Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ekonomika

Ústredie práce predstavilo projekt „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“, ľuďom pomôže kariérne rásť (video)
14.2.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 14. februára 2023, 11:40
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR prichádza s projektom s názvom Nestrať prácu - vzdelávaj sa. Ide o prvý projekt zameraný na podporu vzdelávania zamestnancov, živnostníkov, ľudí na rodičovskej dovolenke aj absolventov, ktorý im pomôže kariérne rásť. Na tlačovej besede to uviedol dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Projekt má pomôcť zlepšiť postavenie ľudí na pracovnom trhu. Projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Kurz si záujemca môže vybrať podľa individuálnych potrieb bez prihliadania na požiadavky aktuálneho zamestnávateľa.

Ľuďom pomôžu kariérne rásťÚrady práce už v rámci unikátneho projektu schválili vzdelávanie pre občanov za viac ako 8 miliónov eur. Vzdelávacie kurzy podľa vlastného výberu úrady zaplatia v plnej výške zamestnancom, živnostníkom, ale aj ľuďom na materskej či rodičovskej dovolenke. Každý, kto má pocit, že je jeho pracovná pozícia v ohrození, alebo chce kariérne rásť, môže zlepšiť napríklad svoje jazykové, počítačové či remeselné zručnosti.

Úrady práce už schválili bezmála 7-tisíc záujemcom zaplatenie dodatočného vzdelania v bežných, ale aj menej rozšírených oblastiach, ako napríklad v oblasti inštalácie fotovoltických systémov, environmentálneho rozvoja a odpadového hospodárstva, či kybernetickej bezpečnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Národný projekt Nestrať prácu - vzdelávaj sa je ukážkou rozširovania pôsobnosti úradov práce a posilňovania ich preventívnych aktivít. Úrady práce tu nie sú v oblasti zamestnanosti iba pre ľudí bez práce, ale aj pre pracujúcich. Sú pripravené pomôcť im vďaka tomuto projektu udržať si prácu a kariérne rásť,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Prihlásenie sa a podmienkyÚrady práce zaplatia vzdelávanie záujemcom o zamestnanie. Medzi záujemcov o zamestnanie je možné evidovať sa elektronicky alebo na ktoromkoľvek úrade práce. Následne môže záujemca vyplniť žiadosť o poskytnutie príspevku na vzdelávanie, v ktorej uvedie, o aký kurz má záujem. Dôležité je podať žiadosť najneskôr 21 dní pred začiatkom kurzu.

Úrad práce každú žiadosť posúdi. V prípade, ak príspevok na vzdelávanie schváli, uzatvorí so záujemcom dohodu o poskytnutí príspevku. Jednou zo základných podmienok pre uhradenie 100 % nákladov na vzdelávanie je úspešné ukončenie vzdelávania. Vzdelávanie musí byť úspešne ukončené najneskôr 15. októbra 2023.

Viac k témam: projekt Nestrať prácu - vzdelávaj sa, Vzdelávanie
Zdroj: SITA.sk - Ústredie práce predstavilo projekt „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“, ľuďom pomôže kariérne rásť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia