Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Film a TV

Zomrela Gina Lollobrigida, bola hereckou hviezdou v Európe i v Hollywoode
16.1.2023 (Webnoviny.sk) - Vo veku 95 rokov zomrela talianska herečka Gina Lollobrigida. Informuje o tom spravodajský web denníka The Guardian s odvolaním sa na talianske noviny Corriere della Sera, podľa ktorých bola umelkyňa už „istý čas hospitalizovaná“.

Rodáčka z talianskeho Subiaca patrila k najpopulárnejším európskym herečkám 50. a 60. rokov. V mladosti sa venovala modelingu a súťažiam krásy, pričom v roku 1947 bola tretia v Miss Italia. Hereckou hviezdou bola nielen v Európe, ale aj v Hollywoode.

Medzi jej najznámejšie filmy patria Krásky noci (1952) a Fanfán Tulipán (1952), v ktorých hrala s Gérardom Philipom, komédie Chlieb, láska a fantázia (1953) a Chlieb, láska a žiarlivosť (1954), v ktorých hrala s Vittoriom de Sicom, a Chrám Matky Božej v Paríži (1956), kde bol jej partnerom Anthony Quinn.

Dva razy ju nominovali na Zlatý glóbus - v roku 1969 za film Dobrý deň, pani Campbellová a v roku 1985 za účinkovanie v seriáli Falcon Crest.

V sedemdesiatych rokoch sa Lollobrigida zväčša stiahla od herectva a sústredila sa na fotografiu, pričom vydala niekoľko kolekcií. Objektmi jej snímok boli známe osobnosti ako Henry Kissinger, Jurij Gagarin či Grace Kelly a podarilo sa jej tiež získať exkluzívne interview s vtedajším kubánskym vodcom Fidelom Castrom. Venovala sa i maľovaniu a sochárstvu. V roku 1999 neúspešne kandidovala do Európskeho parlamentu.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Gina Lollobrigida, bola hereckou hviezdou v Európe i v Hollywoode © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia