Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Divadlo

Vo veku 87 rokov zomrel divadelný kritik a teatrológ Štefan Šugár
6.7.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok (30. júna) redaktor, divadelný kritik a teatrológ Štefan Šugár. Na svojej webovej stránke o tom informoval Divadelný ústav.

Šugár vyštudoval divadelnú vedu na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. V rokoch 1958 – 1961 bol redaktorom Československej televízie v Bratislave.

Na začiatku šesťdesiatych rokov pôsobil na Povereníctve SNR pre školstvo a kultúru. Bol dlhoročným pracovníkom Zväzu slovenských dramatických umelcov.

Publikoval odborné články o problematike slovenského profesionálneho divadelníctva a tiež aj divadelné kritiky v časopisoch Film a divadlo, Kultúrny život a rovnako aj v denníkoch. Od roku 1988 do roku 1990 bol tlačovým tajomníkom Slovenského národného divadla v Bratislave.

Posledná rozlúčka so Štefanom Šugárom sa bude konať vo štvrtok (7. júla) o 17:00 v bratislavskom krematóriu.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo veku 87 rokov zomrel divadelný kritik a teatrológ Štefan Šugár © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia