Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Ostatné športy

Sezóna sa pre Vlhovú skončila vypadnutím v prvom kole obráku v Soldeu, Shiffrinová potvrdila svoju dominanciu
19.3.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 19. marca 13:53
Američanka Mikaela Shiffrinová symbolicky ovládla záverečné tohtosezónne preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

V andorrskom Soldeu sa stala víťazkou obrovského slalomu žien a pripísala si už 88. triumf v tomto seriáli. Je to absolútny rekord a opäť sa o jeden krok priblížila k okrúhlej stovke.

Vlhová skončila celkovo tretiaDvadsaťosmeročná americká reprezentantka v nedeľu predviedla najlepšie 1. kolo a aj keď v druhom dosiahla až pätnásty najlepší čas, v súčte jej to stačilo na prvenstvo.

Iba o šesť stotín sekundy horšia bola Nórka Thea Louise Stjernesundová, ktorá sa na druhú priečku posunula z piatej po prvej jazde. Na pódium sa prebojovala aj Kanaďanka Valérie Grenierová, ktorá mala o 2 desatiny horší čas ako americká víťazka.

Slovenka Petra Vlhová vypadla v závere prvého kola a nebodovala, v hodnotení disciplíny ju napokon klasifikovali na 4. pozícii a v celkovom poradí SP na treťom mieste.

Shiffrinová bola istou víťazkouV celkovom poradí SP už mala dlhší čas istotu veľkého krištáľového glóbusu za triumf Shiffrinová, ktorá toto prvenstvo v nedeľu ešte zvýraznila.

V celej sezóne nazbierala 2206 bodov a má veľký náskok 989 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá v nedeľňajšom obrovskom slalome skončila štvrtá. Petra Vlhová na treťom stupienku nazbierala o 92 bodov menej ako jej švajčiarska súperka.

Fenomenálna Američanka Shiffrinová získala aj malý krištáľový glóbus za hodnotenie disciplíny. Za obrovský slalom nazbierala dovedna 800 bodov a v poradí druhú Gutovú-Behramiovú predstihla o 268 bodov.

Tretí post patrí Talianke Marte Bassinovej s mankom 285 bodov na víťazku. Vlhová napokon klesla až na 4. post, od tretej Bassinovej ju delí 29 bodov.

Dve víťazstvá v sezónePetra Vlhová v tejto sezóne dosiahla dve víťazstvá, keď v januári ovládla slalom v rakúskom Flachau a v sobotu zvíťazila rovnako v slalome v Soldeu.

Svoje štatistiky si v ročníku vylepšila o deväť pódiových umiestnení, keď k dvom triumfom pridala dve druhé priečky a päť tretích. Okrem toho až osemkrát dokončila preteky SP na štvrtom stupienku.

Mikaela Shiffrinová v sezóne 2022/2023 nazbierala spolu štrnásť víťazstiev v SP, okrem šiestich v slalome a siedmich v obrovskom slalome raz triumfovala aj v super-G. Na februárových MS tiež brala tri medaily - zlato v obrovskom slalome a striebro v slalome aj super-G.Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: SITA.sk - Sezóna sa pre Vlhovú skončila vypadnutím v prvom kole obráku v Soldeu, Shiffrinová potvrdila svoju dominanciu © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia