Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Brusel schválil druhú žiadosť o platbu z Plánu obnovy. Slovensko patrí medzi premiantov Európy, povedal Heger
9.2.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) schválila Slovensku druhú žiadosť o platbu z Plánu obnovy, vďaka čomu môžeme získať z Európskej únie 815 miliónov eur. Informoval o tom dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) na sociálnej sieti.

Patríme medzi premiantov EurópyNaďalej tak patríme medzi premiantov Európy a sme šiestou krajinou, ktorej komisia schválila druhú platbu. Splnili sme 16 ďalších míľnikov a cieľov na ceste k lepšiemu a modernejšiemu Slovensku,“ uviedol Heger.

Ako konkretizoval, odštartovala prelomová reforma siete nemocníc, ktorá prinesie vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti. Významnej podpory sa dočkal rozvoj cestovného ruchu v národných parkoch Muránska Planina a Poloniny.

Jeden z najväčších reformných projektovZaviedli tiež systém hodnotenia vedeckého výskumu na vysokých školách a zjednodušili uznávanie vzdelania a odbornosti, čo pomôže dostať na Slovensko vysokokvalifikovaných pracovníkov. Proces verejného obstarávania bude jednoduchší a rýchlejší.

Doteraz sme otvorili okolo 50 výziev za vyše 1,3 miliardy eur. Čerpať z nich môžu aj samosprávy, podnikatelia, ale aj priamo občania. Spustili sme 18 priamych vyzvaní za vyše 430 miliónov eur,“ napísal Heger a dodal, že Plán obnovy a odolnosti SR je jeden z najväčších reformných projektov, aký kedy Slovensko realizovalo.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Plán obnovy, Predseda vlády, Reformy
Zdroj: SITA.sk - Brusel schválil druhú žiadosť o platbu z Plánu obnovy. Slovensko patrí medzi premiantov Európy, povedal Heger © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia