Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Svet

Spod trosiek domu v Sýrii zachránili novorodeniatko, so svojou mŕtvou matkou bolo ešte prepojené pupočnou šnúrou (foto)
7.2.2023 (SITA.sk) - Obyvatelia mestečka Džindiras v severnej Sýrii našli po zemetrasení v troskách domu novorodeniatko, ktorého matka ho zjavne porodila, kým bola zasypaná v ruinách.

Dievčatko bolo ešte stále spojené s jeho mŕtvou matkou pupočnou šnúrou a je jedinou členkou jej rodiny, ktorá prežila pondelkové ničivé otrasy, uviedol jej príbuzný pre agentúru AP.

Dievčatko našli v pondelok popoludní viac ako desať hodín po zemetrasení. Susedka prerezala pupočník a s ďalšími ľuďmi ju previezli do detskej nemocnice v susednom meste Afrín, kde je v inkubátore, uviedol lekár Háni Márúf.

Bábätku klesla teplota na 35 stupňov Celzia, má modriny, vrátane veľkej na chrbte, ale je v stabilizovanom stave. Podľa Márúfa sa narodilo zhruba tri hodiny pred tým, ako ho našli, vzhľadom na to, akú teplotu malo.

Silné zemetrasenie s magnitúdom 7,8 zasiahlo Turecko a Sýriu v pondelok ráno. V dôsledku otrasov zomrelo viac ako 6 200 ľudí, pričom sa očakáva, že tento počet ešte porastie. Tisícky osôb utrpeli zranenia. Otrasy zničili v oboch krajinách tisícky budov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii (fotografie)

Viac k témam: Zemetrasenie v Turecku a Sýrii
Zdroj: SITA.sk - Spod trosiek domu v Sýrii zachránili novorodeniatko, ktoré bolo ešte spojené pupočnou šnúrou so svojou matkou © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia