Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Hudba

Kto sa dostane do Rock’n’rollovej siene slávy? Medzi nominovanými sú Missy Elliott či George Michael
1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Medzi nominovanými na uvedenie do Rock'n'rollovej siene slávy sú tento rok Missy Elliott, Willie Nelson, Kate Bush, Iron Maiden, Cyndi Lauper, Soundgarden, Sheryl Crow či zosnulý George Michael.

Inštitúcia sídliaca v Clevelande v stredu zverejnila zoznam 14 umelcov a skupín, ktorí sa tento rok uchádzajú o uvedenie do siene slávy. Sú medzi nimi aj Rage Against the Machine, The Spinners, A Tribe Called Quest, The White Stripes, Warren Zevon a Joy Division/New Order.

Umelci sa môžu o uvedenie do siene slávy uchádzať najskôr 25 rokov po vydaní svojej prvej komerčnej nahrávky.

Osem zo 14 nominovaných je v zozname po prvý raz, sú to Sheryl Crow, Missy Elliott, Joy Division/New Order, Cyndi Lauper, George Michael, Willie Nelson, The White Stripes a Warren Zevon. Missy Elliott a The White Stripes sa pritom naň dostali v prvom možnom roku, zatiaľ čo A Tribe Called Quest a Kate Bush boli medzi nominovanými aj vlani, no nedostali sa medzi ocenených.Tohtoročný zoznam nových členov Rock'n'rollovej siene slávy zverejnia v máji a ich oficiálne uvedenie by sa malo uskutočniť na jeseň.Viac k témam: Rock'n'rollová sieň slávy
Zdroj: Webnoviny.sk - Kto sa dostane do Rock’n’rollovej siene slávy? Medzi nominovanými sú Missy Elliott či George Michael © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia