Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Európska komisia schválila novú pomoc pre ľudí v Bielorusku, podporí občianskych aktivistov aj študentov
7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) v stredu schválila nový program pomoci bieloruskému ľudu v sume 25 miliónov eur.

Podpora nasleduje po brutálnej reakcii bieloruského režimu voči protestom zameraným proti sfalšovaniu výsledkov bieloruských volieb v auguste 2020. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Nový program EU4Belarus sa sústredí na pomoc občianskym aktivistom v snahe o podporu demokratických zmien a ľudských práv v Bielorusku a na pomoc študentom a profesionálom prostredníctvom prístupu k modernému vzdelávaniu a uľahčovania kontaktov medzi bieloruskými a európskymi profesionálmi a organizáciami.

Novým programom pomoc bieloruskému ľudu zo strany EÚ v tomto roku stúpne na viac ako 30 miliónov eur.

Od sfalšovaných výsledkov volieb z augusta 2020 Európska únia podporila Bielorusov sumou viac ako 100 miliónov eur, a to pokrytím priamej pomoci obetiam represií, občianskej spoločnosti, nezávislým médiám, mládeži, malým firmám, zdravotníctvu a kultúre.

Viac k témam: EU4Belarus, Prezidentské voľby v Bielorusku, Protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia schválila novú pomoc pre ľudí v Bielorusku, podporí občianskych aktivistov aj študentov © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia