Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Prokurátor chce pre starostu Záhorskej Vsi väzbu, obvinený bol v rámci akcie proti gangu takáčovcov
28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Úrad špeciálnej prokuratúry navrhuje väzbu pre starostu obce Záhorská Ves v okrese Malacky Borisa Š. ktorý bol obvinený v rámci akcie proti zločineckej skupine takáčovcov.

Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, súd by mal o návrhu rozhodovať vo štvrtok 29. septembra. Prokurátor pre Borisa Š. ako aj ďalšieho obvineného E. K. žiada väzbu pre obavu z možného ovplyvňovania svedkov.Národná kriminálna agentúra v pondelok 26. septembra obvinila viaceré osoby z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, hrubého nátlaku, ublíženia na zdraví, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody.

Podľa medializovaných informácii má byť dôvodom výjazd takáčovcov z roku 2007 zameraný na podpálenie rodinných domov v rómskej osade v Záhorskej Vsi.Viac k témam: Takáčovci, Väzba, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokurátor chce pre starostu Záhorskej Vsi väzbu, obvinený bol v rámci akcie proti gangu takáčovcov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia