Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Slovensko pre neschopnosť vlády riskuje hanbu pred celým svetom. Pellegrini žiada stiahnutie nominácie Klusa (video)
23.3.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzvala vládu, aby okamžite stiahla nomináciu nezaradeného poslanca parlamentu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov.

Poukazuje na to, že po vypočutí na príslušnom výbore európskeho parlamentu nedostal Klus ani jeden hlas za, kým proti bolo dvadsať europoslancov.

Klus nemá potrebnú kvalifikáciuVyzývam vládu, aby okamžite stiahla nomináciu pána Klusa, ešte kým o nej bude definitívne hlasovať plénum europarlamentu. Ľudia na Slovensku si naozaj nezaslúžia hanbu pred celým svetom pre politickú korupciu tejto neschopnej vlády,“ povedal líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Hlas-SD už po oznámení nominácie Klusa varoval, že na ňu nemá žiadnu potrebnú kvalifikáciu a Slovensko riskuje medzinárodnú hanbu. Pellegrini je presvedčený, že išlo len a len o trafiku pre bývalého poslanca strany Sloboda a Solidarita (SaS) ako odmenu za podporu Hegerovej vlády.

Dnes nám táto politická korupcia naozaj spravila hanbu. Slovensko potrebuje vládu a premiéra, ktorá nebude robiť krajine hanbu doma ani v zahraničí,“ zdôraznil líder Hlasu-SD.

Nedostal ani jeden hlasVláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov. Klus podľa návrhu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, konkrétne z jeho pôsobenia ako štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Ako v stredu 22. marca informoval tlačový odbor Európskeho parlamentu, kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.

Mandát predchádzajúceho slovenského člena Európskeho dvora audítorov Ladislava Balka sa skončil 6. mája minulého roka. Európsky parlament bude hlasovať o odporúčaní výboru na nasledujúcej plenárnej schôdzi v Bruseli 29. až 30. marca.

Viac k témam: Kandidatúra
Zdroj: SITA.sk - Slovensko pre neschopnosť vlády riskuje hanbu pred celým svetom. Pellegrini žiada stiahnutie nominácie Klusa (video) © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia