Hlohovec
Pravá stránka HlohovcaSprávy

Slovensko

Mužov obvinených z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Sýkoru súd oslobodil, prokurátor podal sťažnosť
29.3.2023 (SITA.sk) - Prvostupňový súd v stredu 29. marca oslobodil spod obžaloby obžalovaných mužov z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Miroslava Sýkoru.

Prokurátor podal po vynesení oslobodzujúceho rozsudku sťažnosť. Bude o nej rozhodovať krajský súd. Informoval o tom portál noviny.sk.

Z vraždy, ktorá sa stala v roku 1997 polícia obvinila nitrianskeho podnikateľa Ľuboša Ferusa, ktorý je považovaný za bývalého bossa nitrianskeho podsvetia. Okrem neho sú obžalovaní aj Marek Ľupták, Richard Benčič, prezývaný Kofola, a Milan Majtán.

Vražda sa stala na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Sýkoru páchatelia popravili samopalmi.

Stanovisko k rozhodnutiu súdu oslobodiť obžalovaných v prípade vraždy Sýkoru pre TV JOJ poskytla obhajkyňa obžalovaného Ľuboša Ferusa, Júlia Vestenická: "Ja, ako obhajca, vítam toto rozhodnutie súdu. Čo ma teší o to viac, že k tomu rozsudku došlo po takej dlhej dobe. Môj klient od začiatku tvrdil a tvrdí, že vražda Miroslava Sýkoru a vražda Čongrády boli vytvárané tzv. "cez kopirák", pričom obidve voči jeho osobe boli konštruované rovnakými osobami," uviedla Vestenická.

Viac k témam: Mafia, Organizovaný zločin, Súdy, Sýkorovci, Vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: SITA.sk - Mužov obvinených z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Sýkoru súd oslobodil, prokurátor podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Reklama

Diskusia