Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Lekáreň Hlohovec
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Turecko schváli vstup Švédska a Fínska do NATO, ak Severania splnia jeho desať požiadaviek
18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Provládne turecké noviny Sabah informujú, že Turecko zostavilo zoznam desiatich požiadaviek, ktoré údajne bude chcieť pre schválenie členstva Švédska a Fínska v Severoatlantickej aliancii.

Zoznam zahŕňa požiadavku, aby obe krajiny zastavili finančnú podporu skupinám s väzbami na Stranu kurdských pracujúcich (PKK) a sýrskych kurdských bojovníkov, ktorých Ankara považuje za odnož zakázanej skupiny.

Ďalšími požiadavkami je zastavenie kontaktu s členmi sýrsko-kurdskej skupiny či urýchlenie vydania podozrivých, ktorých Turecko chce na základe obvinení z terorizmu.

Sabah tiež píše, že Turecko od Švédska požaduje zastavenie „dezinformačnej“ kampane voči Turecku, ktorú podľa neho vedie exilový duchovný Fethullah Gülen, ktorého Ankara obviňuje z pokusu o prevrat v roku 2016.

Viac k témam: Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko schváli vstup Švédska a Fínska do NATO, ak Severania splnia jeho desať požiadaviek © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia