Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Vlhová skončila aj v stredu tesne za pódiom, druhý obrovský slalom v Kronplatzi opäť ovládla Shiffrinová
25.1.2023 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 25. januára 14:49
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila štvrtá aj v stredajšom obrovskom slalome na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v talianskom Kronplatzi.

Vlhová pokazila prvé koloDvadsaťsedemročná Liptáčka bola štvrtá aj v utorok, v oboch prípadoch mali preteky rovnakú víťazku - Američanku Mikaelu Shiffrinovú. V utorok za ňou Slovenka zaostala o 1,65 sekundy, v stredu o 1,37 sekundy.  Vlhová bola v stredu po prvom kole až siedma, mala však piatu najlepšiu druhú jazdu a posunula sa o tri priečky nahor.

"Prvé kolo som nešla dobre, urobila som tam chybu a tá ma stála čas. Druhé kolo som sa snažila ísť lepšie, ale nemôžem byť spokojná, lebo v utorok aj stredu som pokazila prvé kolo a tam sa rozhoduje o mnohom. Konkurencia je silná. Mikaela si ide svoje a ostatné sa na ňu snažíme dotiahnuť. Snažím sa to brať neutrálne. Verím, že ďalšie preteky budú lepšie," zhodnotila Vlhová pre JOJ Šport.

Shiffrinová má na dosah StenmarkaShiffrinová rovnako ako v utorok viedla aj v stredu už po prvej jazde a prvú priečku si ustrážila v druhom kole. Druhá v stredu skončila Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,82 s) a tretia Švédka Sara Hectorová (+1,19 s).

Američanka si v stredu pripísala už 84. triumf v seriáli SP a je rekordérkou tohto hodnotenia medzi ženami. Shiffrinovú už len dve prvenstvá delia od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý v minulosti nazbieral 86 víťazstiev. Američanka sa na neho môže dotiahnuť už počas víkendu v českom Špindlerovom Mlyne, kde sú na programe dva slalomy.

"Dala som do toho všetko a verila v kvalitný výsledok. Po mentálnej stránke som poriadne unavená, ale dosiahnuť ďalší triumf je krásne," povedala Shiffrinová v rozhovore do mikrofónu organizátorov.

Poradie vo Svetovom poháriShiffrinová si v Kronplatzi pripísala tretí triumf v kariére, v minulosti tam okrem dvoch tohtoročných prvenstiev triumfovala aj v januári 2019. Vlhová v tomto stredisku zaznamenala tretíkrát štvrtú pozíciu, rovnako štvrtá tam bola aj utorok a tiež v spomenutom roku 2019. Vlani bola Slovenka v Kronplatzi druhá.

V celkovom poradí SP si Shiffrinová upevnila pozíciu líderky. Na jej konte je už 1517 bodov, druhá je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová a na vedúcu ženu stráca 611 bodov. Tretia je Vlhová o 10 bodov za Švajčiarkou, ktorú v stredu klasifikovali na piatej priečke.

V hodnotení disciplíny vedie Američanka so ziskom rovných 600 bodov, druhá je už Gutová-Behramiová (482) a na tretiu priečku klesla Talianka Marta Bassinová (451), ktorá bola v stredu po prvom kole tretia a v druhom vypadla. Petre Vlhovej patrí štvrtý stupienok, za talianskou súperkou zaostáva o 15 bodov a za Shiffrinovou o 164 bodov.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhová skončila aj v stredu tesne za pódiom, druhý obrovský slalom v Kronplatzi opäť ovládla Shiffrinová © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia