Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Zuzana Čaputová zaslala tureckému prezidentovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram
6.2.2023 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala v pondelok tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram.

V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie. Informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec."V tejto pohnutej chvíli želám Vám a všetkým obyvateľom Turecka najmä mier, pokoj a bezpečie," napísala v telegrame slovenská prezidentka, ktorá už skôr na Twitteri uviedla, že je s myšlienkami so všetkými, ktorých zasiahlo dnešné zemetrasenie v Turecku a Sýrii a dodala, že Slovensko je pripravené poskytnúť pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii (fotografie)V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo viac ako 600 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie, keďže stovky ľudí sú zranené. Otrasy s magnitúdom 7,8, ktoré bolo cítiť aj v Libanone či egyptskej Káhire, mali epicentrum severne od tureckého mesta Gaziantep, zhruba 90 kilometrov od hranice so Sýriou. Geologická služba Spojených štátov (USGS) uvádza, že vychádzali z hĺbky 18 kilometrov.Viac k témam: Kondolencia, Prezidentka SR, Telegram, Turecký prezident, Zemetrasenie v Turecku a Sýrii
Zdroj: Webnoviny.sk - Zuzana Čaputová zaslala tureckému prezidentovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia