Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Ukrajina musí získať späť všetky územia okupované Ruskom a až potom sa skončí vojna, tvrdí Zelenskyj
28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Prezident Volodymyr Zelenskyj opäť zopakoval, že Ukrajina musí získať späť všetky Ruskom okupované územia a až potom bude možné hovoriť o konci vojny. Učinil tak v stredu prostredníctvom webu svojej kancelárie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ak to nebude jasne pochopené, že sme získali naspäť našu zem, vojna sa skončila a je tu mier, ale vždy bude niečo s otáznikom, niektorá časť nebude deokupovaná a inej sa bude týkať nejaký kompromis, potom mi verte, že Rusko sa vždy bude vracať, aby okupovalo našu pôdu,“ vyhlásil Zelenskyj. Poznamenal, že „Ukrajina, žiaľ, nemôže vrátiť životy mŕtvym občanom, ale je schopná obnoviť spravodlivosť, a tá sa začína získaním svojej pôdy“.

Ruský vodca Vladimir Putin 16. septembra povedal, že „urobí všetko pre čo najrýchlejšie zastavenie vojny“, ale poburuje ho, že Ukrajina chce vyhrať vojenskými prostriedkami. Zelenského poradca Mychajlo Podoľak je presvedčený, že rokovania a ani stretnutie ukrajinskej hlavy štátu s vodcom agresorskej krajiny nemá zmysel. Zelenskyj zasa povedal, že zatiaľ nie je možné hovoriť o rýchlom ukončení vojny na Ukrajine, napriek úspešnej protiofenzíve ukrajinských síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina musí získať späť všetky územia okupované Ruskom a až potom sa skončí vojna, tvrdí Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia