2014 sme zredukovali naše vojenské aktíva veľmi šokujúcim spôsobom," povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Z dlhodobého hľadiska je EK presvedčená, že krajiny únie by mali vyvíjať drony a systémy na dopĺňanie palív vo vzduchu, modernizovať tanky a bojové vozidlá, posilniť námornú kapacitu a zväčšiť obranné schopnosti bloku v oblasti kybernetického priestoru.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajiny EÚ by mali rýchlo doplniť muníciu a vojenské vybavenie, Brusel ponúkne aj finančné stimuly © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia