Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Futbal

Neymar nestihne ani zápas proti Kamerunu. Zahrá si ešte na majstrovstvách?
30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Hviezdny útočník Neymar nenastúpi v piatkovom záverečnom zápase Brazílie v G-skupine futbalových majstrovstiev sveta v Katare proti Kamerunu. Tímový lekár Rodrigo Lasmar povedal, že 30-ročný hráč Paríža Saint-Germain sa dovtedy nestihne zotaviť.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v KatareNeymar maróduje s poškodenými väzmi v pravom členku po tom, ako sa zranil vo štvrtkovom úvodnom dueli na šampionáte proti Srbsku (2:0). V pondelok preto v druhom stretnutí skupinovej časti nečelil Švajčiarsku (1:0) v stretnutí, v ktorom si „kanárici“ zabezpečili postup do osemfinále.

Zahrá si ešte na majstrovstvách?Lasmar neuviedol časový harmonogram Neymarovho návratu a nepovedal, či sa hráč vôbec vráti do akcie počas majstrovstiev sveta.

Brazílsky trénerský štáb však v utorok zdupľoval, že v Katare ešte očakáva štart Neymara, ktorému len dva presné zásahy chýbajú na vyrovnanie historického rekordu Pelého v počte gólov za Brazíliu (77).

Proti Kamerunu si nezahrajú viaceríLekár brazílskeho mužstva uviedol, že proti Kamerunu nenastúpia ani pravý obranca Danilo, ktorý si lieči zranenie členka a ľavý obranca Alex Sandro, ktorý pre svalové zranenie nedohral zápas proti Švajčiarsku. Lasmar taktiež neposkytol očakávaný čas zotavenia v prípade Danila a Alexa Sandra.Brazília sa sťažovala na trávnik na Štadióne 974, kam by sa mohla vrátiť v osemfinále, ak skončí na prvom mieste vo svojej skupine. Brazílska výprava uviedla, že požiada Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), aby konala a zabezpečila zlepšenie podmienok.

Viac k témam: Futbalové zápasy, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, Zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Neymar nestihne ani zápas proti Kamerunu. Zahrá si ešte na majstrovstvách? © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia